Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » 6 éve vagyunk együtt párommal...

6 éve vagyunk együtt párommal fel éve hogy összehazasodtunk es elköltöztünk anyosektól! De meg mindig töllük függünk napmint nap . Mégis mit csinaljak hogy erről szokjanak le?

Figyelt kérdés
Az az 5 év is katasztrófa volt, mindenbe bele szóltak, ugraltattak minket, be kellett szamolni mindenről stb . Most hogy külön élünk úgyan az van még ott laktunk, minden nap átjárnak, nincs magánéletünk! Na most anyosom az a legrosszabbik fajta ő az elejetől fogva nem szeret, tehat a jó anyoskapcsolatról le kellett h mondjak! Tudnék róla meselni de arra ez az oldal nem lenne eleg! A lényeg hogy párom inkabb lenyeli minthogy rajuk szóljon! Es egyre többször vitatkozunk, a 6 eve alatt olyan szinten roncs lettem miattuk 26 évesen, hogy semkihez nincs türelmem, egeszsegügyi problemam is lett, nem lehet kisbabam termeszetes uton es sorolhatnam meg! Mar a tegnapi nap folyaman mondtam neki h adjuk be a valopert es mindenki megy a maga utjara de csak azzal tamadott h biztos van vkim.! De en mindennel jobban szeretem en mindenemet neki adnam, es nem akarom ezek miatt elvesziteni, de mar nem birom tovabb! Ti mit csinalnatok?
2017. dec. 15. 06:46
1 2 3
 21/30 A kérdező kommentje:

Mikor össze jöttünk,akkor felevig nalunk lattunk,aztan atköltöztünk hozzajuk mert ott talaltam munkat es igy ragadtam itt! Anyosom nyaron strokot kapott es tulajdonkeppen azota valtozott meg!

Nem nagyon jartam elötte hozzajuk csak hetvegente,igy nem nagyon ismertem ki h milyen is valójaban! Ha tudtam volna a legelejen biztos vagyok abban h nem költöztem volna ide! Na most mióta van ez a "betegsege" ami nem is az mivel nincs is semmi baja,csak egy kicsit beszed hibas maradt ,ő semmit nem csinal,csak fekszik egesznap,tv-zik meg dirigal! Nekünk kell elmenni a boltba,gyógyszertarba,stb ... pedig aposomnak sincs semmi baja,ő a mai napig dolgozik,csak egyszerűen igy kenyelmes h mi ugralunk! Alkalmazkodni meg mindig hozzajuk kell,ha estleg csinalunk vmi.programot es ők is mennenek vhova nekünk kell lemondani es ha ellent mondunk akkor meg ordibalnak velünk! Minden szarnak levagyunk hordva .... csak azt elfelejtik h en munka utan minden nap mikor haza mentem,mostam,főztem,takaritottam utanuk annyit nem mondtak soha h borulj fel ...

Most lehet azert nem tudom megerteni h az anyja ennyire ragaszkodik hozza mert en sajnos ezt nem tudtam at elni,edesanyukam kiskoromban meghalt v mert mert nem is akarja egyaltalan elengedni! Nem az első alkalom h szet akart minket valasztani de nem sikerült neki es meg mindig nem nyugszik! Van egy kocsinak azt is tök termeszetes igenybe veszik,pedig ahogy a hazhoz úgy a kocsihoz semmi közünk!

Igen,azert költöztem vele össze mert remenykedtem ennyi rossz utan h vegre elhetjük a sajat eletünket nelkülük!

Nincs kulcsuk a lakashoz de addig verik az ajtot meg ki nem nyitom nekik ...

Rengetegszer probaltam szepen ,csúnyan elmagyarazni nekik,de a vegen mindig en voltam a szar ,meg h en mit kepzelek h beszelek a szüleivel ...

Tulajdonkeppen nem is veszekednenk ha ki merne alni mellettem,jó egeszseges feltekenyseg van de melyik kapcsolatban nincsen? A barataink is megjegyeztek h felesleges össze vesznünk ,mert ezt leszamitva tenleg nagyon jó a kapcsolatunk!

2017. dec. 15. 13:21
 22/30 anonim ***** válasza:
87%

Én megmondtam a páromnak, hogy még elviselem ezt a szitut, de ne várja, hogy életem végéig így éljek.

Ekkor húzta ki a s*ggéből a fejét és állította le a családját. Azóta persze vita volt bőven, de rájöttek, hogy nem lehet velünk szórakozni. Mi nélkülük is tudunk boldogan lenni.

