Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Szerintetek én reagálom túl...

Szerintetek én reagálom túl vagy ez tényleg meghökkentő?

Figyelt kérdés

Anyósom -akinek mindig igaza van, ha nincs ott apósom (bár őszintén nem érzem, hogy megérdemelné ezt a jelzőt, tekintve, hogy mindig, de mindig azon mesterkedik, hogy elváljunk a férjemmel, még így is, hogy állítólag szereti az unokáját) tegnap eljött hozzánk apósommal (aki egy amolyan fafej, csak neki van igaza mindig, de mondjuk vele bár lehet beszélgetni, lenéz mindenkit, anyóst is) és hát tudjátok szó volt az időjárásról, az unokáról, meg a szokásos közhelyes témákról (mivel én nem is vagyok hajlandó másról beszélni velük, mert anyósom mindig addig csavarja a dolgokat, hogy csak feszültséget, veszekedést szít), meg a férjem exéről, akivel előttem járt 5 évig (mi már 10 éve együtt vagyunk, ebből 6 éve házasok) - ezt a témát anyós hozta fel. Különösebben nem érintett volna meg, de anyósom azt találta mondani, hogy amíg a férjem az exével járt, mindig azt hitte, hogy ő lesz a menye, de sajnos nem úgy lett...pedig az a lány igazából illett a férjemhez és hogy ő hetekig visszasírta és az jutott eszébe a minap, hogy az a lány lenne a menye, akkor most hogy nézne ki az unoka, mert a lány egy csoda és biztos az unoka is rá hasonlítana...Én meg sem lepődtem, őszintén, nagyon nem is érdekelt az ömlengés eddig, de itt annyira kiborultam, hogy mondtam neki, hogy biztos az ő anyósa is boldogabb lett volna, ha apósom nem őt választja, hanem bármelyik exét, mert akkor biztos, hogy sokkal boldogabb lenn, mint most és valőszínű félre sem lépne! (Mindenki tudja, nem is titkolta apósom soha, hogy fiatalabb korában is voltak félrelépései, meg most is akadt 1-2 story.)

Erre anyós, felpattant és azt mondta, hogy őbenne semmi rossz szándék nem volt, hogy ezt mondta. Elkezdett sírni, hogy ő csak megjegyezte és hogy miért vagyok vele ilyen undok? A férjem meg azt mondta, hogy jobb lenne mindenkinek, ha átgondolná miket mondott és ha amíg nem érzi, hogy bocsánatott kell kérni, addig ne jöjjön. Apósom olya ideges lett anyósra, hogy a kezénél fogva rángatta ki az ajtón, amikor kinézünk az ablakon akkor meg magaelőtt lökdöste, mert a banya ordítozott, hogy vissza akar jönni, hogy megbeszéljük, de após nem engedte...

Lehet, hogy nem így kellett volna reagálnom, de tényleg nagyon rosszul esett. Egy gyönyörű fiunk van, eleven, egészséges...hát, mi kell még, őszintén, neki?



