Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Mit csináljak az anyám és a...

Mit csináljak az anyám és a párom anyja között kialakult helyzettel?

Figyelt kérdés

Párom anyja már régóta mondogatta nekem, hogy szívesen megismerné anyumat, találkozna vele. Én próbáltam mindig terelni a témát, és halogatni a dolgot, mert nekem sem a kedvencem a párom anyja, és tudom, hogy anyumnak sem lenne szimpatikus. Párom anyja elég furcsa, nem az a tipikus “jó anya”, hanem kissé önző, nem túl kedves, el van ájulva magától és emellett flegma is. Neki ilyen az alaptermészete, nem csak velem, vagy a párommal ilyen, hanem mindenkivel. Ezek miatt nekem sem túl szimpi, de mivel nem célzottan velem viselkedik így, és elviekben kedvel engem, csak maga a nő fura, így nem szeretnék összetűzésbe keveredni vele, és vitát generálni fölöslegesen.

Pár hete történt, hogy az utcán sétáltam anyummal és szembe jött velünk a párom anyja, így elkerülhetetlen volt a találkozás. Párom anyja hozta is a szokásos formáját, azt amire számítottam. Hazaérve anyum mondta is, hogy elég érdekes egy nő az anyósjelölt, és hogy lényegében nem keltett pozitív benyomást benne(amit meg is értek.) Ellenben a párom anyjának nagyon szimpatikus volt anyum, említette is, mikor legközelebb mentem hozzájuk, hogy örült a találkozónak és szívesen találkozna anyummal többször a jövőben. Na hát mit mondhattam volna erre? Csak mosolyogtam és hallgattam. Nem mondhattam neki, hogy hagyd már békén anyumat, nem akar veled összejárni pletykálgatni. Reméltem, hogy többször nem jön elő ez a téma, de tévedtem. Azóta rendszeresen előjön ezzel, hogy mikor találkoznak már én meg nem tudok mit mondani. Párom is preferálja ezt az anyuk legyenek jóba dolgot, így neki sem mondhatom, hogy ez nem fog menni, mert nem értené mi baj az anyjával, és anyum miért nem kedveli, aztán emiatt párom nem szeretné anyut, pedig nagyon jóban vannak jelenleg, meg anyu tényleg nagyon jó természetű kedves nő. Kissé aggódom, hogy majd párom anyja elkezd írogatni anyumnak facebookon(mivel már ezt is mondta, hogy ír majd neki..) anyut meg az őrületbe fogja kergetni ezzel, egy ideig tűrné, rám való tekintettel, de úgyis az lenne a vége, hogy nem kedvelné páromat a hülye stílusú anyja miatt.

Mit tegyek? Nem akarok semmiféle vitát és bárki között haragot, de valahogy el kellene érnem, hogy ne erőltessük ezt az anyósjelölt-anyum viszonyt....


2017. nov. 5. 12:37
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
68%
Egyszer érdemes lenne leülniük beszélgetni,hogy kielégíthessék a kíváncsiságukat. Aztán szorítkozzatok a családi ünnepeken való találkozásra. Nem kell barátnőknek lenniük,annyit meg kibír anyukád és akkor téged sem macerál a témával tovább anyós.
2017. nov. 5. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
1-2 alkalmat kibír anyukám igen persze, csak párom anyja barátnősködni és rendszeresen találkozgatni akar. Párom ex barátnőjének az anyjával nagy barátnők voltak, aztán itt is ezt akarja, de ez nem fog összejönni mert nem vagyunk erre vevők. Nem az, hogy anyum fafej, mert volt barátom anyját anyum nagyon szerette, de hát érthető, mert nagyon szeretnivaló, még én magam is visszasírom kissé a volt anyósjelöltemet.
2017. nov. 5. 12:55
 3/17 anonim ***** válasza:
87%
Hát mit tudott csinálni az a szerencsétlen nő, hogy 5 percnyi, "összefutós" beszélgetés alatt anyukád már el is határozta, hogy nem kedveli?
2017. nov. 5. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
71%
Elsősorban anyukádnak kellene eldöntenie, hogy szeretne-e találkozni vele többször. Az alaptermészet egy dolog, sokszor kell együtt lenni valakivel ahhoz, hogy megismerd és csak utána lehet véleményt formálni a másikról. Ha akkor sem lenne szimpatikus anyukád számára, akkor csak a kötelező összejövetelekkor találkoznak és kész. De ne anyukád helyett dönts, majd ő eldönti, mit szeretne.
2017. nov. 5. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
kb 20 perc volt, amit illendőségből eltöltött ott anyum vele. Hihetetlennek hangzik, de ahogy elkezd beszélni, legyen szó bármiről, hallani rajta, hogy nem egy pozitív személy. Mindenről lenézően beszél, minden 4. szava nagyjából egy káromkodás, úgy használja a trágár szavakat mintha a mondat végére pontot tenne. Aztán anyumat nem is ismeri, de már egyből így nyomta, meg igencsak kioktató stílusban beszél, amit anyu is érzett, hogy jóformán kioktatta anyumat..
2017. nov. 5. 13:27
 6/17 A kérdező kommentje:
Nem döntők anyum helyett, de ezt ő mondta nekem, hogy nem szeretne barátnősködni, beszélgetni gyakran vele, mert ég és föld a két ember. Oké, hogy anya még nem ismeri úgy, mint én, de én sem kedvelem, a saját anyukám meg ismerem, és azt meg én tudom, hogy ez a stílus neki sem fekszik.
2017. nov. 5. 13:29
 7/17 anonim ***** válasza:
94%

Szerintem ebbe ne avatkozz bele!

Anyád felnőtt, csak le tud koptatni valakit, aki nem szimpatikus neki. (Kifogást mindig lehet találni, még udvariasan is sokáig lehet hárítani.)

2017. nov. 5. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
88%
Oké, egyre jobban érdekel, hogy egész pontosan milyen az anyósod stílusa? :D Idézz már tőle pár mondatot. :D
2017. nov. 5. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
76%

Egyrészt ha akár a te anyád, akár a párod vagy az ö anyja tönkreteszi kettötök kapcsolatát azért, mert a két anya nem illik össze, akkor ott igen sok egyéb baj is van.


Emellett azt nem értem, miért nem beszélsz a pároddal öszintén - ha ennyi sem fér bele, akkor a kapcsolat eleve nem ér semmit.


Ezen kívül ne legyél "üzenetközvetítö", ha a párod anyja megkeresi anyádat, akkor csak képes arra, hogy ö mondja meg neki, hogy nem akar vele barátkozni, ezt megmondani egyáltalán nem a te dolgod!

2017. nov. 5. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
60%

Hát nem tudom. Én úgy gondolom, ha anytársak jóban vannak, abból baj nem lehet.


Anyósom egyedülálló volt, amikor összeházasodtunk a férjemmel, anyám minden családi összeröffenésre meghívta. El is jött, örült neki, pedig két különbözőbb személyiséget még rajzolni sem lehet.


Én messze élek az enyéimtől, ritkán megyek oda, de olyankor anyatárssal mindig összehozunk egy beszélgetést. Amikor is egészen jól érezzük magunkat. Annak ellenére, hogy mi is baromira különbözőek vagyunk.

2017. nov. 5. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!