Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Valóban nekünk kellene majd...

Valóban nekünk kellene majd eltartani a párom anyukáját? Ti mit szólnátok egy ilyen esetben?

Figyelt kérdés
A párommal 5 éve vagyunk együtt, én 25L, ő 27F. A helyzet az, hogy az anyukája kb. 4-5 évet dolgozott az egyetem után, majd főállású anyaként otthon maradt a gyerekkel. Úgy hozta az élet, hogy nem ment vissza dolgozni utána. Jelenleg közeledve a hatvanhoz azt kell mondanom, nem fog nyugdíjat kapni (vagy legalábbis nem sokat, ezzel nem vagyok teljesen tisztában hogyan megy). A férje elég beteges, az orvosok nem túl bizakodóak vele kapcsolatban. Nemrégen szóba került, hogy mi lesz így az anyjával, miből fog majd élni ha egyedül marad, mire a párom rögtön rávágta: "Hát majd hazaküldöm a fizetésem". Néztem rá döbbenten, hirtelen azt sem tudtam mit szóljak. Persze, család, segítsünk egymáson, de komolyan ez a jövő vár ránk? Az anyukája szép szóval is azt kell mondanom lusta volt elmenni dolgozni, ezért mi fogjuk majd őt finanszírozni? Jelenleg ketten 350 ezret keresünk, amiből ha levonjuk az albérletet, közlekedést, kaját, néha egy kis kikapcsolódást, ilyen-olyan apróságokat, és még abból hazaküld teszem azt 100 ezer forintot, akkor azt kell mondanom nagyjából nullán fogunk állni, egy kis félretett pénzünk sem lesz sosem. Egyébként jól kijövök az anyjával, de világ életemben nem értettem, hogy miért nem keres magának munkát - persze, kényelmesebb otthon üldögélni és csak a főzésre koncentrálni. Most én vagyok bunkó, és sajnálom el tőle a pénzt? Ti mit szólnátok egy ilyen esetben, és egyáltalán mit lehet tenni ilyenkor?
2017. dec. 18. 23:35
1 2 3 4 5
 31/44 anonim ***** válasza:
38%
Nem tudom hol lakik a pasid anyja, de felén ill más városokba is vesznek fel nyugdíjasokat dolgozni.
2017. dec. 19. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/44 anonim ***** válasza:
56%

Külön kasszára kell menni. Fizesse ki a párod az albérlet és a rezsi, kaja rá eső részét.

Aztán a maradék fizetéséből azt csinál, amit akar.

Ha hazaküldi az anyjának, akkor hazaküldi.

Elég szar helyzet, de más megoldást nem látok a szakításon és a külön kasszán kívül.

Az anyjára sok szépet én sem tudok mondani, a párod is beláthatná, hogy ez így elég gáz, nem neki kéne eltartani, mert nem hajlandó dolgozni.

Még mindig elmehetne valahova az anyja, van még pár éve a nyugdíjig.

Ha teszem azt él még 30 évet az anyja, akkor 30 éven keresztül fogja neki küldeni a sok pénzt minden hónapban?

Akkor is, ha mondjuk gyerekeitek lesznek, akik még nem tudnak dolgozni és sokkal jobban szükségük lenne arra a pénzre?

Így hosszabb távon nézve a külön kassza is sántít több helyen.

Én nem terveznék így hosszútávra, ha ezt komolyan gondolja.

Segítsetek keresni munkát az anyjának, nem lehetetlen ennyi idősen sem, főleg, hogy sok helyen munkaerő hiány van.

Gyárba válogatni vagy takarítani valahova biztosan felvennék.Nem álom meló, de ha nincs semmi tapasztalata , akkor ennek is örülni kell.

2017. dec. 19. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/44 anonim ***** válasza:
72%

Nem tudom, mit tanult, korrepetálhatna, talán az összeszedné az önbecsülését is.

Nagyon ne felejtsétek el, hogy nektek is magatoknak kell a nyugdíjatokat félretenni, erről most már gondoskodnotok kell.

