Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Az nagyon nagy gáz, ha egy 21...

Az nagyon nagy gáz, ha egy 21 éves férfi még a szüleinél lakik falun és nem is akar elköltözni a közel jövőben?

Figyelt kérdés

Okok a következőek: munkát nehezen találni, szerencsémre az egyik diákszövetkezet volt olyan jó velem és egyszerűsített munkavállalóként alkalmaz továbbra is. Mindent összegezve pedig a minimálbért keresem, abból megélni szerintem nem lehet, csóróskodni ötöd magammal egy kis panel lakásban pedig nem akarok.


2. A szüleim betegek, orvoshoz kell őket rendszeresen hordani, a napi teendők ellátása is komoly gondokat okoz nekik (fa összeszedés, étel készítés, minimál állat állomány fenntartása)


3. Tudok hízót tartani + tyúkokat amiből olcsóbban jutok húshoz és tojáshoz mint egyébként városban lehetne.


4. Kis föld a ház előbb-utóbb az enyém lesz.


Ráadásul így autóm is van, nem vagyok kiszolgáltatva.


Viszont a korosztályomban egyre többen költöznek be városba albérletbe és elgondolkoztam, hogy talán rosszul gondolkodom.



2015. nov. 5. 17:43
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
100%

Nem tök mindegy, hogy más mit gondol? Úgy élsz ahogy akarsz és ahogy tudsz. Vannak emberek akik beszólnak, de olyanok akkor is lennének ha városban élnél. Szerintem a legtöbb embert nem érdekli hol él a másik.

Mondjuk azon gondolkodhatnál hogy miként kereshetnél a minimálbérnél többet... Pl tanulással vagy ilyesmivel... De persze az is a te dolgod ha egész életedben így akarsz élni.

2015. nov. 5. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
87%

Bár több fiatal gondolkodna úgy mint te! Szerintem neked ez az életmód természetes, élhető, stb. azért ne költözz panelba, mert a legtöbben ezt csinálják!


Amúgy rossz nézni, ahogy sokak 30-35 évesen még úgy élnek anyu szoknyáján, mintha 16 évesek lennének, kiszolgáltatják magukat, főzetnek, mosatnak, takaríttatnak magukra az ötvenes szüleikkel. Nem az a baj, hogy nem költöznek el, manapság az nem olyan egyszerű, mint harminc éve, de teljesen gyerekes életmódot élnek, még ha el is járnak -jó esetben - dolgozni. Nem egy ilyen tudok a környezetemben. Harmincon fölüli "kisfiúk", az ötven-x éves anyuci meg készíti a szendvicset a melóhelyre.

2015. nov. 5. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
100%
Ez egy döntés és nem feltétlen rossz, 21 évesen még fiatal vagy, nem muszáj külön költöznöd, főleg úgy, hogy a helyzet is olyan, hogy van szükség a segítségedre. Szerintem ezt egy rendes, normális lány is megérti, bár nyilván ha komolyabbra fordul a kapcsolatotok, akkor majd külön költöztök albérletbe.
2015. nov. 5. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem probléma. Én is falun élek, szüleimmel, elmúltam már 20. Viszont úgy gondolom, hogy míg nincs olyan párkapcsolatom, addig nem is fogok elköltözni. Segítem őket pénzzel, dolgozom, és ők sem gondolják úgy, hogy zavarom őket.

Szerintem nincs ezzel probléma.

2015. nov. 5. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 A kérdező kommentje:

Nekem nem kell kaját készíteni vagy mosni rám, mert én mosok mindig mindenkire, a kaját is sokszor én csinálom vagy megveszem a városban az egyik bisztróban.


Az anyagiakkal kapcsolatban az a helyzet, hogy egymást támogatjuk, van mikor én adok pénzt van mikor Ők adnak.


Amúgy ngyjából 3-man 300 ezer ft. körüli összegből élünk havonta, ha külön lennénk ez az összeg jóval kevesebb lenne.

2015. nov. 5. 17:59
 6/28 anonim ***** válasza:
65%

Szia!


Az én egyik szülőm esete a következő volt. Ketten voltak testvérek. Az én szülőm elköltözött Budapestre, tanult, diplomát szerzett. A testvére otthon maradt lakni, persze a szüleinek ő segített, ha kellett (akkor még nem voltak betegek). Szakmája volt, de diplomát nem szerzett (esze lett volna hozzá), sőt a saját szakmájában se szerzett magasabb fokú képesítést, valamiért kimaradt a tanfolyamról.


Azután mindkettőjüknek családja lett, mi Budapesten lakunk, a testvér a szülők házában lakik (különálló lakásban). Azóta a nagypapám meghalt, a nagymamám már öreg, nehezen mozog, magát még nagyjából el tudja látni. Mivel Budapest messze van oda, az én szüleim a nagyi gondozásában nem nagyon tudnak segíteni (anyagilag szívesen segítenének, akár fogadnának fizetett ápoló vagy más segítőt, de azt meg nem nagyon akarják elfogadni).


Szóval mindenképp gondold át, hogy milyen lehetőségeid lennénk a városban. Ha úgy látod, hogy nem "ragadsz bele" ebbe a helyzetbe vidéken, hanem ott is ki tudod bontakoztatni a képességeid, akkor maradj ott. De ha hosszú távon jobb lenne a város, ahol pl. további képesítést tudnál szerezni és később a gyerekeidnek is jobb élete lehetne, akkor oldd meg valahogy.

2015. nov. 5. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
58%
Egy esetben döntesz rosszul: ha nem törekszel arra, hogy vállalkozz.
2015. nov. 5. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
83%
Ha neked és a szüleidnek is ez így jó, akkor semmi gond ezzel. Én 30 éves koromig éltem a szüleimmel, faluban. Nem mondom hogy rossz volt, de külön és városban sokkal jobban érzem magam még így is hogy minimálbér alatti a keresetem és épphogy csak elég a szükséges dolgokra.
2015. nov. 5. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
92%
Lehet, régimódi vagyok, de nekem ez inkább szimpatikus. ;)
2015. nov. 5. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim válasza:
100%

Figyelj koma ez manapsag nem ritka

sajnos ilyen a vilag regebben az elkoltozes elobb jott pl a hazassag miatt vagy esetleg a konnyebb megelhetes miatt.

en 27 vagyok most hazakoltoztem mert vegetert egy 3 eves kapcsolatom

2015. nov. 5. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!