Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Mit kezdjek ezzel?

Mit kezdjek ezzel?

Figyelt kérdés

Panaszom nem lehet az anyósomra, nem is erről van szó, de szeret fontoskodni, beleszólni a dolgokba. Az első gyerekünket várjuk, még azt sem tudjuk, hogy fiú lesz-e vagy lány, de már most úgy érzem és félek, hogy ebbe is majd bele akar szólni.


Pl. akarunk majd babakötvényt, de ő már most elmagyarázta nekem hova kell menni nyitni stb... és ez engem idegesít, mert oké, hogy jót akar, de azért egy ilyet én is el tudok intézni.


Másrészről pedig már választottunk neveket, nem bugyuta divat neveket, de nem is klasszikus katalint stb. A fiú névvel nincs baja, de a lányt folyamatosan fúrja. Nem azt mondja, hogy ez neki nem tetszik vagy ő ezt nem választaná, hanem folyton ajánlgatja a saját ötleteit meg azzal jön, hogy csúfolni fogják (abszolút nem csúfolni való név).


Kicsit aggódom, hogy később ez csak rosszabb lesz :/ nagyon sok mindent köszönhetünk neki, de cserébe nem akarom, hogy beleszóljon a gyereknevelésbe bármilyen szinten is...


Tapasztalatok?


2018. márc. 21. 22:23
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
100%
13-as vagyok. Kedves 15.Válaszoló! Nálunk is nehezen indult az anyósommal a kapcsolatunk.Amikor megismert,megenyhült irányomban. Elmondtam a szemébe is,hogy végtelenül tisztelem amiért a fia (1szem gyerek)kiáll mellettem.Az anyukám halála után Ő gondoskodott az anyai szeretet pótlásáról. Könnyű dolgom volt,mert az anyósóm okos,művelt asszony volt!Képzeljetek el egy olyan embert aki élete alkonyán is tele volt jóindulattal és sosem volt kapzsi.
2018. márc. 22. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:

15-ösnek igaza van. 13-as, volt itt olyan történet, hogy a gyermeknek súlyos mogyoróallergiája volt, ami anyós szerint csak egy "úri huncutság", és ilyen nincs, ezért a gyereknek direkt mogyorós csokit adott.

Na az ilyennel mi a francot kezdesz?

Azt, amit ez a család tett: miután stabilizálták a gyereket a kórházban, anyukát berakták az autóba, megmutatták neki az intenzíven fekvő gyereket, hogy jól nézze meg, mert most látta utoljára őt is és az egész családot is, mert többet nem engedik a gyerek közelébe azt, aki szánt szándékkal majdnem megölte. És tartották is magukat hozzá, hiába ment a sírás.

2018. márc. 23. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:
67%

Soha nem fogom megérteni, hogy miért ajánlgatnak az anyósok neveket az unokának! Nem az ő gyereke!

Azt a felfogást sem értem, hogy miért kell mindenben dirigálni a gyereknek, biztos nem h..lye mindenki, de ez legalább ismerős.

2018. márc. 23. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!