Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek ha a szüleim...

Mit tegyek ha a szüleim kényszerítenek a szakmära amit nem szeretek és a jövőben nem is szeretnék benne elhelyezedni?

Figyelt kérdés
Jelenleg autó villamossági szerelőnek tanulok, de nem nagy sikerrel.. 2 éves a szakmai es annyira nem szeretem hogy az első év vegén potvizsgazni kuldtek, (amit 3asra teljesitettem) szüleim minden áron meg vannak áldva vele hogy nekem ezt végig kell csinálni, a 2 év szakmát és +1év technikusit. De már végső kínomban aztmondtam inkább a vonat elé ugrok minthogy még +1évet ráhúzzak. Azt hiszik a szüleim hogy csak ez van a világon és csak ebből lehet megélni, ha felhozom hogy utálom ezt a sulit és a szakmát azonnal vergődnek , hogy te milyen hülye vagy , meg hova akarasz menni gyárba dolgozni reggeltől estig, tudom hogy nem fenékig tejfel az élet de miért kell azt erőltetni amit nem szeretek ? én már ezt nem bírom lenne olyan sok szakma amit szivesebben tanulnék nem szeretnék én egyből a legszarabb helyen dolgozni de azt sem engedik hogy mást tanuljak , még ha ezt befejeztem akkor sem, mert hogy engem mar sehova se fognak felvenni es nekem már dolgoznom kell.. amit szivesen csinálnék azt nem engedik mert hukyeseg szerintuk, es ha focizni megyek a csapattal akkor is csak a baszogatas megy h ebbol ugyse fogsz megelni minek csinalod.. csak azthiszik az a jo amit ok gondolnak.. es mindig a penzt kiabaljak ram hogy ok ugyse fizetnek nekem egy tanfolyamot vagy egyetemet ezt elvegzem vagy mehetek dolgozni, sajnos nincs mindig felretett penzem igy rajuk vagyok utalva, hiszen a suli mellett nem tudok eljarni dolgozni:( irjatok :/
2015. szept. 1. 18:06
 1/3 anonim ***** válasza:
47%
A te életed, a te felelősséged. Egyszerre is csinálhatod az általad és szüleid által tervezett egyetemet, ha nem megy és elmondod édesapádnak meg anyukádnak az érzéseidet, kételyeidet megfogják érteni és megengednék, hogy elenged a villamos szerelői pályádat. Ha nem ismétlem; a te életed, a te felelősséged.
2015. szept. 1. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

ebből tényleg jól meg lahet majd élni, ha már elkezdted fejzd be,

addig se vagy munka nélkül

2015. szept. 1. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Befejezed ezt a sulit, elmész dolgozni, lesz pénzed, elköltözöl, kitalálod mit szeretnél csinálni és csinálod.
2015. szept. 1. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!