Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Ilyenkor mit illik vinni?

Ilyenkor mit illik vinni?

Figyelt kérdés
A párom elhívott maguknál húsvétra! A párom cukrász tehát süti lesz. Ott lesz az egész családja ( tesói és annak gyerekei.) Én őket nem ismerem, tehát első találkozás. (Az anyukáját igen mert már voltam ott többszor is). Szóval ilyenkor mit illik vinni? Nem akarok üres kézzel menni.

2018. márc. 25. 23:42
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
71%

Szerintem nem illik egy családi ünnepségre beállítani üres kézzel semmiképp, hiába nem várják el. Én a helyedben vinnék egy csokor tulipánt, az gyönyörű az asztalon és illik az ünnephez, esetleg egy üveg bort és a gyerekeknek meg vennék 1-1 normálisabb csokinyuszit, a tesóknak természetesen nem kell. Ez azért nem annyira megterhelő.


Sokan bele sem gondolnak abba, hogy ez semmiség ahhoz képest, mint ennyi embert vendégül látni, megvenni a hozzávalókat, üdítőket, díszeket stb. (ez alap hangon 30 ezer forint), sütni-főzni, takarítani, teríteni, lakást díszíteni egész nap... Marha sok pénz és idő, munka, az a minimum, hogy üres kézzel nem állítok be, akármilyen státuszban is vagyok. Én a saját szüleimhez sem megyek üres kézzel egy ilyen ünnepnapon, mert szerintem bunkóság.

2018. márc. 26. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
83%

11 én felpontoztalak, szerintem is bunkóság üres kézzel menni vendégségbe. De itt sok a tapló aki szerint nem kell vinni mer'minek. Saját szüleimhez is viszek.


Kérdező: gyerekeknek csokinyuszi, tojás a locsolóknak, egy szép csokor tavaszi virág és bor. Ez szép és udvarias, enny pont tökéletes az alkalomra.

2018. márc. 26. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
93%
Bízz a saját értékítéletedben, második körben pedig kérdezd meg azért a párodat, hogy mi a szokás náluk. Húsvét lévén a gyerekeknek azért vinnék valami Kinder tojást vagy hasonlót. Ha tudod, hogy lesz családi ebéd vagy hasonló, akkor oda 1-2 üveg bort vihetsz, azzal nehéz mellélőni.
2018. márc. 26. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
72%

Kérdezd meg a párodat, ő tudni fogja, hogy a családja mit várna. Mindenhol vannak szélsőségek.

Nálunk pl. minden "illik" nevű szörnyszülött ki van tiltva. Nem ajándékozunk kötelező alkalmakra, meg sem tartjuk őket általában, ellenben bármelyik hétköznap meglepünk bárkit, ha olyan dolgot találunk aminek tudjuk, hogy örülne.

Nálunk az a sértés, ha valaki csakazértis beállít valami haszontalan vacakkal, mert "illik". Ez azt jelenti, hogy vissza is várná. Az ilyen játszmát meg nem kezdjük el megint.

2018. márc. 26. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
77%

Én a gyerekeknek vinnék egy-egy csokinyuszit vagy kinder tojást, a koruktól függően. Ha 13-14 év felettiek, akkor inkább egy tábla csokit adnék. Nem azért, mert a gyerekeket el kellene halmozni ajándékokkal, szerintem húsvét alkalmából bőven belefér ennyi.

A felnőtteknek attól függően vinnék valamit, hogy mit fogtok csinálni. Ha csak futó, pár órás látogatás lesz, akkor egy üveg bor vagy pezsgő bőven elég. Ha ebédre vagy vacsorára, esetleg több napra mentek, akkor én egy doboz minőségibb csokit vinnék a szülőknek köszönetként a meghívásért és a vendéglátásért.

2018. márc. 26. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
86%
Sör/bor/pálinka/gyerekpezsgő! :D XD
2018. márc. 26. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

Természetesen a gyermekeknek vinni is szerettem volna csoki nyuszit, több napra (2-3) megyek ezért is kérdeztem, mert én is arra gondoltam, hogy nekik ez sok pénzbe van, hogy ennyi ember ott legyen. A párom még otthon lakik és én is a szüleimnél, most nyáron tudunk majd csak össze költözni.

2018. márc. 26. 14:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!