Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Mit kezdjek ezzel?

Mit kezdjek ezzel?

Figyelt kérdés

Panaszom nem lehet az anyósomra, nem is erről van szó, de szeret fontoskodni, beleszólni a dolgokba. Az első gyerekünket várjuk, még azt sem tudjuk, hogy fiú lesz-e vagy lány, de már most úgy érzem és félek, hogy ebbe is majd bele akar szólni.


Pl. akarunk majd babakötvényt, de ő már most elmagyarázta nekem hova kell menni nyitni stb... és ez engem idegesít, mert oké, hogy jót akar, de azért egy ilyet én is el tudok intézni.


Másrészről pedig már választottunk neveket, nem bugyuta divat neveket, de nem is klasszikus katalint stb. A fiú névvel nincs baja, de a lányt folyamatosan fúrja. Nem azt mondja, hogy ez neki nem tetszik vagy ő ezt nem választaná, hanem folyton ajánlgatja a saját ötleteit meg azzal jön, hogy csúfolni fogják (abszolút nem csúfolni való név).


Kicsit aggódom, hogy később ez csak rosszabb lesz :/ nagyon sok mindent köszönhetünk neki, de cserébe nem akarom, hogy beleszóljon a gyereknevelésbe bármilyen szinten is...


Tapasztalatok?


2018. márc. 21. 22:23
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
64%

Milyen toleráns vagy, hogy írod, panaszod nem lehet rá... Nekem a beleszólás bőven kiverné a biztosítékot, nálam már rég tudná, hogy leállítja magát vagy nem lát. Nem bunkóskodnék, olyan nem vagyok, de a családi békét nagyon nagyra értékelem. Tudnia kell, hol a határ, mit engedek meg s hogy mi az én családi személyes dolgom, amibe nem szólhat bele.

Nekem aztán nem kell a párom segedelme (ideális, ha az anyós fia le tudja rendezni a dolgot, de sajna nem mindig van meg ez az opció s persze nincs is mindig ott), megvédem én magam.

Igaz, nekem erre nincs szükségem, kicsit kár, hogy sokszor annak jut problémás anyós, aki nehezen kezeli (ezt nem a kérdezőre írom, de voltak itt már olyan kis szerencsétlen lábtörlő menyek, brrr), bár örülök, hogy nekem nyugi van (amúgyis az lenne, csak nem havonta mennénk látogatóba, hanem legfeljebb pár évente, hátha megváltozott meg azért mégis).


Még az is OK, hogy véleményt mond. De ha egyszer megbeszélitek, hogy nem, nem fogjáék csúfolni, amúgyis a gyerek nevének eldöntése a szülők dolga, akkor szakadjon már le a témáról.

2018. márc. 22. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
28%

Engedd el a füled mellett.Hagy mondja...és? Úgy is az lesz a gyerek neve amit ti választotok.

Elmondja hol kell intézni a babakötvényt...fú tényleg nagy beleszólás...

Szerintem túlreagálod.

Hallgasd meg és hagyd rá.

