Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Kikèszülök anyòsomtòl. Ki...

Kikèszülök anyòsomtòl. Ki hogy birja lenyelni a bèkàt?

Figyelt kérdés

Anyòspajti èlősködik rajtunk.Nem dolgozik 58 èvesen sehol, mindenfèle kitalàlt betegsègei vannak ìgy elvàrja, hogy eltartsuk, meg a màsik fia szintèn.

Nyàron lesz az esküvőnk, a szüleim nagyon sok pènzt beletesznek a lagziba, de a pàrom anyukàja egy forintot sem, ràadàsul meg sem kèrdezi, hogy esetleg tud-e segìteni valamit a szervezèsben, amihez nem kell pènz, soha egy szòval nem emlìti meg a lagzit, ha mègis az azèrt van mert megkèrdezi, hogy mikor is van a lagzi? Mindig elfelejtem. Pfff... vagy ha megkèrjük, hogy ennek meg annak a rokonnak vigye màr el a meghìvòt azt mondja ő dehogy viszi mert nincs jòba azokkal meg mineki hìvjuk meg, nem kell azokat stb. Aztàn elpanaszolja, hogy ő utàl lakodalmakba jàrni, nem neki valò ez màr mert öreg. Mindig ùgy beszèl mint egy 80 èves.

Egyszer összevesztem a pàrommal miatta, jòl ràborìtottam, hogy mi zavar az anyjàban, persze kiakadt. Ùgy jön ki, hogy semmiben nincs igazam.

Nagyon fàj, hogy a szüleim szivüket lelküket beleteszik az egèszbe a màsik oldalon meg ez a cirkusz megy ès a pàrom sem àll mellettem ebben a dologban. Nem is tudom igazàbòl mi lenne a kèrdèsem, meg mi a cèlom a kiìràssal, igazàbòl nem szoktam ideìrni de nem tudom kinek ezt kibeszèlni magambòl ès kìvàncsi lennèk màs hogy viseli az ilyen szitukat meg anyòst aki csak magàval foglalkozik, pènzelteti magàt pedig kutya baja?! A pàrom meg nem làtja reàlisan, bevesz neki mindent. Okè nem bànthatom èrte mert az anyukàja, nem ùgy làtja őt mint egy kìvülàlló. Nem szòlhatok bele. Vagy mègis? Nem tudom mi lenne a helyes megoldàs, ès hogy tűrtőztessem magam, hogy ne kapjak idegrohamot ettől a nőtől!!


2018. jún. 4. 18:49
1 2 3 4
 11/37 anonim ***** válasza:
71%
Életed legrosszabb döntését hozod meg ha igent mondasz annak az embernek...
2018. jún. 4. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 anonim válasza:
72%

A párod hogyan áll a döntés helyzetekhez? Van beleszólásod a dolgokba? Érdekli a véleményed??

Mert ha igen akkor igen is le kell vele ülni beszélgetni(a nélkül, hogy egyből te lennél a hibás mindenért), hogy ez így neked rossz. Ha valóban szeret akkor el kell fogadnia, hogy te ezt érzed és neki is segítenie kell ezen a helyzeten változtatnia és neked is türelmesebbnek kell lenned. Viszont ha alapból sincsen sok döntésed a kapcsolatotokban akkor inkább hagyd el. Ha már most harag van az anyóssal akkor szerinted mi lesz házasság után hosszú hosszú évekig?(már ha kibírjátok egymást)


Eltérve a témától már az is árulkodik egy kicsit a dolgokról, hogy egy olyan oldalra írtad föl életed egy elég meghatározó kérdését ahol számodra teljesen idegen emberek mondanak véleményt. Nem hangzik ez egy kicsit rosszul?:/


Amennyiben lesz lagzi hosszú boldogságot kívánok.

2018. jún. 4. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 anonim ***** válasza:
75%

És konkrétan mi a probléma a kedves anyóssal?

Mert hogy semmilyen égbekiáltó dolgot nem írtál, azon kívül, hogy mekkora szemét, hogy nem tolja bele a millákat a te csodalagzidba (mert ugye, nincs is miből, ha rokkant és nem dolgozik), meg hogy nincs rápörögve arra, hogy ő szervezze meg helyetted.

