Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Nem lehet szót érteni anyóssal...

Nem lehet szót érteni anyóssal? A gyerek allergiás.

Figyelt kérdés

Segítséget szeretnék, olvastam már régebben, hogy vannak itt akik hasonló cipőben járnak. Mit csináltok ha anyósék (vagy bárki más) nem hajlandó megérteni, hogy a gyerek nem ehet bizonyos dolgokat?


1 éves lesz a kislányom, a jövő hétvégén akarja anyós külön felköszönteni magánál. Én ugyan nem akartam 2 szülinapot tartani, de hamar lenyugtattam magam, mert ettől végül is semmi baja nem lesz a gyereknek.


Illetve lesz. Mert kiderült, hogy csokitortát akar sütni, nála ez úgymond hagyomány. De a gyerek nem bírja a tejet. Olyan nála kizárt, hogy paleo sütit próbáljon meg sütni, kár is lenne felhozni.


Így most akkor mit csináljak? A gyerek biztos érezni fogja a jó csoki illatot, és ordítani fog, ha nem kóstolhatja meg. De ha megengedem, akkor a gyereknek ártok, azt a tudatot meg én nem bírom elviselni, hogy tudatosan teszek rosszat neki. Már egy pici kocka sajttól is annyira rosszul van, hogy őrjöngve ordít, és fájdalomcsillapítót kellett beadnom neki, mert ő is, én is majdnem megőrültünk.


Összeveszni se kéne, mert már túl sok volt eddig is a balhé.


2018. febr. 10. 22:52
1 2 3 4 5
 41/45 anonim ***** válasza:
100%
tescoban is kapható rengeteg alpro termék (szója-, rizs-, zab-, mandulatej, szójajoghurt stb)
2018. febr. 11. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/45 anonim ***** válasza:
83%

A sok észkombájn aki osztja itt a laktózmentes tanácsait, menjen inkább Nosalty-ra, köszi (vagy alternatívaként olvasson mielőtt dumál). A kérdező gyereke tejfehérje érzékeny.


Kérdező, az anyós hisztije szerintem normális esetben a kutyát sem érdekli mikor a gyerek egészsége a tét. A tejfehérje intolerancia nem játék.

2018. febr. 12. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/45 Andizsuzsi ***** válasza:
13%

"pici kocka sajt" ez mondjuk egyértelműen mennyiséget jelez, nem típust.”


Jogos.


„ Gyógyszert pedig azért adtam neki, mert mikor torka szakadtából üvöltött a fájdalomtól, nem tudtam mit kezdjek vele.”

Egy éves se gyereket, ha ordít a fájdalomtól, orvoshoz visszük. Honnan tudtad, hogy mi baja van? Ordíthatott volna bélcsavarodástól, vakbélgyulladástól, bármitől. De ez mondjuk eléggé eltér a témától.


Nem kell paleót sütni, ha a gyerek a gluténra nem érzékeny. Itt már írták, vigyél 2 doboz növényi tejet - esetleg tejszínt, ha kell - és a probléma megoldódott. Mama sütheti a tortát, a gyereknek meg nem lesz baja.

2018. febr. 12. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/45 A kérdező kommentje:

Andizsuzsi, csak egyet kérdeznék, mert már sokszor láttalak itt a Gyakorin.


Van neked gyereked...?


Már meg ne haragudj, de ha egy gyerek ordít, akkor abban a percben nem kezdjük el öltöztetni, és rohanni vele az orvoshoz. Érdekes lenne, felordít, nyitjuk az ajtót, és futunk vele kifelé. :) Egyrészt az ember józan ésszel megpróbálja először kitalálni, hogy mi a baja, pl. új étel bevezetésénél elég esélyes, hogy nem vakbél. (Másrészt attól nem f.ssa össze magát fél óra elteltével.)


Úgyhogy köszi a kommenteket, de a gyerek téma pont az, amihez nem nagyon tud hozzászólni az ember, mikor még nincs benne saját tapasztalata. És ne vedd sértésnek. Össze sem hasonlítható, mikor csak elképzeled a helyzetet, és mikor tényleg benne vagy.

2018. febr. 14. 09:03
 45/45 Andizsuzsi ***** válasza:
43%

"Van neked gyereked...?"


Kettő fiatal felnőtt. Egyik laktózérzékeny, másik tejfehérje allergiás (anyatejről is le volt tiltva). És nem, amikor még egy év alattiak voltak, nem adtam nekik fájdalomcsillapítót, amikor fogalmam sem volt, hogy miért ordítanak. Hanem igen, felhívtam a háziorvost, és vagy vittem, vagy az orvos jött. Attól, hogy bevezetted a tejterméket, még pont, hogy bármi más baja is lehetett volna.

De mindenki másképp csinálja. Én így csináltam. Nektek meg kívánok jó egészséget.

2018. febr. 14. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!