Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Hogyan álljak hozzá anyós...

Hogyan álljak hozzá anyós jelöltemhez aki mindenbe bele akar látni és mindenbe beleszól?

Figyelt kérdés
A Párom és én több mint 1 éve vagyunk együtt, nekem van egy kislányom, Ő ezt el is fogadta a kapcsolatunk nagyon jó, együtt is élünk. Őt az édesanyja a nagymamájával együtt nevelte fel. Nagyon sokat támogatták, mind anyagilag mind egyéb módon, mióta elköltözött tőlük folyamatos függetlenedéssel próbáltam kiküszöbölni azt amit a kérdésben is megfogalmaztam. Sajnos ki is jelentette,hogy nem lesz olyan dolog a fiaval kapcsolatban amirol ne akarna tudni vagy amirol nem fog tudni. Eleinte meg azt is a fejemhez vagta hogy ne gondoljam a fia el fog koltozni mert Neki ott jo, ott kenyelmes. Képes bármit kinyomozni,utána telefonálni, ha ügyet intéz a fia ami mondjuk nem közös hanem a saját ügye képes odamenni, hogx minden papírt lásson... stb. Eleinte tolerans voltam de mara mar azt erzem az egeszsegemre kezd ramenni,hogy folyton mindenbe beleszol es mindenben iranyitani akar mindenhol ott akar lenni stb. Beszeltem erről a Párommal Ő annyit mondott, hogy amennyire lehet kizárjuk de azt nem kérhetem, hogy soha ne menjen oda es ne segitsen ha szukseg van ra. En ezt nem is varom el,termeszetesen de en kicsit azt erzem hogy nem kezel bennunket egy parkent hanem vagyok en meg van a Párom. Most peldaul lakásvétel előtt állunk ami úgy néz ki,hogy a keresztszülei gyűjtöttek neki kis koratol erre penzt amit most at is adtak, a maradék osszegre pedig hitelt vesz fel. Nyilvan igy mondhatni sok kozom nincs a lakashoz,de jol esett volna ha engem is belevonnak de minden papirt szinte dugott elolem ha ott voltam es a cirkuszt is kiverte hogy ketten akartunk menni lakast nezni, mert O menni akar. Amikot a hitelt akartunk elmenni megigenyelni ketten azert is kiverte a balhet, mondvan O akarja intezni vagy ha nem engedi meg a parom hogy jojjon akkor nem adja oda a keresztszulei altal osszegyujtott osszeget... Szoval nekem ezt lelkileg brutalis megelni amiket csinal es ahogyan, nem tudom hogyan kezeljem,nagyobb ellentetet sem akarok,de ha mar esetleg oda kell menni elore gyomoridegem van milyen veszekedes lesz a vege... Nem tudom mi lenne a legjobb vagy, hogy mikor lesz ennek vége...
2017. nov. 23. 12:00
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
74%

Jaj szegény nem tudja leállítani?

Dehogynem, csak nem akarja. Anyukának mi köze a pénzhez, amit a keresztszülők gyűjtöttek?

Ha párod tökös lenne...(lenne!) akkor rég leállította volna!

2017. nov. 23. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:
Én is ezt gondoltam amig nem hallottam hogy veszekszik vele... Ott alltam es vegig hallgattam. Most 3 hetig nem mentunk oda mire az edesanyja kerte h menjunk le azt remeltuk hogy minden okes lesz. Majd amikor megkezdte a cirkuszt kozolte vele hogy ha csak igy tud viselkedni akkor megyunk haza. Es hazamentunk.
2017. nov. 23. 12:23
 13/21 anonim ***** válasza:
57%

OK, ebben az esetben viszont, mivel úgy látom, jelenleg külön kasszán vagytok - a Te anyagi helyzetedet külön említed és nem azt mondod, a "mi anyagi helyzetünk"- a befektetési céllal vásárolt lakáshoz valóban több köze van így a párod családjának, hiszen ők adják az önerőt.

Ha jól értem, a hitelt is a párod egyedül intézi, legalábbis Te alá ne írj semmit!

2017. nov. 23. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
39%

Neked van egy lakásod, a párodnak is van egy lakása és lakástakarékot akartok nyitni, hogy vegyetek egy közös lakást?

Ez csak nekem furcsa?

Nem akarok olyan lenni mint az anyósod, de muszáj belepofáznom!:)

Mihelyt a párod nevén lesz a lakás (hacsak nem tesznek rá haszonélvezetet) el kell adni, a pénzből kifizetni a hitelt, a tiédet is el kell adni és a két lakás vételárából venni egyet közösen.

