Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Miért olyan nagy baj, hogy...

Miért olyan nagy baj, hogy nem akarok szorosabb kapcsolatot a fiam barátnőjével?

Figyelt kérdés
Az egyik kedvenc sorozatom a Modern család, és magamat a fiam barátnőjével Jayhez és Philhez tudnám hasonlítani: kedves, aranyos lány és ahogy látom, jól megvannak a fiammal, de NAGYON szeretne velem kijönni, ami néha szinte már fullasztó és kínos. Én sosem voltam az a típus, aki szívesen részt vett a közös bulikon, osztálykirándulásokon a kisgyerekkel, és amikor már nagyobbak lettek, utáltam, ha átjöttek a barátaik. Persze, ők már nem gyerekek, de sosem jöttem ki a fiatalabb korosztállyal (ahogy öregszem, úgy tolerálom őket kevésbé, nem szidom őket, és nem gondolom, hogy "elfuseráltak" lennének, csak nem érdekelnek"
2018. máj. 13. 11:32
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
47%
Gondolom az unokával is ilyen szerető légkörben fogsz együtt lenni,az ilyen családok mondogatnak ha a gyerek a párjuk családjánál többet van,mint az otthoni érzelem mentes környezetben.. Szegény fiu,valoszinu vele is ilyen rideg közömbös lehet a viszony.. Én ilyen anyost az esküvőmre se hivnék el,minek.. :O
2018. máj. 13. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
52%

Nem értem amjgy miért kéne bárkivel is jopofizni. Te nem ilyen vagy, pont.

Én is zárkozott vagyok és utálom, mikor mindenki magyaráz és látszik, hogy nem érti meg, hogy tőlem ne várjon három szonál több választ. És az külön kedvenc, mikor nem érti a nemet, és tovább tolakodik.


A lányom párja tudja, hogy nem mogorvságbol vagyok szükszavu meg távolságtarto vele, hanem egyszerüen ilyen a természetem mindenkivel.


De ez nem baj, NEM az én kedvesem.

2018. máj. 14. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
52%

Ha nem akarsz nem akarsz. Legyel onmagad. Azt azert csak tudsz.

Mellesleg nyugodtan mondd meg a kislanynak vagy nagylanynak hogy neharagudjon nagyon kedves (pl ha beszelgetni akar es te nem) de most szeretnel a magad dolgaval foglalkozni. Ha mar megismer mert hagyod megismertetni magad akkor tudni fogja milyen vagy es nem maszik rad. Szerintem

2018. máj. 14. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 A kérdező kommentje:

Úristen, dehogy! Miket gondoltok ti rólam? A szüleimmel nagyon szoros kapcsolatom van, a nagyszüleimmel is, amíg éltek, imádom a férjemet a mai napig, a fiam meg a legfontosabb ember az életemben. Arra mindig figyeltem, hogy a gyerekemnek jó kapcsolata legyen a nagyszüleivel, nyaranta mindkettőnél nyaralt 1-1 hetet, havonta egyszer látogattuk mindkettőt.


Viszont rosszul lennék attól, ha a rokonság apraja-nagyja összegyűlne rendszeresen (karácsonykor, disznóvágáskor stb.), meg rendszeresen átmennénk egymáshoz bejelentés nélkül. Ettől függetlenül udvarias vagyok mindenkivel.

2018. máj. 14. 07:24
 15/23 anonim ***** válasza:
63%

Szerintem a fiadnak mondd el ezt így, ahogy ide leírtad, onnan úgyis el fog jutni a barátnőhöz :) Persze az lenne a legjobb, ha vele beszélnéd meg személyesen, de lehet, hogy azt nem szeretnéd, ha már egyszer ilyen természet vagy. Viszont mindenképpen tudniuk kell, hogy nem a lánnyal van bajod kifejezetten, egyszerűen csak kicsit magadnak valóbb típus vagy (szerintem nem hangzik túl jól, hogy "nem érdekel", ezt a szófordulatot érdemesebb talán kerülni). Jelenleg biztosan azt gondolja a kislány, hogy ki nem állhatod, vmi miatt nem szimpi neked, stb.

Ha a fiaddal szeretnéd megőrizni a jó viszonyotokat, muszáj erről vmi formában beszélni vele, velük, mert különben úgy fogja érezni hogy választania kell köztetek, és nem biztos, hogy abból te jössz ki jól.

