Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Akiknél még nincs gyermek, de...

Akiknél még nincs gyermek, de együtt élnek vagy házasok hogy zajlik a Szenteste és a Karácsony? Hogy lehet ezt vita nélkül kivitelezni, mikor kihez menjünk, ki mikor jöjjön?

Figyelt kérdés

Párommal idén költöztünk össze, együtt élünk élettársakként, esküvőnk még nem volt, de teljesen világos a család számára, hogy mi egy kis családot alkotunk. Anyósomékhoz nagyon közel élünk, az én szüleim is a város másik felében élnek, tehát közel van mindenki. Ez lesz az idei első karácsonyunk a házunkban. Mostanában merült fel bennem az a gondolat, hogy a karácsonyt hogy fogjuk kivitelezni.

Pároméknál az a szokás, hogy az anyósom és 2 nővére felváltva tartja a Szentestét, utána másik napok ki-ki soros. Ilyenkor anyósom, apósom, párom és az öccse mennek vacsorára, meg ott vannak anyósom testvérei meg azok gyerekei (akik még nem házasok és csak egynek van komolyabb párja). Én eddig mindig otthon voltam a szüleimmel.

Idén nem anyósom hanem az egyik nővére tartja a vacsorát. Felvetődött bennem a kérdés, hogy most nekem is mennem kellene oda?? Én úgy gondolom, hogy édesanyámék is joggal kérdezhetnék, hogy miért nem hozzájuk megyünk.

Két tűz közül úgy gondoltam az lenne a legjobb, hogy ha otthon maradnánk kettesben párommal Szenteste, utána meg szépen sorban megyünk mindenkihez 25-26-án. Ha anyósom tartaná az otthonában más lenne, de anyósom testvére mégse ugyanaz. Illetve anya tudom, nem vitázna ezen, ha oda mennék, de rosszul esne neki. És szerintem jogosan. De azt sem akarom, hogy az én szüleimhez megyünk anyósékhoz meg nem.

Ebben a helyzetben mi lenne a jó megoldás? Ki hogy szokta ezt megoldani?


28 N



2017. okt. 30. 16:14
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
92%
“...az lenne a legjobb, hogy ha otthon maradnánk kettesben párommal Szenteste, utána meg szépen sorban megyünk mindenkihez 25-26-án.” - Pontosan. Nálunk is így van amióta együtt élünk, a kutya nem kötött bele, valahogy evidens/természetes volt mindenkinek.
2017. okt. 31. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
61%

24.én ebédre megyünk anyóshoz, majd onnan a szüleimhez 2 napra (300km oda), 25.én mint mindig mióta az eszemet tudom össz családi buli van.

Miután lett gyerek (most már 3 van) 24.én reggelre jön a jézuska hozzánk ,aztán megyünk ebédre anyóshoz majd indulunk a szüleimhez.

Egyetlen egy év volt a kivétel...amikor a kicsi panelból nagy családi házba költöztünk,ez első karácsonyunk úgy volt,hogy 24.én meghívtuk szentestére férjem családját. 25.én reggel meg indultunk a szüleimhez. Senkinek semmi problémája nem volt soha...és amúgy szerintem csak te komplikálod túl a dolgokat.

2017. okt. 31. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon fiatalon költöztünk össze, azóta házasok vagyunk. Eleinte a szentestét kettesben töltöttük, aztán az egyik nap az én szüleimhez, másik nap férjem szüleihez mentünk. Aztán jött egy időszak, hogy a szentestét mindkettőnk szülei nálunk töltötték. Jövőre már remélem baba is lesz és marad ez a hagyomány!:)
2017. okt. 31. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
100%
24-én az én szüleimhez megyünk, mert egy városban lakuk velük, 25-én pedig elutazunk a párom szüleihez, mert ők messze laknak. Ott töltünk 2-3 napot és 26-án a rokonságot is meglátogatjuk. Olyan megoldás valószínűleg nem létezik, ami mindenkinek jó, meg kell próbálnotok kompromisszumot kötni a családokkal.
2017. okt. 31. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
78%
Mi 5,5 éve vagyunk együtt a férjemmel, 5 éve együtt is élünk. Amikor összeköltöztünk, onnantól a 24.-ét együtt töltjük otthon kettesben, 25.-én egyikőnk szüleihez megyünk ebédre vagy vacsorára, 26.-án pedig a másikunk szüleihez. Mondjuk mi ezt előre megbeszéljük a szülőkkel testvérekkel is, mivel amikor a szülőkhöz megyünk, akkor mennek a testvéreink is, hogy együtt legyen a család, és ne mindenki össze-vissza menjen. Ebből még sosem volt vita, és ez a legtisztább.
2017. nov. 2. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
Mi Budapesten élünk, a szüleink pedig vidéken. Szerencsére közel egymáshoz és nem az ország két végében, így haza szoktunk menni az ünnepekre. Nálunk már gyerekkorom óta úgy van, hogy egyik évben nálunk van a szenteste, következő alkalommal nagynénéméknél és persze a nagymamám is ott van. Mi elég fiatalon jöttünk össze a párommal, így az elején mindenki otthon volt szenteste a saját szüleivel, és 25-én jött hozzánk a párom, én pedig 26-án hozzájuk. Aztán jó pár éve változtattunk ezen, mert nem akartuk külön tölteni a 24.-ét sem, ezért most már úgy csináljuk a férjemmel, hogy egyik évben az egyikőnk szüleinél vagyunk szenteste, 25 én pedig a másikunkénál. Következő évben pedig cserélünk. Így senki nem sértődhet meg. Azért az túlzott elvárás lenne szerintem, hogy például mindegyikőnk nagynénjéhez/nagybátyjához, mindegyik nagymamájához átmenjünk karácsonyra. A lényeg, hogy úgyis találkozunk. Ha lenne gyerekünk és egy városban laknánk a szülőkkel, akkor négyesben töltenénk a szentestét és 25-én, 26-án mennénk a szüleinkhez.
2017. nov. 9. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
20# Szerintem meg nem kell ezt túl bonyolítani. Nálunk mondjuk nem volt gond, elmondtuk, hogy hogy gondoltuk és mindenki egyetértett. Nem lehet mindenkit megkérdezni, hogy mit szeretne. Gondolj bele, mindenkihez nem lehet alkalmazkodni. Általában mindenkinek vannak szülei, legalább egy nagynénje vagy nagybátyja, jó esetben két nagymamája. Nem lehet elvárni senkitől, hogy mindenkihez bemenjen "megnézni a karácsonyfáját". Nálunk is volt olyan, hogy de hát akkor hozzánk nem is jöttök? Nem. Nem tudunk mindenkihez menni. Már azt is szerencse, hogy egyáltalán találkozni tudunk mindenkivel 3 nap alatt.
2017. nov. 9. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
Nálunk 4 álló évig volt gond ebből, az én szüleim voltak az engedékenyebbek- Próbáltunk egyik évben itt, másik évben a másiknál tölteni a szentestét, de férjem anyja mindig kiborított ezzel, hogy a fiának otthon a hely, meg milyen már hogy "idegeneknél" (szüleim) tölti a szentestét stb.stb.stb. Idén először simán átbeszéltünk mindent, mivel decemberre már mi is 3-an leszünk és a szülők jönnek hozzánk Karácsonykor:)
2017. nov. 14. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!