Nem is az ő dolga, hanem a tied. Szép és jó dolog, hogy neked tudnak segíteni a szüleid, örülj neki, mert sokaknak nem jut ennyi - de nem várhatod el, hogy a rokonok fizessék a te hercegnős bulikádat.


Szóval, mi a probléma anyóssal azon kívül, hogy leszázalékolva nem dolgozik, és ebből adódóan nem tudja támogatni a fiát az életkezdésben, az esküvőben?

2018. jún. 4. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 anonim ***** válasza:
43%
Mi értelme a millios pucc parádés eskövőnek,ha a párod annyira nem izgatja a dolog? Ding ding,ébresztő? Egy képmutatás az egész amugy is a fehér ruhával az élen,a sok pénzt kidobjuk,az ablakon,egy papirért,egy buliért,ahol paradézunk a közönségnek,elváltként,félre dobottként már tudom h semmit se érő dolog,inkább a fiamra,a páromra és az életünkre költöm nem egy ilyen parádéra.
2018. jún. 4. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 anonim ***** válasza:
96%

Az odáig rendben van, hogy nem tesz a lagziba sem pénzt, sem erőfeszítést, ez ugyanis nem is dolga neki.

Viszont ha a pároddal nem értetek egyet, érdemes lenne átgondolnod ezt az esküvőt, mert elárulom, hogy ez csak egyre rosszabb lesz.

2018. jún. 4. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 anonim ***** válasza:
100%

Ne haragudj, de veled is baj van nem csak Anyósoddal!

Abban igazad van, ne rajtatok élősködjön. Na, de attól, hogy a szüleid sok pénzt tesznek a lagziba, ne várd el a másik részről ugyanezt. Akkor csináljatok nagy felhajtást, ha ki tudjatok magatok fizetni. Persze úgy lenne a szép, ha Anyósod is örülne a lagzinak, pénztől függetlenül. És igen, ha meg akarsz hívni valakit, akkor te hívd meg! Nem anyósod akarja, hogy ott legyenek. Én el sem mennék egy olyan esküvőre ahol nem a pár hív meg. Szóval a felháborodasod véleményem szerint csak részben jogos!

2018. jún. 4. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 A kérdező kommentje:

Azt hozzà kell tennem, hogy nem magyarorszàgi vagyok, egy szomszèdos orszàgban lakunk. A lagzi menete nagyjàbòl ugyanaz mint Magyarorszàgon, de itt az a szokàs, hogy a lagzit a szülők szervezik, fizetik. A menyasszony vendegeit az ő szülei a masik oldalt meg a vőlegènyè ès a meghìvòkkal a szülők jàrjàk körbe a rokonokat, csalàdot stb. Ez a hagyomàny, mindenki ìgy csinàlja nem csak mi. De most ebben az esetben a pàrom ès èn a mi fizetèsünkből rendezzük az ő felèt, az èn szüleim meg az èn vendègeimnek az ő pènzükből. Az èn szüleim körbe is vittèk a meghìvòkat, a pàromèt mi vittük ès meg is voltak lepődve az emberek, hogy hàt de hol van anyud?

Nem lesz puccos hatalmas lagzi, fèlreèrtitek. A nagyo sok pènzt azèrt ìrtam, mert nagyon szerèny csalàdbòl szàrmazom, ès nekünk soknak szàmìt ennyit kiadni, de a szüleim is ès a pàrom is akarta a lagzit. Ez is szokàs itt, szinte mindenkinel van lagzija, csak kinek kisebb kinek nagyobb. A mienk szűkkörű lesz. Csak az a baj hogy a szüleim rengeteget dolgoznak, hogy ezt megadhassàk nekem, a pàromè meg csak lusta! Ìgy az ő rèszèt mi is kemèny munkàval fizetjük majd ki.