A tulajdonihányadot meg aszerint kell megállapítani, hogy melyikőtök mennyivel járult hozzá.

Így lesz egy szép nagy lakásotok/házatok közösen és nem lesz adósság, vagy lakástakarék.

2017. nov. 23. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:
Kozos kasszan vagyunk egyebkent mindent megbeszelunk, a hitelt is atbeszeltuk mennyit tudunk vallalni hany evre stb. De valoban en nem szallok bele semmivel a hitelt meg a lakas kiadasa fedezni fogja, tehat ugymond plusz kiadassal nem fog jarni. Nem is akartam en beleszolni mivel mar elottem is tervbe volt a lakasvétel,ahogy az onerot sem egyutt raktuk ossze en csak azt szeretnem ha az anyukaja elfogadna h egyutt teevezunk jovot es nem ertem miert faj neki ha en kiserem el a hivatalos ugyeket intezni... Mindig azt hajtja hogy miert zarjuk ki mindenbol meg O ezt nem fogja elviselni ha kizarjuk... Mert O ezt nem erdemli meg stb. Nagyon nehez...
2017. nov. 23. 12:29
 16/21 anonim ***** válasza:
70%
MENEKÜLJ, DE ISZONYAT GYORSAN!
2017. nov. 23. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
0%

Anyuci attól tart, hogy a leendő lakásban neked is valamilyen tulajdonjogod lehet, azért van résen állandóan. Primitív. Okosan, szelíden közöld vele a fia előtt, hogy neked van saját lakásod, amit nem akarsz feladni, nem akarsz megválni tőle. Nem kell, hogy tőled féltse a fia magántulajdonát, még ha összeköltöztök is.

A fia meg egy tutyimutyi alak.

Ha a keresztszüleitől kapta a lakásra a pénzt, akkor az anyjának semmi köze hozzá. Hogy került hozzá a pénz? Nem kiskorú a párod.

Hát nem jól indul a dolog, az biztos.

2017. nov. 25. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
8%

DE! Igen is, ki kell zárni! Semmi köze a ti magánéletetekhez, csak annyi, amennyit megosztotok vele.

Az én lányom is együtt él a párjával. Akkor megyek hozzájuk, amikor egyeztetünk, hogy ráérnek, vagy én érek rá. Nem mászok a nyakukra, nem faggatom állandóan. Nem várom el, hogy az életük részleteiről beszámoljanak.

Ők már külön család, élik az életüket. Bármikor szükségük van rám, mellettük állok, ezt tudják. Ha nekem van szükségem rájuk, fordítva is így van.

Ünnepeken, meg ha úgy adódik, egyébként is találkozunk, de nincs belepofázás.

Az ilyen anyósoktól mentse meg a jó Isten az összes ifjú arát.

egy régi barátomnak az anyja volt ilyen, ráadásul állandóan zokogott, hogy ő nem bírja a fia nélkül. Sikerült is szétrobbantania a kétgyerekes fiának a házasságát. Azóta kiválóan megvan a menyével, olykor vigyáz az unokákra, a fia otthon lakik vele. És egy boldogtalan anyám asszony katonája, egy lágygerincű, infantilis hülye.

2017. nov. 25. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
0%

Anyukám mindig azt mondja, mikor ilyen történeteket hall, hogy "Ha ilyen anyós leszek, azonnal lőjetek fejbe."

Ha nem álltok ki szépen a magánéletetekért, a kapcsolatotokért, akkor anyuka szépen lassan tönkre fogja tenni. Addig megy ameddig már a wc-re is kísérgetheti majd a drága kisfiát. Az ilyennel csak akkor tudsz elbánni ha kizárod az életedből.

Nekem hasonló volt az anyósjelöltem, ameddig nála laktunk. Levegőt sem vehettünk a tudta nélkül. Egy évig tűrtem aztán leléptem párommal együtt, azóta csak ő jár az anyjához, én két éve színét sem láttam. A lelki nyugalmam többet ér annál mint hogy elviseljem a hülyeségeit.

Szépen fogja fel, hogy nem a kicsi fia van meg én, hanem MI. Ha ezt nem képes elfogadni, maradjon meg magának. Neked is javaslok egy ilyen elbeszélgetést vele. Állj a sarkadra.

2017. dec. 2. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
0%
Tudnám ki élvez arra, hogy nullára pontoz mindenkit....
2017. dec. 4. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!