2018. márc. 22. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
37%
Furcsa válaszok! A kérdező elmondta félelmeit,feltételezi,hogy anyósa bele fog szólni a gyereknevelésbe.Látom,igen sokan nem komáljátok az anyósotokat,a feleletek többsége alacsony tolerancia szintet jelent számomra. Ha te nem tiszteled a párod édesanyját,ne várd el,hogy ő tisztelje a tiédet! Találtunk egy nagyon segítőkész anyóst,akivel nem tudunk mit kezdeni,talán mindenét odaadná a gyermekének és annak párjának.Már most azon agyalnék,ha megveszi a babakocsit,akkor bizony kitalálnám neki mire lehet szüksége.Én megengedném neki a babakocsi megvásárlását és megkérdezném tőle mikor szeretné tologatni az unokáját? Ha anyagilag megtehetném befizetnék pár napos gyógyfürdői élményekre,jó minőségű színházi darabra,ha kevesebb a lóvé lehet megújítani az étkészletét,gyönyörű főzőfazekakat lehet kapni,minőségi asztalterítő,a háztartásban mindig kell valami,ha szereti a növényeket akkor abbõl vennék neki amit el tud ültetni.Biztos meg lehet beszélni a kis "nyüzsgő" anyóssal,mikor maradjon veszteg.
2018. márc. 22. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is ilyen volt anyósom.mikor rendeltem a babkocsit nem mondtam el neki mi az mert tuti egyből bezsongott volna meg ment volna az okoskodás (sajnos neki kellett a csomagot átvenni mert mi pont uh-ra mentünk) erre fel képes volt megkérdezni a futárt h mit hozott. Mikor hazamentünk hiába céloztunk rá h oké köszi de mostmár mehet haza addig nem indult el még ki nem bontottuk a csomagot. Bontottam ki egyből kikapta a kezemből hogy jajj de jó de ezt nem a mamáknak kellett volna fizetni? Persze az h kislányom akkor mennyi volt kifizetem az már elmaradt.ott megmondtam páromnak vagy leállitja az anyját vagy én többet be nem engedem. De még volt h látta megyek otthonról (jött a tesojához aki pár házzal odébb lakott) minek megyek hova megyek meddig leszek mikor jövök. Na ezt is megmondtam páromnak h anyámék tini koromba nem csináltak ilyen kinvallatást és az anyjának semmi köze hozzá. Ha ezt csinálja továbbra is nem kedvesen fogok válaszolni neki. Sérelmezte azt hogy én miért járok el a fél utcára lakó nagymamámhoz,na ehhez is mi köze van. Aztán párom helyre rakta mire megszületett a kicsi telefonalni se telefonált megmondtuk neki ha vendégeket akarunk majd szólunk nem kell zaklatni majd naponta. Helyre kell rakni mert csak rosszabb lesz. Most is van néha egy egy beszólása de nem szabad hagyni. Állandóan fogná a hónapok óta járó fiam mert h elesik...nem kell fogni elesi feláll ez igy megy hónapok óta nem kell tutujgatni hogy ugyanolyan anyámasszony katonája legyen mint a másik fiúunoka aki 13 évesen elsirta magát mert rászállt egy katica.
2018. márc. 22. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
100%
#13 válaszadó neked vagy nincs vagy normális anyósod van aki nem pofázik bele a dolgokba. Van a segitségnek is határa. Pl ha nem kérdeznek ne adjanak kéretlen tanácsot folyamatosan. Nekünk is állandóan azt mondta terhesség alatt hogy szep név de az apja neve szebb lenne neki mi meg megmondtuk h téma lezárva amugy is megbeszéltük hogy a saját nevünket nem adjuk a gyereknek. Ebben az idegesit h 3 gyereket nevezhetett el ahogy akart a sajátunknak had agyjak már én nevet és nem kell heti szinten felhozni a saját favoritjait ha mi már egyszer döntöttünk.
2018. márc. 22. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
100%

Hasonló helyzetben voltam kismamaként. Nagyon halkan és kedvesen mosolyogva azt mondtam, hogy mi így döntöttünk, hiszen ez a mi gyerekünk! Ő már dönthetett névről és bármiről, amikor ő volt a szülő.

Nálam ez bejött, anyósom visszakozott és haláláig szerető kapcsolatban voltunk. Persze minden kapcsolathoz 2 empatikus, egymásra figyelő ember kell. Nekem szerencsém volt.

2018. márc. 22. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
100%

Lehet hogy igen van akik túloznak anyóssal kapcsolatban, enyém ha 100x mondunk el neki valamit 101. Alkalommal is bepróbálkozna.

Akkor meked szerencséd volt hogy észrevette magát.

2018. márc. 22. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:

A sarkadra állsz és megmondod hogy ne szolhon bele.


Ha most nem teszed meg, rosszabb lesz :(, és mivel a párod szava falra hányt borso, igy neked kell határozottnak lenni ,akár hiszti árán is!

2018. márc. 22. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
78%
Ne kezdj vele semmit. Egyik füleden be, másikon ki. A gyereknevelés pont az a téma, amibe nem csak anyós, de mindig mindenki bele fog majd szólni, a szomszéd Gizikétől a játszótéri anyukáig, bolti pénztárosig. És persze minent mindenki jobban tud majd, mint te :) baromi idegesítő, de nem kell foglalkozni vele.
2018. márc. 22. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ezek nem nagy dolgok, a legtöbb ember olyan alaptermészetű hogy elmondja a vélemenyét. Pl. hol egyszerű kötvènyt venni, vagy adott név neki nem tetszik. Én anyosom is pontosan ilyen :) Főzök valamit, már sorolja hogy ő mit tenne bele másképp. Mondom hogy veszek valamit, már mondja hogy hol kell venni mert az az olcsó. Hát nekem egyik fülemen be másikon ki, megmondom hogy "köszi aranyos vagy de nem így szoktam" vagy "köszi de már tudom hol veszem meg".


Nem nagy dolgok ezek, hidd el, ezeknél ezerszer nagyobb dolgokat "követnek el" a rossz anyósok, csak a fiatal feleségek a kákán is a csomót keresik, anyós kb. kösse be a száját szigszalaggal és csak akkor menjen ha vigyázni kell a gyerekre de azt is lábujjhegyen és néma csendben.

2018. márc. 22. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!