Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Kikèszülök anyòsomtòl. Ki...

Kikèszülök anyòsomtòl. Ki hogy birja lenyelni a bèkàt?

Figyelt kérdés

Anyòspajti èlősködik rajtunk.Nem dolgozik 58 èvesen sehol, mindenfèle kitalàlt betegsègei vannak ìgy elvàrja, hogy eltartsuk, meg a màsik fia szintèn.

Nyàron lesz az esküvőnk, a szüleim nagyon sok pènzt beletesznek a lagziba, de a pàrom anyukàja egy forintot sem, ràadàsul meg sem kèrdezi, hogy esetleg tud-e segìteni valamit a szervezèsben, amihez nem kell pènz, soha egy szòval nem emlìti meg a lagzit, ha mègis az azèrt van mert megkèrdezi, hogy mikor is van a lagzi? Mindig elfelejtem. Pfff... vagy ha megkèrjük, hogy ennek meg annak a rokonnak vigye màr el a meghìvòt azt mondja ő dehogy viszi mert nincs jòba azokkal meg mineki hìvjuk meg, nem kell azokat stb. Aztàn elpanaszolja, hogy ő utàl lakodalmakba jàrni, nem neki valò ez màr mert öreg. Mindig ùgy beszèl mint egy 80 èves.

Egyszer összevesztem a pàrommal miatta, jòl ràborìtottam, hogy mi zavar az anyjàban, persze kiakadt. Ùgy jön ki, hogy semmiben nincs igazam.

Nagyon fàj, hogy a szüleim szivüket lelküket beleteszik az egèszbe a màsik oldalon meg ez a cirkusz megy ès a pàrom sem àll mellettem ebben a dologban. Nem is tudom igazàbòl mi lenne a kèrdèsem, meg mi a cèlom a kiìràssal, igazàbòl nem szoktam ideìrni de nem tudom kinek ezt kibeszèlni magambòl ès kìvàncsi lennèk màs hogy viseli az ilyen szitukat meg anyòst aki csak magàval foglalkozik, pènzelteti magàt pedig kutya baja?! A pàrom meg nem làtja reàlisan, bevesz neki mindent. Okè nem bànthatom èrte mert az anyukàja, nem ùgy làtja őt mint egy kìvülàlló. Nem szòlhatok bele. Vagy mègis? Nem tudom mi lenne a helyes megoldàs, ès hogy tűrtőztessem magam, hogy ne kapjak idegrohamot ettől a nőtől!!


2018. jún. 4. 18:49
1 2 3 4
 21/37 A kérdező kommentje:
Amìg az apja èlt gazdagok voltak, ő kereste a pènzt, az anyja meg csak ült otthon. Meghalt az apuka, tönkrement a vàllalkozàs, anyuka meg hoppon maradt, mert soha egy szalmaszàlat nem tett arrèbb ès most hirtelen minden betegsège van. Nagyon csùnyàn ìtelkezel előre ròlam ugy hogy nem tudod a körülmènyeket.
2018. jún. 4. 23:28
 22/37 A kérdező kommentje:
Köszönöm utolsò hozzàszòlò, hogy leìrtad ezt ès hogy valahol megèrtesz. Nem azt mondom, hogy a többieknek nincs igazuk, akik ellenem vannak, elfogadom. Ezèrt is ìrtam ki. Tudtam, hogy nem lehetek mindenkimek szimpatikus de azèrt az meglep hogy milyen stìlusban kaptam a vàlaszokat. Mintha azt irtam volna ki hogy megöltem anyòsomat.. meg nem tudom melyik rèszből jött le az, hogy elkènyeztetett vagyok ès elvàrom hogy mindent fizessenek Elnèzèst hogy nàlunk ez a szokàs. Mèg èn beszèltem le sok mindenről a szüleimet, hogy nem kell ez meg az hogy minèl olcsòbb legyen. Mègegyszer mondom nem vagyok nagyvàrosi elkenyeztetett kislàny. Felnőtt nő vagyok, gyermeket nevelek ès mellette sokat dolgozom.
2018. jún. 4. 23:45
 23/37 anonim ***** válasza:
40%
Tudod mibe mész bele, ugyis te döntesz amúgy meg az igazság, hogy mindenkinek kisebb baja is nagyobb minth. a hülyeségeddel foglalkozzon, menj hozzá kapsz egy pszichopata mamát és éljetek boldogan,úgysem fogod sokáig birni a mama meg megtesz mindent, hogy terhetekre legyen ... ennyi
2018. jún. 5. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 anonim ***** válasza:
60%

Kérdező, az a baj, hogy nulla empátiát mutatsz más irányába.

