Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Anyòsok, Ti ezt hogy csinálnátok?

Piroska és a farkas kérdése:

Anyòsok, Ti ezt hogy csinálnátok?

Figyelt kérdés
Jòban vagyok anyòsommal, ezt leszögezném, még véletlenül sem szeretném szìdni, habár vannak hibái, de nekem is vannak bôven. Szokott venni sògornôimnek aldis, lidl- s ruhákat csak ùgy. Korban,méretben, stìlusban hasonlò vagyok hozzájuk, de nekem sosem vesz. Ök is családanyák már, ahogy én is, nálunk egyébként jobb anyagi helyzetben, tehát amùgy megengedhetnék maguknak, ahogy én is, csupán a gesztus hiánya...nem is tudom, az tùlzás lenne, h fáj, és igen, én nem vagyok a lánya, csak azt érzem, talán anyòsként én ebben nem tennék megkülönböztetést.
2018. jún. 7. 10:22
1 2 3 4
 21/32 A kérdező kommentje:
Jajistenem, értsétek már meg, ez nem elvárás bennem. 1-2 ruhátòl egyébként nem gondolnám, hogy ugyanannyira szeret, és teljesen ugyanúgy bánik velem, vagy ugyanannyira érez közel...nyilván nem. Egyébként neki se hugs, se keresztlánya, se unokahuga nincsen, tehát esetünkben az a helyzet nem áll fenn, h összejönne ìgy 6-7 fiatal, közeli nôrokon. Egyébként ùgy érzem, h teljesen normális hangnemben tettem fel egy kérdést, mégis némelyik reakciò már szinte bántòan durva, mintha legalábbis követelnék vmit.
2018. jún. 8. 11:02
 22/32 anonim ***** válasza:
56%

De itt vergődsz azon hogy neked nem vesz ruhát.....komolyan. Nem tudom miért tagadod, holott azért írtad ki a kérdést, mert zavar hogy neked nem vesz! Minek jó hogy most utólag meg már próbálod árnyalni/tagadni/finomítani? Ezt sok kérdező csinálja de sosem értettem mire jó.

Ha leítsz valamit, legalább vállald fel könyörgöm mert így akár töröltetheted is hisz ojafogyottá vált, ha te nem is várod el az anyóstól akkor minek rágódsz rajta?

2018. jún. 8. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
100%

leírsz

okafogyottá

2018. jún. 8. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 A kérdező kommentje:
Nem. Én azt továbbra is vállalom, h tôlem ez a hozzáállás idegen, és igen, vmennyire zavar, ha nem ìgy lenne, nem ìrtam volna ki a kérdést, amit egyébként anyòsoknak szántam elsôsorban. Azzal viszont továbbra sem tudok azonosulni, h ez követelôzés, nincs vennem se az anyòsom se a sògornôim felé egy felrobbani készülô bomba, nem fordìtottam anyòsszìdásba a posztot ìgy nem értem, h miért lennék olyan rettenetesen rossz meny. Vélemények érdekeltek, és már az elsô válaszomban leìrtam, h elfogadom, h a többség szerint anyòsom viselkedése a normális, nyilván ebben benne van, h akkor ezek szerint az enyém kevésbé.😊
2018. jún. 8. 13:18
 25/32 anonim ***** válasza:
89%

Bennem fel sem merülne, hogy nekem miért nem vesz ruhát, mert semmi közöm ahhoz, hogy anya és lánya között milyen ajándékozás megy, nem az én szűk családomról van szó.


Ha valami nekem is tetszene, megkérdezném, hogy ha hasonlót lát ilyen jó árban, megtenné-e, hogy vesz nekem is, úgy, hogy fizetem persze. Szerintem így rájönne anyós, hogy ezek neked is tetszenek, aztán majd elválik hogy rendezitek. Pl. nálunk ilyenkor sem anyum, se anyós nem hagyja hogy fizessek, cserébe én beszerzem nekik a kávét, mosóport vagy amit kérnek, és természetesen én se hagyom hogy fizessenek.


Amúgy alapvetően ott a gond, hogy te azt nézed neked mi juthatna még. Én a családban mindig azt nézem mit adhatnék, hogy a sok családi ebédet, főzést stb mivel hálálhatnám meg? Szerintem azt is nézd a sógórnők mivel kedveskednek anyósnak, mert lehet hogy anyós is azért vesz nekik pár akciós ezt azt, mert tudja hogy örülnek neki, és így hálálja meg esetleg amit ő kap. De ha nem is kap tőlük semmit csak több törődést, vagy azt se, akkor se mérném magam menyként a lányaihoz.

2018. jún. 9. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 A kérdező kommentje:
Nem azt nézem, mi juthatna még, mert pl sosem hív minket ebédre, nincs a részéről semmilyen anyagi vagy egyéb - pl nem vigyáz az unokákra- támogatásban részünk. Ruhát én márr vettem neki csak úgy, az egyik kedvence lett.
2018. jún. 9. 12:58
 27/32 A kérdező kommentje:
Az anyagi támogatást természetesen nem is várnánk el, csak a " még többet akarsz" miatt írtam.
2018. jún. 9. 13:01
 28/32 anonim ***** válasza:
100%
Na akkor inkább azon pörögj, hogy miért nincs jobb kapcsolata az unokával, ahelyett, hogy miért nem vásárolgat neked.
2018. jún. 9. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 A kérdező kommentje:
Azért nincs, mert nincs rá igénye. A legtöbb program fontosabb. Sógornőm gyerekeivel sokat van, ők nagyobbak. Férjemet bántja ez a helyzet, el ia mondta már neki. Kiírhattam volna erről is kérdést, valóban.
2018. jún. 9. 15:18
 30/32 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell mindem szirszarról kérdést kiírni, ami NEM valódi segitségkérés, csak nyamnyogás anyóson.
2018. jún. 9. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!