2018. máj. 16. 20:44
1 2 3 4
 11/36 anonim ***** válasza:
74%
Szerintem a legfontosabb, hogy a fèrjed kiàlljon melletted. Mivel az èdesanyja termèszetes, hogy nem beszèlhet vele akàrhogy,tiszteletlenül bàrmilyen legyen is az anyja, viszont kultùràltan NEKI kell őt leàllìtani, elmagyaràzni a dolgokat...
2018. máj. 16. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 A kérdező kommentje:
Őszinténszólva a férjem miatt hallgattam eddig. nem akartam konfliktust az anyjával, mert ha mi nem is jövünk ki, de a férjem akkor is az ő fia és nagyon szeretem, nem érdemli meg, hogy bántsam őt anyja miatt. De egyszerűen kibukott belőlem... Bár a férjemtől bocsánatot kértem, azt mondta, hogy nem kell, mert eddig tűrtem és az anyján a sor, hogy végre belássa, hogy hogy viselkedett velem ez a 10 év alatt...
2018. máj. 16. 21:19
 13/36 A kérdező kommentje:
8-asnak: Nem vagyok büszke magamra...És nem is érzem, hogy okos lennék, de meglepődtem magamon is, hogy így visszapofáztam....Nem szokásom. Konfliktuskerülő vagyok, és ez nagyon nem én vagyok. A férjem nagyon szégyelli magát az anyja miatt. Apósommal most beszélt telefonon a párom, hogy átjönnének...WTF??? Mindjárt fél 10...baba alszik...Mondta a férjem, hogy ha eddig ráért a dolog, akkor holnap délutánig is ráér... :/
2018. máj. 16. 21:23
 14/36 anonim ***** válasza:
80%
Anyósod már biztos nem fog megvàltozni, max majd pròbàlkozik kicsit toleràlni magàt jobban. Te legyèl okosabb. De ahogy olvasom nincs is ezzel semmi gond, szèpen fogalmaztàl az imènt, megadtad neki a kellő tiszteletet a pàrod miatt akit szeretsz. Ő is neked adott igazat, melletted àll. Ez a lènyeg. Ami akkor kicsùszott a szàdon màr elmùlt, vàltoztatni nem tudsz rajta, tehàt kàr ràgòdni. Ha könnyebb a lelkednek bàrmikor bocsànatot kèrhetsz tőle ezèrt. Aztàn mentek tovàbb ès egyik füleden be màsikon ki amiket mond ezutàn A fèrjed szeret tèged, boldogok vagytok, ennyi :)
2018. máj. 16. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 anonim ***** válasza:
93%

Egyszer ki kellett, hogy boruljon az a tele bili.

Nem reagáltad túl, bár talán elegánsabb lett volna a megcsalásos részt kihagyni, de gondolom, hogy ha már ennyi ideig hallgattad a szúrkálódásait, egyszerre jött ki minden sérelmed. Már mindegy.

A családi béke miatt higgadjatok le, igyekezzetek megbocsátani a másiknak, ne őrizgessétek a haragot.

A továbbiakban pedig beszélgessetek az időjárásról.

2018. máj. 16. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 anonim ***** válasza:
96%

Jól cselekedtél :)

Én azt nem értem hogy a férjed Sosem beszélt anyosoddal errol?vagy amikor jön az ex csajjal akkor nem állít anyósodon?

Ja én szerintem nem nyeltem volna Ennyit!:D kitartó vagy ;)

2018. máj. 16. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 anonim ***** válasza:
80%
Isteniek lehetnek nálatok a családi összejövetelek, lehet meghívót igényelni?
2018. máj. 16. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 acelsziv ***** válasza:
98%

Hihi én is 10 évig tűrtem nyugodtan anyós gyalázkodását. Mondjuk nem is izgattam magam rajta különösebben.

Na de amikor a 8 hónapos terhes feleségemet majdnem idegösszeroppanásig gyalázta és hergelte akkor küldtem úgy el a mocskos féreg anyjába, hogy csak azt nézte, merre induljon. Ennek 5 éve azóta sem beszéltem vele.

Jól tetted. Amit rádobtál az egy kisebbfajta atombomba volt. De jókor csináltad. Gratula.

2018. máj. 16. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 A kérdező kommentje:

16-os, már fentebb írtam, hogy após és a párom le szokták állítani, mikor kezdi az exes dumát, de most én állítottam le... Bocsánatot kérni nem fogok, mert bár, igaz, hogy nem volt szép tőlem, de úgy érzem teljesen jogos volt.

És, de a párom milliószor beszélt vele erről, hogy hagyja az exét, mert annak vége, fogadja el, hogy nem fogja a csajt vissza fogadni, mert a csaj 2x megcsalta (anyós persze azt mondta neki, hogy őt is megcsalta após, mégse dobta ki...)

2018. máj. 16. 22:09
 20/36 anonim ***** válasza:
94%

Ha jól értem,anyósodat,még a saját férje is lenézi,de ő osztogat életvezetési,párkapcsolati tanácsokat,ki kihez illene.


Szörnyű...


Ez nagyon gáz,hogy valakinek az exéről beszélni a jelenlegi jelenlétében,pláne ennyi idő,gyerek után.


A férjednek kellene kiosztani őket..

2018. máj. 16. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!