Oké, ez a szokás, felfogtuk. Régen itt is ez volt (sőt, vidéken még most is az), úgyhogy egyáltalán nem vagy annyira más, mint gondolod.

Az én családom falusi, nálunk is a nagy banzáj a divat, ahol a szülők századik rokona is ott van. (Annyi a különbség, hogy anyám anno nem oda házasodott, én már városi gyerek vagyok.)

De! Én felfogtam, hogy az én anyámnak nincs pénze, hiába várja el az összes rokon, nem fogunk tudni puccos lagzit tartani a szülők pénzén. Páromat se támogatja a családja, így ha házasodunk, saját pénzből tesszük. És igen, nem lesz hagyományos, Marinéni tuti megszól majd, de a házasság attól még érvényes.

És eszembe nem jutna anyámat vagy párom szüleit savazni, hogy nem adnak pénzt a nagy lagzira, pedig bezzeg az unokatesóknak megvolt a hagyományos banzáj...

2018. jún. 5. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 anonim ***** válasza:
73%

soha egy szalmaszàlat nem tett arrèbb ès most hirtelen minden betegsège van


Miért, csak az lehet beteg, aki hülyére dolgozta magát?

2018. jún. 5. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 anonim ***** válasza:
66%

Figyelj, 29 vagyok és.nem dolgozom mert a "mindenféle kitalált betegségem miAtt" gyakorlatilag folyamatosan fájnak az izületeim, áés örülök hogyha ki tudok kelni az ágybol.


29! vagyok, nem 60 körüli.


Az meg ALAP hogy a SAJÁT esküvödet NEM mással fizetteted ki. Ha nincs rá pénz, akkor vementek az anyakönyvi hivatalna ésés ingyen összeadnak titeket.


Gondolom, a párodnak is naponta puffhosz a beteg anyjára...

2018. jún. 5. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 anonim ***** válasza:
70%

Plusz, anya 35 éves kora után nem tudott dolgozni, addig is félállásban, mert ö is arthritises volt, engem nem tudott sokszor ellátni babaként, mert nem tudta kinyújtani azk ujjait.


Te ebből annyit láttál volna, hogy milyen trehány, leszarja a gyerekét és lusta mert otthon ül és házimunkát sem sokat végez. Igen csak közben föleg összel és télen olyan fájdalmai voltak, mint a franc.


Szoval mielött elhordod az anyósodat mindenféle szmétnek, gondolkozzál egy picit.

2018. jún. 5. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 A kérdező kommentje:

Biztos ti jobban ismeritek anyosomat. Nem èrtitek h semmi baja?? Nem egyszer elvittük orvoshoz mert kiharcolta maganak, ilyen olyan hülyesègek miatt aztan konkretan a doki nevetve küld minket haza h makk egeszseges es nem tud vele mit kezdeni. Hazafele az autoban azt hajtogatja, hogy minden orvos hülye. Szepen leirtam, hogy nem betegsegröl van szo hanem hogy meghalt a gazdag ferj, becsődölt a vàllalkozàs es nincs pènz. Nem fura, hogy addig semmi baja se volt azòta meg mindenfèle mondavicsinàlt baja van?

Azt is leirtam, hogy a szülők szoktàk felènk fizetni a lagzit de nem gond kifizetjük mi a pàrom rèszèt. De jajj itt gy.k-n mindenki olyan megèrtő ès empatikus biztos a sajàt anyòsàval is ès szivesen pènzelnè :D ja ès biztos senkinek semmit soha nem fizettek a szülei en vagyok ilyen szar alak. De ha ùgy nèzzük ti vagytok önzőek nem èn mert akkor ti sem fogjàtok a sajàt gyereketeknek megcsinàlni a lagzit?

Mert hogy èn bizony odaadnàm neki az utolsò fillèremet is. Mindig is a Magyarorszàgiak voltak ilyen maguknak valòk hù de megbàntam h ideìrtam :D :D köszi a az okoskodàs ti csupa jòszìvű empatikus jòlelkek!

2018. jún. 5. 07:57
 29/37 anonim ***** válasza:
76%

Oké, akkor szimulál... ennyi, kérdés:


Miért mész hozzá egy anyatejszopó gerekhez, aki a gyereke mellől is az anyját fogja pesztrálgatni? :)

2018. jún. 5. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 anonim ***** válasza:
57%

Párod anyucipicifia.

Te se vagy jobb, mert anyuciék pénzén szervezkedsz. Majd ha anyós pár év múlva hozzátok költözik, az lesz szép

2018. jún. 5. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!