Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Nem lehet szót érteni anyóssal...

Nem lehet szót érteni anyóssal? A gyerek allergiás.

Figyelt kérdés

Segítséget szeretnék, olvastam már régebben, hogy vannak itt akik hasonló cipőben járnak. Mit csináltok ha anyósék (vagy bárki más) nem hajlandó megérteni, hogy a gyerek nem ehet bizonyos dolgokat?


1 éves lesz a kislányom, a jövő hétvégén akarja anyós külön felköszönteni magánál. Én ugyan nem akartam 2 szülinapot tartani, de hamar lenyugtattam magam, mert ettől végül is semmi baja nem lesz a gyereknek.


Illetve lesz. Mert kiderült, hogy csokitortát akar sütni, nála ez úgymond hagyomány. De a gyerek nem bírja a tejet. Olyan nála kizárt, hogy paleo sütit próbáljon meg sütni, kár is lenne felhozni.


Így most akkor mit csináljak? A gyerek biztos érezni fogja a jó csoki illatot, és ordítani fog, ha nem kóstolhatja meg. De ha megengedem, akkor a gyereknek ártok, azt a tudatot meg én nem bírom elviselni, hogy tudatosan teszek rosszat neki. Már egy pici kocka sajttól is annyira rosszul van, hogy őrjöngve ordít, és fájdalomcsillapítót kellett beadnom neki, mert ő is, én is majdnem megőrültünk.


Összeveszni se kéne, mert már túl sok volt eddig is a balhé.


2018. febr. 10. 22:52
1 2 3 4 5
 21/45 anonim ***** válasza:
22%
Az orvos mit mondott meddig kell megvonni a tejtermékeket? Nem kell okvetlen Paleo, elég a sima tejmentes
2018. febr. 11. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/45 anonim ***** válasza:
16%
Egy 1 éves gyerek aztán annyi tortát eszik... 3 falat utána csak maszatolás van. Anyós hadd süsse meg a tortát,a picinek meg süssetek pár muffint abból amit ehet és csináljátok meg mini tortának.
2018. febr. 11. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/45 Andizsuzsi ***** válasza:
48%

"14-es miért ne adhana sajtot? A sajtok nagyrésze laktózmentes."


Nagyrésze. A hosszú érlelési idejűek. A kockasajtok többsége nem. És ezt annak, akinek a gyereke súlyosan laktózérzékeny, pontosan tudnia kellene.

2018. febr. 11. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/45 anonim ***** válasza:
45%
"pici kocka sajt" ez mondjuk egyértelműen mennyiséget jelez, nem típust. Egy pici kockasajt lenne a típus, de ne zavarjon.
2018. febr. 11. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/45 A kérdező kommentje:

Kedves Andizsuzsi!


Azért adtam neki sajtot, mert még nem tudtam, hogy az. Be akartuk vezetni a tejtermékeket a védőnő javaslatára. Gondolhatod, hogy nem hobbiból csináltam. Gyógyszert pedig azért adtam neki, mert mikor torka szakadtából üvöltött a fájdalomtól, nem tudtam mit kezdjek vele. Szerencsére hasmenést is kapott, és jobban lett. (Miért, ki mit adott volna?!)

2018. febr. 11. 10:50
 26/45 A kérdező kommentje:

Kedves másik Válaszoló!


Nem kockasajtot adtam neki, hanem a sajtból egy pici kockát. Szerintem nyelvtanilag rendben van. De örülök, hogy rátapintottál a lényegre. ;-)

2018. febr. 11. 10:51
 27/45 anonim ***** válasza:
42%
Drága kérdező, ne zavarjon hogy épp segítettem. Nekem feltunt, hogy a kocka sajt az nem kockasajt és nem a nyelvtani helyesen volt a lényeg
2018. febr. 11. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/45 A kérdező kommentje:
Ne haragudj, siettem és félreolvastam! Tényleg segítettél, bocsánat! :)
2018. febr. 11. 10:56
 29/45 anonim ***** válasza:
89%
Tejfehérje allergiás vagy tejcukor érzékeny? A fiam mindkettő, így a laktózmentes sem opció. A gyerek egészsége legyen az első! Egy pici falat is nagy gondokat okozhat.
2018. febr. 11. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/45 A kérdező kommentje:

Egyébként volt még kérdés, arra válaszolok. A csoki-ügytől azért félek, mert az én drága anyukám nyalatta meg vele a csokoládét (amiért leszedtem a fejét, de ő legalább megérti elsőre, hogy ne csináljon baromságot, és nem sértődik meg), és rettenetesen ízlett volna neki.


Remélem, hogy igaza lesz azoknak is akik írták, hogy egy ilyen korú gyerek még nem fog elkezdeni tortát enni.


Majd meglátjuk, megpróbálok még egyszer beszélni a férjemmel. Talán ő is megérti ha nyomatékosítom azzal, hogy veszekedés lesz, ha a konfliktuskerülést akarja választani, és nem szól. Vesszen össze vele ő.

2018. febr. 11. 11:07
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!