Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Anyòsok, Ti ezt hogy csinálnátok?

Piroska és a farkas kérdése:

Anyòsok, Ti ezt hogy csinálnátok?

Figyelt kérdés
Jòban vagyok anyòsommal, ezt leszögezném, még véletlenül sem szeretném szìdni, habár vannak hibái, de nekem is vannak bôven. Szokott venni sògornôimnek aldis, lidl- s ruhákat csak ùgy. Korban,méretben, stìlusban hasonlò vagyok hozzájuk, de nekem sosem vesz. Ök is családanyák már, ahogy én is, nálunk egyébként jobb anyagi helyzetben, tehát amùgy megengedhetnék maguknak, ahogy én is, csupán a gesztus hiánya...nem is tudom, az tùlzás lenne, h fáj, és igen, én nem vagyok a lánya, csak azt érzem, talán anyòsként én ebben nem tennék megkülönböztetést.
2018. jún. 7. 10:22
1 2 3 4
 31/32 anonim ***** válasza:
78%

Kérdező, egy saját történetet szeretnék veled megosztani. A házasságom első éveiben anyósom elutazott a testvéréhez, onnét ajándékokkal tért haza, főként ruhaneműkkel a férjem és a kisfiunk számára. Nekem egy tábla csokit hozott. Megköszöntem, örültem (szeretem a csokit).

Később kiderült, nekem nem mert anyósom ruhaneműt vásárolni, mert nem tudta, hogyan fogadnám, és megkérdezni sem akarta, nehogy kínos legyen a szituáció.

Később is csak igen óvatosan vásárolt nekem, inkább felhívott, vagy elmesélte, mit látott, és megkérdezte, tetszene-e. Hosszú időre és folyamatos visszajelzésre volt szükség hozzá.

Szerintem, ha a sógornőiden látod ezeket a holmikat, időnként dicsérd meg, milyen jól áll nekik- ez még nem követelőzés, és talán örülnének neki. Közben kiderül anyósod számára az is, milyen dolgok tetszenek neked. A többi rajta múlik.

2019. ápr. 23. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/32 A kérdező kommentje:
Köszönöm a kedves, és nem kioktató vàlaszt. Valóban ez is lehet mögötte. Igyekeztem egyébként elengedni a dolgot azóta. :)
2019. ápr. 24. 21:10
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!