2017. dec. 15. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
91%

Hasonló cipőben járok, bár én ilyen emberrel garantáltan nem lépnék házasságra.

Én sosem laktam "anyucinál", mikor még otthon laktam, akkor maximum hétvégente ott aludtam eleinte 1-2 havonta 1 hétvégét, majd egyre ritkábban, tavaly karácsonykor fogadtam meg, hogy én azt a szipirtyót az életben többet látni nem akarom és nem is fogom. Már az elejétől éreztette, hogy utál és övé a fia, de gondolom erről nem kell mesélni. Eleinte olyannal is próbálkozott, hogy mikor tudta, hogy a párom velem van, mindig hívta telefonon, hogy menjen haza rosszul van, boltba kell menni, vagy egyéb. Ezt párszor eljátszották, majd tájékoztattam, hogy ezek után vagy leáll az anyjának való ugrálással vagy többet hozzám nem kell jönnie. 64 éves, kutya baja, nyugdíjas és egész nap a tv előtt döglik, boltba nem megy, mert (képzelt) beteg, egyedüli betegségként az elhízást tudom felsorolni, de az is a semmittevéstől van. 1 éve összeköltöztünk a boszorkától 200 km-re, de a párom így meg heti egyszer munka után hazamegy, bevásárol a szipirtyónak, majd ott is alszik és reggel onnan jön dolgozni - rajta kívül van még két másik 30+-os felnőtt gyereke, de ők külföldre menekültek (előle).

Már a párom pedzegette a házasságot, de rákérdeztem nála, hogy az anyjával hosszú távon hogy képzeli a jövőt, mert ugye nincs a közelben, fiatalabb nem lesz, így előbb-utóbb valós betegségei is lesznek, akkor a heti egy alkalomból hány hazajárkálás lesz. Neki nem mondtam, de mindez azért is érdekelt, mert egyszer tervezek férjhez menni, a férjemtől gyereket is szeretnék, a gyerekkel meg nem szeretnék egyedül maradni heti több napra, míg ő anyóspajtást ápolja, szaladgál neki többszár km-rrel arrébb, természetesen a közelebb költözés kizárt. A válasz a következő volt: a szülőket meg kell becsülni amíg vannak, akármilyenek is, számára a család a legfontosabb, így ha szükséges lesz, akkor akár összeköltözik az anyjával, többet között kiderült, hogy az sem érdekli, ha emiatt egyedül marad, mármint barátnő, feleség nélkül, de ápolóra, idősek otthonára nem fogja bízni, mert ott elteszik láb alól és bízik benne, hogy anyuka minél tovább fog élni és virulni.

Ezek után én is átgondoltam a dolgokat: Mivel mikor összeköltöztünk bíztam az anyukáról való leválásban, anyuka önállósodásában, de ez meghiúsult. Új városba költöztem, munkát vállaltam itt, rajta kívül nincs itt senkim,de egyedül egy albérletet nem tudnék fenntartani, sőt nem is akarnék, idegenekkel sem szeretnék összeköltözni, itt eldobni nem fogok semmit csak azért, mert vele nem úgy alakult, ahogy terveztem, így még egy ideig elviselem a "páromat", de neki is mondtam, hogy csak ideig-óráig, hosszú távra ne velem tervezzen. Most 25 éves vagyok, úgy tervezem, hogy itt maradok még a fővárosban 1-2 évig munkatapasztalatot gyűjteni, majd visszamegyek vidékre a barátaim, családom közelébe. Nem tudom, hogy a "párom" mennyire vette komolyan a kijelentésemet, mert szerinte nincs semmi gond a kapcsolatunkkal.

Egyszóval: a költözés valamelyest javított, de szerintem ha a pasi egy balek, akkor sokat nem segít, pláne hosszú távon. Időközben anyósnak lett facebookja, a "páromnak" rendszeresen olyanokat ír flegma stílusban, hogy: "nyugodtan hazajöhetsz hétvégére, nincs megtiltva, péntekenként hazajössz, vasárnap este visszamész/elfelejtetted, hogy neked van családod is?/ jobban jártam volna ha egyedülálló nő maradok, akkor legalább nem lenne gyerekem így nem is számítanék rá/mikor jössz már haza be kell vásárolni nincs itthon kaja" Vagy ami nálam veri a biztosítékot azok után, hogy engem kiutált, a "párom" heti egyszer munka után és havi egyszer hétvégén azért megy haza, mert a nyanya nem képes boltba járni: "sose jössz haza elegem van már a házvezetőnői titulusból" - Ezt abszolút nem értem, mivel csak maga után kellene házvezetőnősködnie.

