Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Valóban nekünk kellene majd...

Valóban nekünk kellene majd eltartani a párom anyukáját? Ti mit szólnátok egy ilyen esetben?

Figyelt kérdés
A párommal 5 éve vagyunk együtt, én 25L, ő 27F. A helyzet az, hogy az anyukája kb. 4-5 évet dolgozott az egyetem után, majd főállású anyaként otthon maradt a gyerekkel. Úgy hozta az élet, hogy nem ment vissza dolgozni utána. Jelenleg közeledve a hatvanhoz azt kell mondanom, nem fog nyugdíjat kapni (vagy legalábbis nem sokat, ezzel nem vagyok teljesen tisztában hogyan megy). A férje elég beteges, az orvosok nem túl bizakodóak vele kapcsolatban. Nemrégen szóba került, hogy mi lesz így az anyjával, miből fog majd élni ha egyedül marad, mire a párom rögtön rávágta: "Hát majd hazaküldöm a fizetésem". Néztem rá döbbenten, hirtelen azt sem tudtam mit szóljak. Persze, család, segítsünk egymáson, de komolyan ez a jövő vár ránk? Az anyukája szép szóval is azt kell mondanom lusta volt elmenni dolgozni, ezért mi fogjuk majd őt finanszírozni? Jelenleg ketten 350 ezret keresünk, amiből ha levonjuk az albérletet, közlekedést, kaját, néha egy kis kikapcsolódást, ilyen-olyan apróságokat, és még abból hazaküld teszem azt 100 ezer forintot, akkor azt kell mondanom nagyjából nullán fogunk állni, egy kis félretett pénzünk sem lesz sosem. Egyébként jól kijövök az anyjával, de világ életemben nem értettem, hogy miért nem keres magának munkát - persze, kényelmesebb otthon üldögélni és csak a főzésre koncentrálni. Most én vagyok bunkó, és sajnálom el tőle a pénzt? Ti mit szólnátok egy ilyen esetben, és egyáltalán mit lehet tenni ilyenkor?
2017. dec. 18. 23:35
1 2 3 4 5
 41/44 anonim ***** válasza:
Szia kérdező! Lett megoldás? :)
2020. okt. 29. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/44 A kérdező kommentje:
Szia. Nem, viszont egy éve szakítottunk a párommal. Nem ez miatt mentünk szét, egyszerűen fiatalon kerültünk össze, és ennyit hozott az élet számunkra. Az anyukája azóta sem dolgozik, úgyhogy nem tudom mi lesz vele. Mai napig nem kaptam választ miért nem állt be valami könnyebb munkára, de én már feladtam régen ezt a kérdést. Lehet, hogy nehéz visszaszokni egy teljesen más életbe, ahol kötelességeid vannak, emberekkel találkozol, és reggel nem mondhatod azt, hogy most nincs kedvem felkelni. Csak egyszerűen nem tudom elképzelni, ennyi hosszú idő után mit tud még otthon kezdeni magával. Én 7 hónap home office után megőrülök itthon..
2020. nov. 1. 01:00
 43/44 anonim ***** válasza:
0%
Nyugi, majd lesz jobb, örülj, hogy megszabadultál abból a beteg bagázsból!
2020. nov. 14. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/44 A kérdező kommentje:

Aranyos vagy, köszönöm. :)

Ezt leszámítva egy normális család, nem váltunk el haraggal, és pozitívan gondolok vissza a kapcsolatra.

2020. nov. 14. 22:06
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!