Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Jogosan ordítottam le a párom...

Jogosan ordítottam le a párom anyja fejét és jöttem el onnan?

Figyelt kérdés

Párom anyjával ilyen semleges volt a viszonyunk, beszélgettünk ha náluk voltam de nem több. Mindig mindenbe szeret beleszólni amihez köze sincs, de amikor tudtam kerültem a konfliktust, amihez csak tudtam jó képet vágtam. Beleszólogatott abba, hogy mit csináltam aznap és mit nem, mit vettem magamnak mit nem stb. 19 éves vagyok, otthon élek a szüleimmel és suliba járok szóval nem sok mindenhez lenne köze, de mindig csak mosolyogtam egyet vagy elvicceltem a dolgokat, még akkor is ha irtózatosan felidegesített.

A nagy balhé tegnap történt. Kb 1 hónapja lett meg a jogsim, és a szüleim azt mondták, azt akarják, hogy vezessek és jó sofőr váljék belőlem, gyakoroljak, így innentől ha megyek valahova mehetek autóval, megbeszéljük és ideadják nekem az egyiket.

Tegnap délután meglátogattam a páromat, autóval bátorkodtam és elmentem. Ház előtt megálltam, anyja hazajött estefelé a munkából, kérdezte kié ez a kocsi. Mondtam, hogy anyuéké, csak ezzel jöttem. Mindjárt kommentálta, hogy ő biztos nem adná oda a friss jogsis gyerekének a kocsiját. Válaszul felvázoltam neki, hogy azt akarják a szüleim, hogy gyakoroljak stb.. Majd arrébb mentem, hogy elkerüljem az esetleges vitát.

Eltelt egy kis idő és az anyja jelenlétében megkérdeztem a párom, nem-e lenne kedve elhozni egy csomagot velem, amit rendelt anyu, mert úgy is mentem volna érte, csak mehetnénk együtt. Anyukától jött a kérdés, hogy mivel megyünk? Mondom kocsival. Mindjárt kijelentette, hogy nem mehetünk kocsival, mert mit képzelek én, hogy mostmár mindenhova mászkálok kocsival, menjünk busszal. (Hozzáteszem ő a 10 házzal arrébb lévő dohányboltba is kocsival megy, de mindegy ehhez semmi közöm.)

Mondtam neki, hagy döntsem már el, hogy hova mivel megyek, mikor a szüleim engedélyt adtak rá, nem gondolnám hogy tőle engedélyt kell kérjek erre. Majd felemelte a hangját és azt mondta, hogy nem mehetünk. Na itt már beidegesedtem, és mondtam , hogy jó, akkor hazamegyek. Mentem a kocsikulcsért, ami a nappaliban volt az asztalon, erre az anyja megfogta a kulcsom és zsebrevágta, majd felvonult a hálószobájába, és közben ordított, hogy mit gondolok én, hogyha nem tetszik valami akkor innentől már egyből szaladgálok mert megtehetem kocsival, ezután magáracsukta az ajtót, a kulcsom meg nála. Na itt elkezdtem ordítani az ajtaja előtt, hogy azonnal adja vissza a kulcsom, különben felhívom a szüleim, hogy elvette a kulcsom, amihez nyilván semmi joga. Ekkor, nagy idegesen kinyitotta az ajtót és szó szerint nekem vágta a kulcsot, miközben a “nesze” szó hagyta el a száját. Fogtam és elviharzottam onnan a lehető leggyorsabban.

Azóta nem voltam ott, nem is tervezek többet menni. Párom is megdöbbent ezen a viselkedésen, azt mondta beszélt az anyjával, de vele nem lehet beszélni, ami igaz is.

Tudom, csúnya volt hogy felemeltem a hangom vele szemben, de teljesen kihozott a sodromból. Azóta zavar ez a dolog. Jogos volt szerintetek az anyja viselkedése?


2018. márc. 27. 17:08
1 2 3 4 5 6 7
 1/67 anonim ***** válasza:
97%
Röviden és tömören: teljesen igazad volt.
2018. márc. 27. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/67 anonim ***** válasza:
51%

Nem volt jogos egyáltalán, az sem, hogy elvette. Felnőtt ember így viselkedik, jól tetted.


Valószínű a lányát félti, hogy nulla tapasztalattal ne furikázd, mert bármi történhet.


Egyszerű, mindig egy sarokkal odább állj meg és a lányát is egy sarokkal arrébb vedd fel.

2018. márc. 27. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/67 A kérdező kommentje:
Én vagyok a lány, bocsi ezt kifelejtettem :)
2018. márc. 27. 17:15
 4/67 anonim ***** válasza:
14%

Nincs mit egymás szemére hánynotok, mindketten bunkók voltatok.

Ő azzal, hogy bírálja a szüleid döntését, amellett beleavatkozik, hogy egy nagykorú mivel közlekedik, vagy mit csinál.

Te meg, hogy a saját házában óbégattál vele, ahelyett, hogy odaküldted volna a pasidat a kulcsért, ha egyszer már neked szép szóra nem adta oda.

Az, hogy nem mész többet, az rendben van, de az az érzésem, hogy leginkább magaddal csesztél ki!

2018. márc. 27. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/67 A kérdező kommentje:

Nem kell kivágni, magamtól nem megyek oda többet:D

Mit kellett volna, ott maradni és eltűrni, hogy elvette az én szüleim autóját úgymond? És ha egész nap nem adja vissza akkor nem tudok hazajutni?

2018. márc. 27. 17:19
 6/67 anonim ***** válasza:
11%
Azért viselkedett igy, mert félt. Az is lehet, hogy csak a fiát félti. Joga van kifejteni a véleményét, de az nem volt jogos, hogy elvette a kulcsot. Szerintem egyik fél sem kommunikált megfelelő módon.
2018. márc. 27. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/67 A kérdező kommentje:
Ja hát először a párom kérte tőle, de nyilván neki nem adta oda, gondolom mikor mondtam, hogy akkor szólok a szüleimnek, már nem merte megtenni hogy nem adja nekem oda..
2018. márc. 27. 17:21
 8/67 anonim ***** válasza:
2%

5-ös vagyok

Ha pasi vagy, akkor meg a csajnak kellett volna elkérnie a kulcsot.

Kiderül valahol, hogy milyen nemű vagy? Bár a történet szempontjából nagyjából mindegy.

2018. márc. 27. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/67 anonim ***** válasza:
88%
Remélem nem tervezel ezzel a fiuval komolyabban,én vissza se néznék,az ilyen megoldja h pici fia vele maradjon. :(
2018. márc. 27. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/67 A kérdező kommentje:
Lány vagyok, fentebb már említettem egy kommentben.
2018. márc. 27. 17:23
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!