Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Volt már valaki, aki megszakít...

Volt már valaki, aki megszakította az anyósával a kapcsolatot, annak ellenére, hogy a párja/férje úgyanúgy tartotta a kapcsolatot az anyukájával?

Figyelt kérdés

A barátommal 2 és fél éve vagyunk együtt, és hát a lehendő anyós most eléggé kihúzta nálam a gyufát... Eddig is sok mindent lenyeltem, de nálam most betelt a pohár.

Eddig is, ha barátommal anyukájáról beszélgettünk, legtöbbször az a téma, hogy mivel idegesített fel bennünket, vagy már megint mit csinált. És nekem nagyon elem van az egészből, ezek kívül nincs szükségem erre az állandó idegességre és elegem van felém irányuló tiszteletlen viselkedéséből, amikor én mindig kedvesen és tisztelettudóan viselkedtem vele.

És az rendben van, hogy a barátom találkozik vele, meg tartják a kapcsolatot, nem is akarom, hogy ő megszakítsa az anyukájával a kapcsolatot, de én nem szeretném tartani vele a kapcsolatot és jópofizni vele, amikor a hátam közepére se kívánom.

Ti mit gondoltok erről? Jó döntés lenne?

Aki volt hasonló helyzetben, az mit csinált? És mi lett a vége?



2017. nov. 30. 19:06
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a válaszokat, mentek a zöld kezek :)
2017. dec. 2. 20:53
 12/16 anonim ***** válasza:
22%
Le a kalappal néhányotok előtt, hogy ezt így letudják rendezni, hogy ti nem mentek de a párotok "mehet". Nem tudom én hogy reagálnék, mert ez annyira gáz. Azért mert az anyósom esetleg utál ok nélkül, nem tudom elképzelni, hogy oldanánk meg pl. az ünnepeket. Én kuksoljak otthon míg a férjem ott van a gyerekünkkel? Csak azért mert ő szemét?
2017. dec. 3. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
60%
Hát,a Karácsonyt azt lehet,hogy le kell nyelni; ugorj át te is csakúgy egy órácskára; mondjuk nemtom. Pl lehetne azt is, hogy nem konkrétan karácsonykor meg a férj meg a gyerek a nagymamihoz, hanem mondjuk az előtte való héten, és akkor probléma megoldva; mert előre letudták a karácsonyt, de mégsem ünnepkor, tehát nem voltál hagyag vagy valami, hogy kihagytad az ünnepet. Viszont ha heti szinten járnak mamóhoz, akkor megszívtad, mert akkor nem tudják kihagyni pont a karácsonyt magát. De ha beugrasz egy órára, utána eljössz, hogy meg kell csinálnod pl a holnapi kaját, ami lehet, hogy akkor pont igaz is, tehát kamu nélkül tudtad erre fogni.; szóval elmész, beköszönsz, azt eljössz;
2017. dec. 4. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
58%

Pont ezt tettem. Anyósjelöltnél laktunk, én durván fél évet, párom természetesen azelőtt mindig. Hozzád hasonlóan én is mindig tisztelettudó voltam, mindig meghallgattam bármi nyűgje volt (mert rengeteg volt neki, főleg mondva csináltak), sosem szóltam vissza, minden úgy volt, ahogy ő akarta. Én költöztem a nyakára, nem is akartam másképp csinálni. Beleadtam a családi kasszába annyit, amennyi az akkori közmunkás pénzemből telt. Páromtól a fizetése háromnegyedét elvette az anyja, de még a maradékot is ő akarta beosztani. Állandó viták voltak az utolsó ötforintoson is. Mindemellett párom anyukája folyamatosan panaszkodott a páromnak a hátam mögött, rólam. A szemembe sose mondott semmit. Amikor mentem volna segíteni a házimunkában, lerázott azzal, hogy majd ő, vagy most nem kell, vagy kritizálta mit hogy csinálok. Egy idő után inkább nem csináltam, csak ha nem volt a közelemben. Mindkettőnket életképtelennek gondolt, úgy viselkedett velünk mint két óvodással, még a vasárnapi ebédet is előre kiporciózta nekünk, és hisztizett, ha nem ettük meg. Amikor megemlítettem, hogy legközelebb magamnak szednék, annyit amennyit megeszek, kitört a 3. világháború, mert vissza merészeltem szólni. Mikor a fülébe jutott, hogy szeretnénk külön költözni tőle amint lehet, szintén hisztériás nagyrohamot kapott. A mai napig emlegeti, hogy jobban járnánk, ha nála laknánk és nem albiban.

De persze ezek csak a töredékei annak amit leművelt a fél év alatt.

Ott sokalltam be, mikor a szájára vette az édesanyámat. Már nem emlékszem honnan jött a dolog, de nagyon megsértett vele, és nem voltam hajlandó többet nyelni egy percig sem. Kijött belőlem minden amit addig tartogattam, közöltem, hogy egy héten belül hazaköltözöm anyukámhoz, és páromnak is megmondtam, hogy ha jönni akar szívesen látjuk, de anyósjelölthöz többet én nem teszem be a lábam.

Jött velem. Hazaköltöztünk hozzánk, ott pedig újabb fél év alatt sikerült annyira összeszedni magunkat anyagilag, hogy el tudtunk menni albérletbe. Ez lassan két éve volt, azóta nem láttam anyukát, párom viszont azóta is jár hozzá. Nekem ez így tökéletesen megfelel, leghamarabb elég majd az esküvőnkön látnom, ott úgyis megint a legnagyobb problémája az lesz, hogy kin milyen ruha van, meg hogy néz ki, aztán hetekig csámcsog majd rajta....

2017. dec. 4. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
37%
Lesz.
2017. dec. 10. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
63%
Én iden döntöttem úgy,hogy nem akarom az anyósomat az életemben.Többször lehúzott minket pénzel,hazudozik,stb.A férjem nagyon szereti,és én is kifejezetten szerettem őt,de amikor már a többedik hülye dolga derűlt ki,egyszerűen olyan csalódast okozott,hogy minden szeretetem elmult az irányába.A férjem ugyanugy tartja vele a kapcsolatot.Egy kicsit necces,hogy a ferjem nem mondja el neki,hogy én miert nem megyek hozzájuk,mindig kitalál valami indokot(messze laknak,évente 2-3x megy hozzájuk),mert,gondolom nem akarja szembesíteni a dolgaival.Nem tudom meddig fog ez igy menni,egyenlőre működik.
2017. dec. 26. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!