Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Valóban nekünk kellene majd...

Valóban nekünk kellene majd eltartani a párom anyukáját? Ti mit szólnátok egy ilyen esetben?

Figyelt kérdés
A párommal 5 éve vagyunk együtt, én 25L, ő 27F. A helyzet az, hogy az anyukája kb. 4-5 évet dolgozott az egyetem után, majd főállású anyaként otthon maradt a gyerekkel. Úgy hozta az élet, hogy nem ment vissza dolgozni utána. Jelenleg közeledve a hatvanhoz azt kell mondanom, nem fog nyugdíjat kapni (vagy legalábbis nem sokat, ezzel nem vagyok teljesen tisztában hogyan megy). A férje elég beteges, az orvosok nem túl bizakodóak vele kapcsolatban. Nemrégen szóba került, hogy mi lesz így az anyjával, miből fog majd élni ha egyedül marad, mire a párom rögtön rávágta: "Hát majd hazaküldöm a fizetésem". Néztem rá döbbenten, hirtelen azt sem tudtam mit szóljak. Persze, család, segítsünk egymáson, de komolyan ez a jövő vár ránk? Az anyukája szép szóval is azt kell mondanom lusta volt elmenni dolgozni, ezért mi fogjuk majd őt finanszírozni? Jelenleg ketten 350 ezret keresünk, amiből ha levonjuk az albérletet, közlekedést, kaját, néha egy kis kikapcsolódást, ilyen-olyan apróságokat, és még abból hazaküld teszem azt 100 ezer forintot, akkor azt kell mondanom nagyjából nullán fogunk állni, egy kis félretett pénzünk sem lesz sosem. Egyébként jól kijövök az anyjával, de világ életemben nem értettem, hogy miért nem keres magának munkát - persze, kényelmesebb otthon üldögélni és csak a főzésre koncentrálni. Most én vagyok bunkó, és sajnálom el tőle a pénzt? Ti mit szólnátok egy ilyen esetben, és egyáltalán mit lehet tenni ilyenkor?
2017. dec. 18. 23:35
1 2 3 4 5
 21/44 anonim ***** válasza:
37%
Veletlenül túelküldtem az elö
2017. dec. 19. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/44 anonim ***** válasza:
89%
a nyugdíjig még van 5-6 éve! segítsetek munkát találni neki.
2017. dec. 19. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/44 anonim ***** válasza:
50%

Hány gyerek van? A kérdésben nem több gyereket írsz, hanem egyet. Egy gyerekkel nem lehet főállású anyaként otthon maradni, de még kettővel sem, csak hárommal és ahogy írták az nem igazán a lustaságról szól. Bár, ha mindegyik iskolás, akkor nem tudom elképzelni, hogy anyuka miért nem megy el dolgozni, na de mindegy is, ez az Ő gondja.

Én őszintén elmondanám a páromnak, hogy ez miért nem jó ötlet. Nem lesz megtakarításunk, nem lesz pénzünk, lakásunk, gyermekünk stb. Ezt meg kell értenie. Anyuka, ha egyetemet végzett sík hülye nem lehet, szóval nem várhat el ilyet a gyerekétől. Szerintem legalábbis.

Testvérek vannak, vagy tényleg párod egyedüli gyerek, ahogy írod, hogy gyerekkel maradt otthon. Ha vannak testvérek, akkor nekik közösen kell megoldást találni. Amugy, ha dolgozott volna anyuka és kap mondjuk 90 ezer forintot nyugdíjként, az szerinted elég lenne, hogy megéljen? Anyukám 40 év után ennyit kap... Szóval, akkor is kellene támogatnia a gyereknek, hogy a számlák befizetése után még jusson ételre és gyógyszerre neki.

És ne feledjük el, hogy ha minden jól megy mi is megöregszünk egyszer, mi is járhatunk így. Bizonyára a legtöbb fröcsögő válaszoló keményen spórol a nyugdíjára...és tisztában vannak azzal is, hogy a mai magyar nyugdíjrendszer ilyen formában már nem sokáig tartható fenn, össze fog omlani.

