Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Nem lehet szót érteni anyóssal...

Nem lehet szót érteni anyóssal? A gyerek allergiás.

Figyelt kérdés

Segítséget szeretnék, olvastam már régebben, hogy vannak itt akik hasonló cipőben járnak. Mit csináltok ha anyósék (vagy bárki más) nem hajlandó megérteni, hogy a gyerek nem ehet bizonyos dolgokat?


1 éves lesz a kislányom, a jövő hétvégén akarja anyós külön felköszönteni magánál. Én ugyan nem akartam 2 szülinapot tartani, de hamar lenyugtattam magam, mert ettől végül is semmi baja nem lesz a gyereknek.


Illetve lesz. Mert kiderült, hogy csokitortát akar sütni, nála ez úgymond hagyomány. De a gyerek nem bírja a tejet. Olyan nála kizárt, hogy paleo sütit próbáljon meg sütni, kár is lenne felhozni.


Így most akkor mit csináljak? A gyerek biztos érezni fogja a jó csoki illatot, és ordítani fog, ha nem kóstolhatja meg. De ha megengedem, akkor a gyereknek ártok, azt a tudatot meg én nem bírom elviselni, hogy tudatosan teszek rosszat neki. Már egy pici kocka sajttól is annyira rosszul van, hogy őrjöngve ordít, és fájdalomcsillapítót kellett beadnom neki, mert ő is, én is majdnem megőrültünk.


Összeveszni se kéne, mert már túl sok volt eddig is a balhé.


2018. febr. 10. 22:52
1 2 3 4 5
 11/45 anonim ***** válasza:
89%
Feltétlenül beszélj a férjeddel! Mindenképpen tudatosítani kell az anyósodban, hogy a gyermeked egészségét veszélyezteti. Főként nehogy azt higgye bármit megtehet a babával. Ha szép szóból nem ért, próbáljátok az orvosotokat bevonni, magyarázza el neki mennyire veszélyes játékot űz.
2018. febr. 11. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/45 anonim ***** válasza:
96%
Ha meg tudnád rendelni azt a tortát amit a gyerek nyugodtan ehet és nálad lesz a születésnapja megtartva.Nekem is allergiás a kisebbik unokám sajnos mindenre,de soha nem jutna eszembe,hogy erőszakos módon kellene közelednem.Nálunk a gyermekem készíti a szülinapi tortát és mindannyian azt fogyasszuk.Ne engedd,hogy a gyerek mást egyen,mint amit lehet,az egészsége a tét!
2018. febr. 11. 03:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/45 anonim ***** válasza:
64%
Mert az egy éves gyerek az olyan, hogy megérzi a csokoládét, és máris veti rá magát.... Az egy éves abból fog enni, amit adok neki.
2018. febr. 11. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/45 Andizsuzsi ***** válasza:
31%

Kamu kérdés ez.

Fájdalomcsillapítót adsz egy éves se gyereknek? Miért adtál neki sajtot, ha tudod, hogy laktózérzékeny?

2018. febr. 11. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/45 anonim ***** válasza:
76%

Megmondod a nagyinak h ne készítsen tortát majd te viszel olyat amiből ehet :) ha nem jó neki így akkor nem mentek :) Ennyire egyszerű!

Amugy meg miért ne ehetne egy egyéves tortát?nem egy szeletet kell gondolni hanem pár falatot a tésztájából.

2018. febr. 11. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/45 anonim ***** válasza:
93%

Nálunk glutén és tejfehérje érzékenység van kilátásban, amire a laktózmentes tej sem megoldás. Ezért az első szülinapjára gesztenyepürés, pudingos (rizstejjel) tortát csináltam. Ekkora gyerek már szinte mindent eszik, ő is kíváncsi volt, mit esznek a nagyok és wgy kis szeletet el is majszolt a délután folyamán.

Nálunk a dobos tortát istenítik, kaptam is megjegyzést, hogy kellett volna, de amikor kérdeztem, hogy ki vállalja át egy napra a hasfájós síró gyereket, csend lett.


A gyerek érdeke az első. Mással nem kell foglalkozni. Ha anyós össze akar veszni vele, úgyis talál más témát.

2018. febr. 11. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/45 anonim ***** válasza:
78%

Szerintem is csinálj te is otthon csokitortát, és vidd el. Felnőttek eszik az anyósét, gyerek a tiédet.


#14 Gondolom, amikor elkezdték a hozzátáplálást, lassan-lassan kiderült, hogy mi okoz bajt. Nyilván néhányszor sajtot is evett, mire rájöttek, hogy attól ordít.

2018. febr. 11. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/45 anonim ***** válasza:
94%

Mi csináltattunk a kicsinek egy tejmentes tortát, hogy megkóstolja, Anyukám meg sütött "normálisat". A kisfiam meg sem akarta kóstolni.

Persze, ez nem azt jelenti, hogy a te gyereked nem enné meg. Nem tudom, hogy lehet valakinek ennyi esze, hogy kockára tenné az unokája egészségét. A férjem tuti leszedné az anyja fejét! A párod nem tud hatni az anyjára? Semmiképp ne engedd!

2018. febr. 11. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/45 anonim ***** válasza:
60%

14-es miért ne adhana sajtot? A sajtok nagyrésze laktózmentes.


Kérdezö, nem kell odavinni a gyereket és probléma megoldva.

2018. febr. 11. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/45 anonim ***** válasza:
50%
Csinálj a gyereknek te valami a csoki tortához hasonló sütit és miután anyós felkoszontotte a maga készítette tortával, adj neki a tiedbol egy szeletet. Persze előtte beszélj anyosoddal, mert lehet hogy eszébe se jut neki, hogy a csoki is tartalmaz tejet
2018. febr. 11. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!