Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Te hívnád a jövőben az anyóst?

Te hívnád a jövőben az anyóst?

Figyelt kérdés

Eléggé hadilábon állunk.


A gyerek születése előtt nem nagyon érdekeltem őket, terhesség alatt többször kerestek, mondogatták hogy majd vigyáznak a babára szívesen.


Aztán 2 hetesen már számonkérték szinte, mikor láthatják (pedig ők voltak a betegek, nem mi), 4 hósan le lettem oltva, hogy azért sír a kezében, mert nem szoktattam hozzá időben.


Nagyon erős kötődésű, szepaszorongós, csak leteszem már sírós fiunk van, apját is 3-4 hós korára fogadta el!!


4 hós korától többször próbálkoztunk, hogy anyós vigyáz rá, míg elintézek valamit, de fiam mindig kifejezte nemtetszését, így becsődöltek a próbálkozások. Persze szerinte miattam van!


1 éves volt a fiam, mire úgy éreztem, most már napi 1-2 órákra anyósnál tudom hagyni, örömére jól is ment, de innentől jöttek az elvárások. Amikor nekem kéne segítség, neki nem jó, vigyem abban a szűk idősávban, mikor neki jó. Ez heti 1-2 óra megadott időpontban.


Nekünk közben az élet rendesen betett teendőkkel, amire a házasságunk szinte ráment. Még mindig esélyes a válás.


De ők továbbra is elvárásokkal jönnek. Fél éve kivannak az idegeim, de ezidő alatt sosem tudott és sosem akart nekem segíteni, volt, hogy utolsó pillanatban mondta le. Azokon a napokon összeestem. Bezzeg mivel nem viszem neki jó időben, mert nem is tudnám akkor vinni, jönnek a megjegyzések. Ezt nem értem, mit vár el, ha nem ér rá?


Arra, hogy a 2 éves (dackorszak) gyereket 1 éve teljesen egyedül nevelem, fáradt vagyok, annyit mond, hogy neki sem könnyű (tudni kell, hogy a lánya gyerekére HETI TÖBBSZÖR vigyáz EGÉSZ NAPOKAT és azt mindig megszánja, milyen fáradt szegény, pedig a férje is otthon van egész nap, na ők közösen beszélnek ki engem).


Én kezdek átmenni zsémbesbe, gonoszba, ezt felismerve, ezen a ponton mondtam azt magamnak, hogy meg kell békélnem a helyzettel, elfelejteni az eddigieket, új lapot húzni. Mivel ugyebár számonkérések sorozata, miért nem lehet vele a gyerekünk / unokája, ismet elhívtam, míg a 19 fából az utolsót metszettem, mert addigra a fiam már nagyon türelmetlen volt és én sem tudtam már mivel lefoglalni. A mindenbaja nincsideje semmire mérgelődés közepette megszánt másfél órára, majd mikor látta, hogya fiam hogy segít nekem (elhihetitek, mikor velem volt, mindig más irányba ment) ilyetszól: "na milyen jól elvagy, anyád nem tudta, mit adjon neked."


Ti hívnátok a jövőben?


2018. ápr. 17. 06:17
1 2 3 4 5
 21/42 anonim ***** válasza:
86%

Tudom vad gondolat, de mi lenne ha beszélnél vele erről? Elmondanàd neki hogy kivagy, a férjed nem segít, széthullik a hàzassàgos, és szükséged lenne rà. Szoktasd össze őket a gyerekkel, nyújtsátok meg fokozatosan a nélküled ott töltött időt, és beszéljetek meg előre egy napot, amikor nàla van a gyerek, esetleg néha kis állhatna. Így lesz magadra is időd, és jöhet egy nagy beszélgetés a férjeddel, és kapjàtok össze magatokat.


A te szüleid,rokonaid, baràtaid nem tudnak segíteni?

