Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Te hívnád a jövőben az anyóst?

Te hívnád a jövőben az anyóst?

Figyelt kérdés

Eléggé hadilábon állunk.


A gyerek születése előtt nem nagyon érdekeltem őket, terhesség alatt többször kerestek, mondogatták hogy majd vigyáznak a babára szívesen.


Aztán 2 hetesen már számonkérték szinte, mikor láthatják (pedig ők voltak a betegek, nem mi), 4 hósan le lettem oltva, hogy azért sír a kezében, mert nem szoktattam hozzá időben.


Nagyon erős kötődésű, szepaszorongós, csak leteszem már sírós fiunk van, apját is 3-4 hós korára fogadta el!!


4 hós korától többször próbálkoztunk, hogy anyós vigyáz rá, míg elintézek valamit, de fiam mindig kifejezte nemtetszését, így becsődöltek a próbálkozások. Persze szerinte miattam van!


1 éves volt a fiam, mire úgy éreztem, most már napi 1-2 órákra anyósnál tudom hagyni, örömére jól is ment, de innentől jöttek az elvárások. Amikor nekem kéne segítség, neki nem jó, vigyem abban a szűk idősávban, mikor neki jó. Ez heti 1-2 óra megadott időpontban.


Nekünk közben az élet rendesen betett teendőkkel, amire a házasságunk szinte ráment. Még mindig esélyes a válás.


De ők továbbra is elvárásokkal jönnek. Fél éve kivannak az idegeim, de ezidő alatt sosem tudott és sosem akart nekem segíteni, volt, hogy utolsó pillanatban mondta le. Azokon a napokon összeestem. Bezzeg mivel nem viszem neki jó időben, mert nem is tudnám akkor vinni, jönnek a megjegyzések. Ezt nem értem, mit vár el, ha nem ér rá?


Arra, hogy a 2 éves (dackorszak) gyereket 1 éve teljesen egyedül nevelem, fáradt vagyok, annyit mond, hogy neki sem könnyű (tudni kell, hogy a lánya gyerekére HETI TÖBBSZÖR vigyáz EGÉSZ NAPOKAT és azt mindig megszánja, milyen fáradt szegény, pedig a férje is otthon van egész nap, na ők közösen beszélnek ki engem).


Én kezdek átmenni zsémbesbe, gonoszba, ezt felismerve, ezen a ponton mondtam azt magamnak, hogy meg kell békélnem a helyzettel, elfelejteni az eddigieket, új lapot húzni. Mivel ugyebár számonkérések sorozata, miért nem lehet vele a gyerekünk / unokája, ismet elhívtam, míg a 19 fából az utolsót metszettem, mert addigra a fiam már nagyon türelmetlen volt és én sem tudtam már mivel lefoglalni. A mindenbaja nincsideje semmire mérgelődés közepette megszánt másfél órára, majd mikor látta, hogya fiam hogy segít nekem (elhihetitek, mikor velem volt, mindig más irányba ment) ilyetszól: "na milyen jól elvagy, anyád nem tudta, mit adjon neked."


Ti hívnátok a jövőben?


2018. ápr. 17. 06:17
1 2 3 4 5
 1/42 anonim ***** válasza:
94%

Egyáltalán eddig mi a fenéért szórakoztál.velük? Ha látmi aarja alkalmazkodik ö, NEM ti.


Te most amugy is férjeddel a házasságoddal törödj, ne az anyjával,mert ebböl tényleg válás lesz.

2018. ápr. 17. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 anonim ***** válasza:
86%
Ja és mi az hogy egy évwe EGYEDÜL neveled a gyereket? Hol a férjed?
2018. ápr. 17. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/42 A kérdező kommentje:
A férjemnek igen komoly projektben van benne, nem akarom leírni, mert abból végleg rám lehet ismerni, ha ismerős olvassa. De attól még lehettünk volna többet együtt, de ő más felfogású. Hosszú
2018. ápr. 17. 06:29
 4/42 anonim ***** válasza:
46%
Én ebből is rád ismerek, eddig másik kategóriában kamuztál, csak ott lebuktál, mert két kérdésedre írtam privit, totál más volt a kettő, te meg válaszoltál ugyanazzal a névvel...
2018. ápr. 17. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/42 anonim ***** válasza:
81%
Ha a story igaz: hagyd a csaba az anyost, es ha ujra ferjhez mennel valas utan, fogadd meg a tippem: csak arva ferfihoz!!!!!
2018. ápr. 17. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/42 anonim ***** válasza:
80%
Én eddig sem hívtam volna, és ezután sem hívnám. Nem elvárható egy nagyitól sem, hogy segítsen, és így ebben a stílusban nem is esne jól a segítsége.
2018. ápr. 17. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/42 anonim ***** válasza:
32%

Itt az a probléma, hogy te szorulsz rá az anyósra és nem fordítva!

Ha nem hívod többet, neked lesz rosszabb, mert úgy látom nem nagyon bírsz a gyerekeddel.

Nem az anyós dolga alkalmazkodni hozzád, ha nem ér rá, tudomásul kell venni!

Az, hogy a másik unokájára vigyáz, ahhoz nincs közöd.

Biztos meg van az oka!

2018. ápr. 17. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/42 anonim ***** válasza:
71%

Utolsó, az anyós elvárja, hogy az unokát láthassa, csakhogy akkor, amikor neki jó. Már bocs, de ha anyós unokázni akar, akkor ő alkalmazkodjon már, és ne a lestrapált anyuka.

Ahhoz meg igenis köze van, hogy a másik unokájára mennyit vigyáz, hiszen ez a gyerek is az unokája. Ebből legalább le lehet szűrni, hogy melyiket szereti jobban.

2018. ápr. 17. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/42 anonim ***** válasza:
55%

8-as.

Abban igazad van, hogy ha a nagymama akarja látni az unokát, akkor ő alkalmazkodjon.

De, ha nekem van 2 unokám, akkor már engedtessék meg, hogy én döntsem el, mennyit szeretnék az egyikkel és mennyit a másikkal lenni.

Azért ezt már ne a szülők határozzák meg.

Nem hiszem, hogy a menyem dolga eldönteni, hogy ha vigyáztam Pistikére 1 órát, akkor köteles vagyok Sanyikára is vigyázni 1 órát.

2018. ápr. 17. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/42 A kérdező kommentje:

Nem várom el ugyanazt, az 1000 óra kontra 2 különbsége behozhatatlan. Valszeg a férjem megjegyzései és a lelki kikészítés miatt igen, lestrapált vagyok egy megnemértett világban.

Kíváncsi lennék, hol kamuztam.... Most nem írtál rám privit, így 4-es, kérlek, ne gyanúsítgass, hogy a valaki vagyok.

2018. ápr. 17. 07:57
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!