Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Akiknél még nincs gyermek, de...

Akiknél még nincs gyermek, de együtt élnek vagy házasok hogy zajlik a Szenteste és a Karácsony? Hogy lehet ezt vita nélkül kivitelezni, mikor kihez menjünk, ki mikor jöjjön?

Figyelt kérdés

Párommal idén költöztünk össze, együtt élünk élettársakként, esküvőnk még nem volt, de teljesen világos a család számára, hogy mi egy kis családot alkotunk. Anyósomékhoz nagyon közel élünk, az én szüleim is a város másik felében élnek, tehát közel van mindenki. Ez lesz az idei első karácsonyunk a házunkban. Mostanában merült fel bennem az a gondolat, hogy a karácsonyt hogy fogjuk kivitelezni.

Pároméknál az a szokás, hogy az anyósom és 2 nővére felváltva tartja a Szentestét, utána másik napok ki-ki soros. Ilyenkor anyósom, apósom, párom és az öccse mennek vacsorára, meg ott vannak anyósom testvérei meg azok gyerekei (akik még nem házasok és csak egynek van komolyabb párja). Én eddig mindig otthon voltam a szüleimmel.

Idén nem anyósom hanem az egyik nővére tartja a vacsorát. Felvetődött bennem a kérdés, hogy most nekem is mennem kellene oda?? Én úgy gondolom, hogy édesanyámék is joggal kérdezhetnék, hogy miért nem hozzájuk megyünk.

Két tűz közül úgy gondoltam az lenne a legjobb, hogy ha otthon maradnánk kettesben párommal Szenteste, utána meg szépen sorban megyünk mindenkihez 25-26-án. Ha anyósom tartaná az otthonában más lenne, de anyósom testvére mégse ugyanaz. Illetve anya tudom, nem vitázna ezen, ha oda mennék, de rosszul esne neki. És szerintem jogosan. De azt sem akarom, hogy az én szüleimhez megyünk anyósékhoz meg nem.

Ebben a helyzetben mi lenne a jó megoldás? Ki hogy szokta ezt megoldani?


28 N



2017. okt. 30. 16:14
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
72%
23.án elutazunk és 27.én haza. Így nincs vita és akkor megyünk amikor mi akarunk. Elkerüljük a nem kívánatos rokonokat
2017. okt. 30. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
90%
Nálunk a tesómék vannak pont ebben a helyzetben. Mi úgy oldottuk meg, hogy a felesége szüleinél karácsonyoznak 4 órától, itthon nálunk meg este 8-kor van a vacsora és ajándékozás. Persze ez csak úgy működik, ha a két család együttműködik.
2017. okt. 30. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
78%
Szerintem teljesen jogos,h. kettesben töltenétek a Szentestét pároddal,aztán egyik nap ehhez,másik nap ahhoz.És így igazságos is lenne a szülők felé. Mi is így csináljuk egyébként.Ha valaki ezen megsértődne,annak nincs igaza.
2017. okt. 30. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
91%
Mióta összeköltöztünk, így van: Szenteste ketten (hárman, négyen :-) ) aztán 25-26 megyünk a szülőkhöz.
2017. okt. 30. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
100%
Szenteste együtt, 25.e egyik família, 26.a másik família. Nincs sertodes.
2017. okt. 30. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
82%
Tavaly költöztünk össze, az volt az első közös (saját házban élős) Karácsony. Akkor még nem volt babánk de várandós voltam. Szenteste otthon, másik két nap egyikünk rokonai, másikunk rokonai. Anyósom szerette volna ha náluk töltjük a Szentestet. Mi megbeszéltük a férjemmel hogy már külön csalás vagyunk az az este a miénk, és így vita se lehet. Plusz sajnos anyósom szeret mindenkit kisajátítani.
2017. okt. 30. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
79%
Szerintem jol kigondoltad, a 24 estet egyutt, s utana ide-oda. De 24-e is 24 orabol all. Szoval Anyukadnal megehetnetek az eloetelt, anyoseknal a foetelt, s otthon unnepelhetnetek tovabb :) a desszerttel :D
2017. okt. 31. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
76%

1-es 7-es neked milyen kattanásod van? Orvos látott már?


Kérdező, úgy kell ahogy nektek jól esik. Ne azt nézd más hogy csinálja. A rokonság meg fogadja el és kész.

2017. okt. 31. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
83%

Hogy lesz e vita az a rokonok felfogásától is függ. Mi is így akartuk megoldani az első közös karácsonyt párommal, hogy szenteste ketten otthon aztán hozzájuk, majd utána hozzánk (az én családom 200 km-re lakik ezért azt nem lehet 1 nap alatt lebonyolítani). Ez működött is volna, de az én rokonaim nem fogadták el. Jöttek a hülye érvekkel, hogy én még gyerek vagyok és a gyerekeknek ilyenkor a családdal van a helyük, mindenkinek a sajátjánál és lehet, hogy párom apukája megengedi neki, hogy ne menjen haza, de nekem nincs megengedve és igenis menjek haza párom nélkül, mert ő nem a családom. (20 évesek voltunk akkor már több, mint 3 éve együtt és sokkal többet tett értem, mint az egész családom együtt.) Ráadásul nálunk az a szokás, hogy egyik évben anyumék csinálnak vacsorát és hozzánk jönnek a rokonok a 3 nap alatt a következő évben meg mi megyünk a rokonokhoz, mindenkihez másik nap és tavaly pont az az év volt, hogy nekünk kellett volna menni mindenkihez. Végül megmondtam nekik, hogy 26-án tudunk hazamenni, ha így nem jó nekik akkor nem megyünk egyáltalán. Lett sértődés, meg hiszti, meg telefonálgatás, hogy mit képzelek, apám forog a sírjában, stb, de ez van, muszáj volt elfogadniuk, hogy már nem lehet úgy megoldani, mint régen.


Szerintem normálisan elmondjátok nekik, hogy nektek hogy lenne jó a karácsony ekkor meg ekkor tudtok menni és kész. Ha értelmesek akkor felfogják és nem fognak duzzogni meg akadékoskodni.

2017. okt. 31. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
36%

"Szerintem normálisan elmondjátok nekik, hogy nektek hogy lenne jó a karácsony ekkor meg ekkor tudtok menni és kész."


Pont így lehet a legnagyobb konfliktust generálni, hiszen ebben nulla kompromisszumkészség van, nettó önzés.


Akinek tényleg fontos, hogy úgy szervezze, hogy az mindenkinek a lehető legjobb legyen, az nem bejelenti, hogy márpedig nekem így jó és kész, hanem úgy teszi fel a kérdést az összes érintettnek, hogy "Hogyan csináljuk (mi mindannyian)?", és nyitottan fogadja az ötleteket, szempontokat, érveket. Tökéletes megoldás nem lesz. De a nagyon sok szóba jöhető közül így lehet kiválasztani/kialakítani azt, amelyik a legfájdalommentesebb mindenkinek.

2017. okt. 31. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!