Kérdésedre: Nem vagy bunkó! Fiatal vagy, tapasztalatlan, persze, hogy felháborít ez az egész, de nagyon fekete-fehérben látod. Nem mondom, hogy a mamának nincs vaj a füle mögött, de nem ismerjük a teljes élethelyzetet, nem kell ítélkezni. Szülőt éhen halni meg nem hagynám..., sem fagyoskodni a lakásában...

2017. dec. 19. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/44 anonim ***** válasza:
26%
Külön kassza, persze, hogy gyerek lesz akkor necesebb a dolog, vagy ha párod esetleg elveszti a munkájáz
2017. dec. 19. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/44 anonim ***** válasza:
35%

“Hány gyerek van? A kérdésben nem több gyereket írsz, hanem egyet. Egy gyerekkel nem lehet főállású anyaként otthon maradni, de még kettővel sem, csak hárommal”


Csakhogy ezt a tizenéves kérdező nem tudhatta, amikor kiötlötte ezt a kamukérdést..

2017. dec. 19. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/44 anonim ***** válasza:
49%
Menekülj míg lehet!
2017. dec. 19. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/44 anonim ***** válasza:
84%
Azok is főállású anyának hívják magukat, akik egy gyerekkel vannak otthon húsz-harminc évig. Már többször láttam.
2017. dec. 19. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/44 anonim ***** válasza:
65%

Igen, de azok szimplán lusták melózni :D


Egyébként egy gyerekkel NEM főállású anya, csak szimplán derogál neki a munka ;)

2017. dec. 19. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/44 A kérdező kommentje:

Ejha, jó sok válasz érkezett tegnap óta, mindenkinek nagyon szépen köszönöm! Megpróbálok válaszolni minden kérdésre.


Nem, nem kamu kérdés, de köszönöm, hogy ilyeneket feltételezel.:)


Igen, egyébként szóba került, hogy bár már abban nem tudna elhelyezkedni amit egyetemen tanult, hiszen valószínűleg elfelejtett mindent ennyi idő után, de könnyebb munkákra most is el tudna menni. Párom szerint titkol valamit, mert mikor rákérdezünk miért nem keres valamit, mindig tereli a témát, értelmes választ még sosem adott erre a kérdésre. Tudtommal nincs semmilyen betegsége, fogyatékossága, nincs leszázalékolva sem.


Valóban jól megvagyunk ketten, sajnálnék ezért szakítani vele, és nem is tervezem. Lehet, hogy ez a későbbiekben változna.


Ami miatt kicsit lelkiismeret furdalásom van, hogy valószínűleg én is ezt tenném a saját helyzetemben, a saját anyukámmal. Nyilván nem hagynám éhen halni, ugyanúgy megpróbálnám támogatni, csak én ezt nem terhelném át rá, inkább a félretett pénzemből oldanám meg - csak az ő esetében ez nem játszik.


Erről az öregségi nyugdíj-minimumról nem hallottam, ezt mindenki kapja? Valóban nem túl sok, de a semminél több. Mindenképpen utána olvasok, köszönöm szépen! :)


Anyósom semmit nem mond, a mának él. Őt ismerve úgy gondolom, ha szóba kerülne, akkor visszautasítaná a pénzt, de a végén "nincs más választásom" alapon természetesen elfogadná.


Saját lakása van, de nem túl nagy és nem túl sokat ér. Az valóban megoldás lehetne, hogy eladjuk a lakást, és öregek otthonába költözik. Bár megint úgy gondolom őt ismerve, nem menne ebbe bele, párom megsajnálná, és kezdődne ugyanaz a sztori..


Egy gyerek van, nem tudtam, hogy a főállású anya szó csak 3 esetén alkalmazható. Én is hallottam már kezdő anyukák esetében ezt a kifejezést. 3 esetében nem lenne probléma, természetesen szétosztanánk a kiadásokat.


Örülök, hogy nem csak én látom így a helyzetet. Ami még eszembe jutott, hogy legalább valami alkalmi munkákra kell őt rávenni, ha már dolgozni nem szeret, heti 1-2 napba azért még nem hal bele, és a semminél kicsit az is több. Köszönöm mégegyszer a hasznos válaszokat! :)

2017. dec. 19. 17:50
 30/44 anonim ***** válasza:
89%

Ő baja, egy gyerekkel miért nem ment dolgozni?

Ebből te jössz ki rosszul max.

2017. dec. 19. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!