Úgyhogy javaslom: legyen eszed és MENEKÜLJ!

2017. dec. 15. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
84%

Én lehet elköltöznék a férjemtől egy pár napra, egy hétre. És megmondanám neki, hogy akkor most elég, és tegye helyre a szüleit, mert ez így nem mehet tovább.


Ha tényleg olyan jó a kapcsolatotok és "csak" az anyós a bibi, akkor lépni fog.


Így nem lehet élni évekig, és ha most nem állsz ki és fekteted le a szabályokat mi lesz ha baba lesz, gyanítom, hogy sokkal rosszabb lesz.

2017. dec. 15. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 A kérdező kommentje:

Azt lefektettem vele hogy még igy álnak a dolgok semmikep nem fogok gyereket szülni,bár nem is tudnék olyan könnyen!

Csak félő h kifutok az időből,és a gyógyszeres segitseg se fog hasznalni!

Lenne egy lehetőseg hogy jobb legyen az eletünk,de hallani se akar h kiköltözzünk külföldre,nem a semmibe mennek hanem testveremhez,ő segit mindenben! 2 éve győzködöm erről es nem csak en hanem edesapam es a testverem is!

Es jelzem h pl.edesapukam a 6 ev alatt egyszer sem talalkozott aposomekkal,ami nem is csoda,nem kivancsi rajuk!

Halisten edesapukam mindenben segit es meghallgat,javasolta h köztözzek haza,de a munkam miatt nem tudnek ,nem tudnam megoldani a bejarast mivel nincs jogositvanyom,ugy meg busz nem jar ki,h beerjek ugyanis 4kor kelek fel5re bent kell lennem! Bnőm felajanlotta azt a lehetőseget h hozzajuk költözzek de nekik ott a picibaba es nem akarok a nyakukba meg egy tehert varni!

2017. dec. 15. 16:37
 26/30 anonim ***** válasza:
91%
Akkor meg miért nem hagyod itt ezt a hülyét a mama szoknyája mellett? Húzzál ki külföldre amíg még nem késő. A te családod SOKKAL JOBBAT AKAR NEKED és igazuk van! Ráadásul ezt te is tudod. Ha nem mész ki most, olyan 30-32 éves korod körül, mikor még MINDIG ugyanebben a szituban leszel (mert ugye ez javulni nem fog) na majd akkor fogod nagyon megbánni hogy nem mentél.
2017. dec. 15. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
40%

"ahogy a hazhoz úgy a kocsihoz semmi közünk!"

Ez most mit jelent? Gondolom elírás a "közünk" és azt akartad írni: közük.

De most akkor ez azt jelenti, hogy a házhoz van közük, a kocsihoz meg nincs?

A ház az övék vagy az ő pénzük is benne van? Mert akkor sajnos nem mondhatod, hogy kizárod őket...

2017. dec. 17. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 A kérdező kommentje:

Elirtam,bocsanat!

Se a hazhoz se a kocsihoz semmi közük!

Ahogy emlitettem mar hogy bekell zarnom az ajtott hogy ne tudjanak bejönni,most vhogy elfelejtettem es arra keltünk hogy ül az agyon es nezi ahogy alszunk!! Na most ez normalis ? Mert szerintem nem,es ilyen "kis apro" dolgokat művel ...legutobb h cirkuszoltam a kocsi miatt most is en vagyok a szar,úgy neznek ram mint a veres rongyra!

2017. dec. 18. 18:48
 29/30 anonim ***** válasza:
58%

mi a pitlinek van kulcsuk?

amúgy elcsesztél 6 évet az életedből egy gyerekre.

aztán majd arra ébredsz, hogy hupszi elszaladt az életed és egy csecsemővel élsz.

2017. dec. 18. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:

Szerintem is meg kellene próbálnod külföldön, gondolom itthon nem vagy "túlfizetve". Menj ki legalább egy kis időre.

Vagy ha itthon maradnál inkább, akkor zárcsere! Nehogy már csak úgy ki-be járkáljanak a saját házatokba!

Ne vesztegesd el az időd. Ha a párod nem érti meg, hogy az anyósék miatt fog tönkre menni a kapcsolatotok, ha ő nem lép, akkor meg se érdemel, nem figyel rád és lesz*rja amit mondasz!

2017. dec. 19. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!