2018. jún. 4. 22:54
 18/37 anonim ***** válasza:
61%
Nem.magyarorszagi vagy te. Ahogy olvasom, de nekem ugy jon le parod igen. Itt nem szokas mindenkinek lagzit rendezni, az a szulo ad bele penzt aki tud, es aki nem tud es ertelmes az emiatt nem vesz fel hitelt. Itt szokas segiteni annak a szulonek aki becsulettel felnevelt. Es nem szokas a meghivot a szuloknek hurcibalni, a par viszi. Ertem ha nalatok nem ez a szolas, de nekinmeg az a szokas. Amugy visszavejetnel a lenduletbol,mert ha igy tamadnad hogy tamogatom a beteg anyamat, aki velhetoleg azert van 58 evesen leszazalekolva mert barmilyen kemeny munkat elvallalt, azert h engem gyerek kent eltartson, ugy dobnalaki ki a kiralylany eskuvoddel mint macskat kakilni. Egy elkenyeztetett kis nyafka vagy, majd akkor magyarazz ilyen stilusban, ha felneveltel egy gyereket. Amig anyu apu fizeti szervezi a nagylanyt jatszo kislanynak a lagzit (szokas ide vagy oda) addig ne...
2018. jún. 4. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 A kérdező kommentje:

A parom sem magyarorszàgi, pont ő jött falubòl ahol meg főleg szokàs a lagzi, leginkàbb sàtras. Hàt màr pedig van egy 9 hònapos kislànyunk is. Nem vagyok elkènyeztetett. Mint ìrtam nem vagyunk gazdagok, en is dolgozom, nem is keveset.

A pàrom anyjàt meg talàn èn jobban ismerem mint te, kedves utolsò. Nem beteg, semmi baja..

2018. jún. 4. 23:25
 20/37 anonim ***** válasza:
41%

Az en anyosom is dolgozgat de eleg szarul van anyagilag. Nem tudom mi lesz vele ha mar nem lesznek ezek az alkalmi munkak se mivel hogy nyugdija nem lesz, mert arra nem volt esze hogy elore gondolkodjon.. ugyhogy majd tarthatjuk el mi is.. teljesen meg tudlak erteni. Vannak gyerekeim akiket eltarthatok..

a ferjemet es tesojat egyedulallokent nevelte fel apuka lelepett mikor a ferjem epp belepett a kamaszkorba. Teny nem volt egyszeru de azert o az a tipus hogy szeret rajatszani es dramatizalni dolgokra meg kicsit meg fel is magasztalja magat mert felnevelte a gyerekeit. A ferjem fejebe is ez egett es anyucit egy okos eros nonek hitte stb.. volt nekunk is vitank parszor mikor elmondtam a velemenyem. En is csak azt akartam volna ne legyen ilyen elvalult mar az anyjaval.. lassa realisabban. Mert kozel se az akinek hiszi.

A vita egyebkent nem celravezeto. En amikor helyzet volt egyszeruen ravilagitottam a ferjemnek a dolgokra, es nagyon sok mindenre rajott. Szerintem neki csak az kellett hogy ha tortent valami vagy sorozatban ugyanaz akkor legyen aki felhivja a figyelmet hogy pl figyi ez es ez volt anyukad meg ezt es ezt csinalta/ igy reagalta le akarmi. El szoktam mondani a velemenyem hogy en hogyan csinalnam es nekem hogy jon at mondjuk a viselkedese, reakcioja barmi, majd kivancsi voltam a velemenyere o hogy gondolja, ezeket megbeszeltuk es Aztan Feltettem neki kerdeseket pl. Miert nem akar dolgozni? Ha lenne olyan hely ahol tudna keresni miert nem erolteti meg magat hogy egy alap szamitogep kezelest tudjon a munkahoz? Miert kifogasol minden munkahelyet? Miert nem jo neki egyik sem amikor ra lenne szorulva elegge? Stb.. epp a temahoz es esemenyhez kapcsolodoan.

Tehat felhivtam a figyelmet a szituaciokra es feltettem neki kerdeseket hogy o is gondolkodjon el rajta. Sose talaltam ki dolgokat. Meg ne utalja az anyjat se, egyszeruen azt akartam hogy ugy lassa amilyen.

Pont nem is regen valakinek mondta hogy hat igen gyerekkent meg maskepp latja az ember az anyjat de aztan rajon hogy nem fektetlen az akinek hitte.

2018. jún. 4. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!