2017. dec. 21. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/44 anonim ***** válasza:
57%
Ha vàrosban lakik, főleg nagyobban, akkor talàl munkát. Gyárakba is felveszik ennyi idősen is, de irodába is.Keresni kell. Annyira nem idős. Nálunk két 60 feletti van a pénzügyön, az egyik majd 70.A volt munkahelyenen a gazd. igazgató is 70. Miért kell megijedni a kortól? Én most 40 felett váltottam nagyot, új dolgokat kell tanulnom, és? Van az a pénz és beosztás amiért megjön az ember kedve és válalalja, hogy strapásabb jó pár hónapig, egy évig, de nem a pénzen idegeskedik.Ingyen nincs semmi, tenni kell a dolgokért.
2017. dec. 22. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/44 anonim ***** válasza:
18%
Az a baj kerdezo, hogy amikor tiz ev mulva is meg mindig nem tudtok bevallalni egy gyereket, egy lakast, egy utazast, mert anyos meg mindig csak 68 eves es qrva jol erzi magat, viszont nyugdija nincs es megtakaritott penze soha nem is volt, es pici fia a fizetesenek a 60%-at rakolti, akkor te mar 35 leszel. Szakitani is, de vele maradni is keso...
2017. dec. 23. 03:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/44 anonim ***** válasza:
62%

Tudod ki dolgozna azért, hogy egy munkakerülő, lusta némbert eltartson... Ha egész életében becsületesen dolgozott volna, és öregkorában a kis nyugdíja mellé kellene őt kisegíteni, szó nélkül megtenném. Így viszont, hogy folyton eltartatta magát valakivel, hát nem!

Rossz dolog szakítani, ha egyébként minden oké köztetek, de emiatt az élősködő miatt a jövőben egyre több bajotok lesz...

2017. dec. 23. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/44 anonim ***** válasza:
82%
Nem mindenkinek jar öregsegi nyugdíjminimum.Anyósomnak nincs meg a 15 év munkaviszonya,így nem jar neki nyugdíj.Jár viszont az időskorúak ellátása,ez 28.000 ft,vagyis annyira egeszítik ki neki a 16.000ft-os özvegyi nyugdiját.Özvegyi +12.000 időskorúak ellátása=28.000.Nem mesélem el,milyen költségeink voltak már vele kapcsolatban...
2017. dec. 26. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/44 anonim ***** válasza:
67%
Lehet, hogy hülyeség, de azt írod, hogy nem vagy rossz viszonyban az anyóssal. Megoldás lehet esetleg (ha egy városban laktok), az após esetleges halála esetén az anyós lakását egy kis kipótlással nagyobbra cserélni és összeköltözni? Akkor nem kellene plusz pénzzel támogatni, nektek meg nem kellene többet albérletet fizetni, anyósnak lakhatása, kosztja meglenne, cserébe csinálhatná amit eddig: takarítás, főzés, később vigyázhatna az unokákra. Ez a jövőben akár pozitívum is lehet nektek anyagi szempontból, ha figyelembe vesszük, mennyibe kerül egy bébiszitter. És a saját unokájára ő is biztos szívesen vigyázna. Én úgy nőttem fel, hogy a nagyszüleim velünk laktak a kis szobában, imádtam.
2018. jan. 1. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/44 anonim ***** válasza:

Kedves 38-as.

Idilli az a kép, amikor a nagyidék is ott laknak veletek, de csak kisgyerekként, egy fiatal felnőtt párnak nem hiszem... Kb. olyan, mintha friss házasokhoz beköltözne valaki. A szükség nagy úr, oké, de amikor csak az egyik személy lustasága miatt szivatva van mindenki, akár jók az anyagiak, akár rosszak, az nem tisztességes.

És a kérdező babát is szeretne, hogyan essenek egymásnak a nappaliban, aztán a konyhában, ha ott van valaki?


Egyébként mivel foglalkozott az öreg, hogy így eltartott egymaga egy egész családot, onnan nem marad örökség valakire?

2018. jan. 3. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/44 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat és a tippeket!


Irodába biztosan felvennék, ha keresne valamit, biztosan találna olyat, ami még tetszik is neki. Nem parancsolhatok felette, felnőtt nő, azt tesz amit akar. A párommal volt már vita ebből, de egyszerűen ő sem tud hatni rá. Persze, ha ehhez lennék hozzászokva évtizedek óta, lehet, hogy nekem se lenne kedvem nekiállni dolgozni.


Összeköltözni nem lenne kedvem vele, valóban nem erre vágyik egy fiatal pár. Bébicsőszködni amúgy is tud, ha akar, de azért köszönöm a tippet.:)


Azt kell mondanom, após nem dolgozik semmi különlegeset, nem keres kiemelkedően jól, egyszerűen megtanultak spórolni. Csak a lakás marad örökségként, nincs félretett pénz, mindent felélnek az adott hónapban.

2018. jan. 8. 18:12
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!