2018. máj. 14. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
26%

Nem baj, de akkor közöld vele. Mert ha a nagy kínban véletlenül csúnyán viselkednél mégis vele, az a fiadnak sem lesz jó később, mert miattad lehet konfliktusok kettejük közt. A lány ha elutasítást kap tőled, lehet rosszul fogja értelmezni.


De meg nem értem, hogy ha mindenki fontos amúgy neked, miért pont vele vagy ennyire távolság tartó. Nyilván neki sem könnyű, egy komplett családot is kap a férfi mellé akit szeret. Oké, hogy a férfival él, de nagyon kínosak tudnak lenni az összejövetelek a családdal.

Nekem rosszul esett, hogy a párom családja nem fogadott el. Nagyon kedvesek tudnak lenni, de semmiben nem számíthatok rájuk igazából. S ez nagyon rossz. Csak a párom van nekem itt, mert az én családom messzebb lakik. Nekem itt senki másom sincs.

2018. máj. 14. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
59%
Bár ilyen anyósom lenne! Nem szeretek én sem jopofizni másokkal, meg kötelezően tartani a kapcsolatot mindenkivel meg ha bunkók is csak mert család. Sajnos a férjem szülei nem így gondolják. Szerintük minden szart el kell tűrni a családnak, rokonságnak, és tartani a kapcsolatot. Hányingerem van tőlük főleg hogy kimutattak már a foguk fehérjét nekem, anyós kérek perec megmondta hogy neki nem felelek meg, de ezekutan is próbál jopofizni és megmondta azt is hogy igen már pedig felejtsem el amit mondott, most már család vagyunk ossze kell tartani. Nagy lopikulat. Nem kell a másikat olyanra kényszeríteni amit nem szeret. És kötelezően barátkozni. Mond meg nekik hogy semmi bajod nincs velük csak ilyen vagy és kész. Nem mindenki egyforma el kell fogadni.
2018. máj. 14. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
71%

Én a meny szemszögéből tudok neked írni. Anyósom távolságtartó mindenkivel (saját gyerekeivel, férjével is), én láttam ezt az első pillanatban, úgyhogy elcsevegtünk erről arról, míg jártunk a párommal, és kész. Viszont egy idő után elkezdett panaszkodni nekem. Ami felettébb meglepett, hisz semmi közöm a dolgaihoz, így nem is igazán érdekelt, viszont volt, hogy 1,5 órát feltartott. Nincs egy barátnője se, ezért gondolom, hogy úgy érezte nekem kiöntheti a lelkét, de amennyire negatívan állt hozzám, egy idő után nem tudtam jópofizni és mondtam, hogy beszélje meg a problémáit a férjével, mert nem tartozik rám. Megsértődött. Azóta már házasok vagyunk a párommal és van babánk is. Anyós beleszólt mindenbe, erre én mondtam neki, hogy soha nem volt olyan szoros a kapcsolatunk, hogy elfogadjam az amúgyis kéretlen tanácsait. Persze megsértődött.

Ezzel csak azt akarom mondani, hogy nem biztos, hogy ez a jó út, amit te követsz. Lehet, hogy kicsit nyithatnál felé, ha már próbálkozik, mert a végén megsérthet (JOGOSAN!) és akkor az neked sem fog tetszeni.

2018. máj. 15. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
81%
Szerintem, beszélj erről a fiad barátnőjével, mert ő esetleg valóban úgy érzi, hogy nem bírod. Magyarázd meg neki, hogy szó sincs erről, csak te ilyen vagy. Vegülis(szerencsére), nem egyformák az emberek.
2018. máj. 16. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
58%
Szerintem is beszéld ezt meg velük, lehet neki is kínos, hogy próbál jó pofizni. Nálunk apósom ilyen pontosan! Viszont nekem ezt nem mondta el soha sem, anyósom győzködött, hogy ilyen, aztán ahogy teltek az évek rájöttem, hogy tényleg ilyen mindenkivel, de addig rosszul éreztem magam, aggódtam, hogy velem van a baj, próbáltam a kedvébe járni stb. amiről most már tudom, hogy csak rosszabbat tettem vele. Persze azóta rendeződött, de jó lett volna ezeket az elején tisztázni.
2018. máj. 17. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!