Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Anyós gond, vélemény?

Anyós gond, vélemény?

Figyelt kérdés

Anyósommal szerintem komoly gondok vannak. Most azt hagyjuk, hogy amióta megismertem nem kedvelem, de szerintem itt komolyabb gondok vannak. Csak röviden leírom párat:

- a pénzzel szörnyen bánik, halmozza az adósságait, ha a férjem segíteni akar megoldani, akkor pedig hazudozik. Legutóbb pl meglepődött hogy hány kölcsöne van, mert nem emlékezett hogy felvette.

- mindent elfelejt, elhagy. Nagyon durván feledékeny. Bejön hozzánk, leveszi ékszereit, kiteszi telefonját kulcsát, majd itthagyja. Legutóbb a lakáskulcsa a mosógépen volt, az ékszerei a szekrényünkben (wtf?). Rendszeresen elhagyja a mobilját, pénztárcáját.

- nem érti az íratlan szabályokat. Bárhova bemegy, ahol nyitva az ajtó, kapu. Nem lehet neki megmagyarázni, hogy az hogy nincs kulcsra zárva nem azt jelenti hogy bemehet.

- nem érti a viccelődést. Így vett a minap a barátnőjének egy kiskutyát, mert nem értette a poént, most meg nem érti miért nem kell neki.

- furcsa a járása, lábujjhegyen jár, az egész teste előre dől.

- igénytelen. Nem magára, a környezetére. Egy bútorozatlan lakásban lakik 20 éve, ami tönkremegy, az úgy is marad.

Jól gondolom hogy ebből a néhány dologból amit leírtam, hogy valami nem kerek nála? Pedig ez csak egy-két dolog, napestig tudnám sorolni a furcsaságait. Nem tudja mit miért tesz, nem tudja megmagyarázni, miért dugja el a szekrényünkben a táskáját, stb stb. Tényleg nem kedvelem, főleg amióta megszületett a kisfiúnk, de az egy másik történet, viszont aggódom a mi családunk miatt. Szerintetek jogosan?



2017. nov. 9. 11:16
1 2 3
 11/28 A kérdező kommentje:
Ne haragudj, de a férjem szeretem, nem az anyósomat kell :D
2017. nov. 9. 12:02
 12/28 anonim ***** válasza:
92%
Zárjátok el a pénzcsapot.
2017. nov. 9. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
73%
1# úgy látom nem olvastad el rendesen, vagy te is egy degenerált barom vagy.
2017. nov. 9. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
76%
9# te normális vagy? Én sem hagynám el a párom azért mert az anyja egy idióta.
2017. nov. 9. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
86%
ha 54 éves, az aggkori elbutulás kizárt, van még 10 éve a nyugdíjig. Az adósságot hogy sikerült? Ti is benne vagytok? - az veszélyes lehet. Ne hagyd magára a gyerekeddel, ha olyat ad enni, amit nem kéne -és ezt mondd el neki: nem akarod, hogy oylat adjon, amit orvos nem javasol.
2017. nov. 9. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
93%
Azok közül, amit leírtál, a második és az utolsó pont egyértelműen demenciára utal: rövidtávü memória gyengül (ezzel szemben a hosszútávú memória erősödik.) Nem emlékszik rá, mi történt délelőtt, de világosan emlékszik a gyerekkori/régmúlt történésekre. Környezetére fokozatosan igénytelenné válik. A piszkot "nem látja": értsd, felvesz koszos, foltos ruhát, mert egyszerűen nem veszi észre magától, hogy koszos. Nem takarít maga körül, a kosz fel se tűnik neki, és így noncs is igénye a tisztaságra. A demencia kialakulását elősegítheti kezeletlen/elhanyagolt cukorbetegség. (Apukámmal pont így jártunk) Nincs anyósodnak esezleg cukorbetegsége vagy bármi más régóta fennálló betegsége? De ha nem is demencia, szerintem nagyon jól látod kérdező: anyósóddal nem stimmel valami egészségileg. Mindenképp érdenes volna beszélnetek a háziorvosával. Van agyérelmeszesedése esetleg? Az agy furcsa dolgokat tud produkálni, és ilyenkor a beteg már nem mindig tehető felelőssé a tetteiért (valahol egyébként azt olvastam, hogy a csoszogás vagy a lábujjhegyen való járás is a demencia egyik tünete. Ha megtalálom, hol olvastam, belinkelem neked)
2017. nov. 9. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
55%
1-es vagyok, ezek önmagában egyáltalán nem súlyosak, rengeteg ismerősöm hagyta már el a telefonját. Mondjuk ha ez tízszer történik meg, akkor ott szinte biztosan baj van. Kérdező, talán rosszul fogalmaztál. Illetve mi az, hogy furán jár? Írd le konkrétabban, mert ez így csak egy kötekedésnek tűnik, hiszen úgyis utálod az anyóst.
2017. nov. 9. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim válasza:
34%
Babos cumpedlis úristókát!
2017. nov. 9. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
89%

16-os válaszoló vagyok. Sajnos, a tárgyak nagyon gyakori elhagyása, szokatlan helyekre tétele szinten a demencia egyik tünete. A demencia egy gyűjtőfogalo a szellemi hanyatásra, többféle típusa is van (az egyik az alzheimer kór). Mindenképpen javaslom, hogy beszélj a háziorvosával.

[link]

Ha rákeresel google-ban a demenciára, biztos több cikket is feldob. Érdemes lenne átolvasnod, mik a demencia tünetei, és átgondolni, hogy ezek mennyire jellemzőek anyósodra.

És nekem nem az jött le a posztodból, hogy utálod anyósodat. Én, ahogy végigolvastam, az volt a benyomásom, hogy egy betegség tüneteit sorolod. Mégha nem is mondtad ki, vagy nem vagy így tudatában. Kitartást anyósodhoz, kívánom, hogy találj minél hamarabb megfelelő segítséget.

2017. nov. 9. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
100%
Csak azt nem tudom megérteni, hogyha ilyen állapotban van, akkor a munkáját az egészségügyben hogy tudja példásan ellátni?
2017. nov. 9. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!