Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Anyósom miért nem ajánlotta...

Anyósom miért nem ajánlotta soha fel, hogy tegezzük?

Figyelt kérdés

Azthittem,hogy majd legalabb az esküvő után már tegezni fogom.

Ugyanez van a párom tesójának a menyasszonyával is. Ő sem tegezi. Ellenben az en szüleim idősebbek pár évvel de ők már, az első bemutatásnál mondták a páromnak,hogy tegeződjenek.

Kicsit zavar,mert imádom az anyósom.. de tényleg,és annyira rossz ez a “csókolom stb..” inkább már kerülöm,hogy megszólitsam. Nem sértődne be a tegeznem, de hirtelen nem szeretnék átváltani.. 7 hónapos terhes vagyok és ma gondolkoztam,hogy ha megyünk hozzá, akkor az unokája “Szia mama!” Én pedig csókolomot koszönök majd? Érdekes..

Bocsi a hibákért csak telóról nem szeretek ékezettel írni.:)


2018. ápr. 17. 20:41
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
87%

Nem olvastam végig a válaszokat, szóval nem tudom, más is írta-e?

Az én gyerekkoromban még úgy volt (pedig nem vagyok egy őskövület), hogy bizony, mi "szia, mama!", anyukám pedig "Csókolom, mama", így köszönt anyósának.

Nincs ebben semmi, utána kb. 10-15 évvel lett divat ez a tegeződés (ami amúgy jó szerintem.)

De ha anyósod nem nyitott rá, akkor hagyd. Szépen lehet magázódni is, "legyen szíves, kérem, stb".

Amúgy nem életkor függvénye ez (mármint írtad, hogy szüleid idősebbek, mint anyós), hanem inkább beállítottság kérdése.

2018. ápr. 18. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
81%

Hagyd, más ember, más szokás, és nejed eléggé illetlen dolog elkezdeni tegezni, ha ö nem ajánlja fel.


Nekem nem gond a magázodás, Svájcban élek, a velem egykoru banki alkalmazottat is magázzuk, mert igy szokás.


Apa sem tegezte az édesapját, én is sokat magázodtam életemben, szoval nyugi.

2018. ápr. 18. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
74%

Szia!

Ez nálunk is így van! 15 éve vagyunk együtt férjemmel 10 éve házasok, 2 gyerekünk van! A férjem ez elejétől fogja tegezi a szüleimet, én magázom az ő szüleit! A gyerekeim pedig tegezik a mamákat, papákat. Nekem is furcsa volt az elején.

Kb. 2 éve egyszer mondta az anyósom hogy tegezhetem őket ha akarom, de én mondtam hogy most már nem tudom tegezni.Ez a felajánlás amiatt volt mert a sógorom akkori barátnője (aki jóval idősebb volt nála) simán letegezte őket az első találkozásnál is és utána is. Aztán gondolom furán vette ki magát a dolog mikor együtt volt a család hogy én magázom ő meg akit alig ismernek tegezi őket. Engem nem érdekelt a dolog. Bár én nem vagyok túl jó viszonyban az anyóssal.

2018. ápr. 21. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
90%
Ez attól is függ, hogy hol, mi a szokás. Nálunk például, apai nagyzüleim "távolságtartóbbak" voltak, anyai nagyszüleimnél viszont mindenki tegeződött.
2018. ápr. 21. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!