2018. ápr. 17. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/42 anonim ***** válasza:
68%
A nagymama is ember, és nem pedig robot. A lánya gyerekével nyilván jól elvan, ezért szívesen tölti vele az idejét, a tieddel meg nem tud mit kezdeni és téged láthatóan nem is kedvel. Ezt el kell fogadnod, feleslegesen pörögsz ezen. Ellenben az egyáltalán nem normális, hogy míg anyóst az egyenlő bánásmód miatt szapulod, azt elfelejted, hogy a gyerekért Te és a férjed vagytok a felelősek, és ha egy éve egyedül neveled, az nem az anyós hibája, és nem is neki kell besegítenie, hanem a kedves férjedet kellene elővenni. Ő csinálta azt a gyereket, nem az anyósod.
2018. ápr. 17. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/42 anonim ***** válasza:
87%
Tudod mit sz@rd le. Mindent és mindenkit. Minek metszel annyi fát egyszerre? Nyuglodik a fiad, hagyd abba. Majd befejezed máskor, és a ferjeddel leülsz, megbeszelitek, hogy miben kell otthon "besegitenie" Anyóstól nem kérsz segítséget, kérj meg egy bébiszittert, heti 1-2 óra nem nagy összeg, így magadra is lesz időd.
2018. ápr. 17. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/42 A kérdező kommentje:

Lehet, hogy sértődött, de akkor már a születésétől az és ki sértődik meg egy újszülött felett... Lehet, hogy parázik tőle, mert nem tudja követni a tempóját, pedig még nem is tudja, milyen pörgős és akaratos gyerek valójában.

Lehet, hogy rossz ember vagyok én ezen rengeteget gondolkoztam, lehet-e így. Próbálok újrakezdeni, nyitni feléjük már hosszú ideje, de nem látom az eredményét.

Valszeg mert valami egészen más a gondjuk, amire nem is gondolok. Talán csak szimplán nem bírják a fejem.

2018. ápr. 17. 12:08
 25/42 anonim ***** válasza:
17%
Szóval. Évek óta otthon ülsz a kölökkel és ennyi a dolgod. A férjed a belét kidolgozza. A gyerek születése után kitaláltad, hogy ez bizony csak a te gyereked, ha valaki egyet köhint, már a közelébe sem mehet, most meg senki nem akar segíteni a felvigyázásban, a férjed nem akar szexelni, mert egy befordult hárpia lettél, aki szentül meg van győződve arról, hogy nehéz az élete, miközben középvezető apu tol haza lóvét, életében összesen két évet kellett dolgozni, azt is kasszásként, és az össz feladata annyi, hogy a purdé ne fulladjon bele a fürdővízbe.
2018. ápr. 17. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/42 A kérdező kommentje:
Fú az ilyenek ne írjanak inkább. Nem kell azt hinni, hogy kitalálod a le nem írt részleteket, mert baromira nem.
2018. ápr. 17. 12:48
 27/42 anonim ***** válasza:
23%
@26 Akkor kérlek javíts ki. Gondolom van még pár gyümölcsfa meg egy kutya, aminek fel kell szedni a szarát.
2018. ápr. 17. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/42 A kérdező kommentje:
Nem talált :D
2018. ápr. 17. 14:10
 29/42 anonim ***** válasza:
84%
Jaj de sok rossz indulatu ember van itt. Minden hasonlo kerdesben odapofaznak ilyen beszologatok, akik itt elik ki magukat.:D
2018. ápr. 17. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/42 A kérdező kommentje:
Nálam sosem volt gond abból, hogy minden közös úgy, hogy nekem kisebb vagyonom van és megdolgoztam érte. De ne menjünk ebbe bele, mert totálisan nem idevágó és irreleváns, a pénz és az, hogy valaki lusta-e nem is vitatéma nálunk, mert mi ismerjük egymás erényeit! Csak épp ne találgasson senki ilyen hülyeségeket. Plusz nagyon is csinálok sokmindent. A gyerek nem jelent otthonülést és ölbe tett kézzel várakozást.
2018. ápr. 17. 14:24
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!