Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Anyòsok, Ti ezt hogy csinálnátok?

Piroska és a farkas kérdése:

Anyòsok, Ti ezt hogy csinálnátok?

Figyelt kérdés
Jòban vagyok anyòsommal, ezt leszögezném, még véletlenül sem szeretném szìdni, habár vannak hibái, de nekem is vannak bôven. Szokott venni sògornôimnek aldis, lidl- s ruhákat csak ùgy. Korban,méretben, stìlusban hasonlò vagyok hozzájuk, de nekem sosem vesz. Ök is családanyák már, ahogy én is, nálunk egyébként jobb anyagi helyzetben, tehát amùgy megengedhetnék maguknak, ahogy én is, csupán a gesztus hiánya...nem is tudom, az tùlzás lenne, h fáj, és igen, én nem vagyok a lánya, csak azt érzem, talán anyòsként én ebben nem tennék megkülönböztetést.
2018. jún. 7. 10:22
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
81%

Az jobb lenne, ha venne ruhát, és egyfolytában az alakod mustrálná meg a méreteid, mennyi fogytál, híztál? Mert nálunk ez van, már néha azt hiszem azért vesz ruhát, hogy lecsekkolja mennyit híztam (ekörül forog az élete ki mennyit hízott)? :D

Meg ne haragudj meg, de a LÁNYAIRÓL van szó...

2018. jún. 7. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 A kérdező kommentje:
Nyilvánvalò, hogy a lányai a lányai, én meg csak a menye vagyok, egyáltalán nem gondolnám, hogy dolga lenne engem ruházni, nem is teszem szòvá a családban. Azért tettem fel a kérdést, mert én ùgy érzem, hogy anyòs koromban majd néha kedveskednék olyan dolgokkal spontán a menyemmek, amikkel a lányomnak is kedveskedem, de ezek szerint a válaszadòk többségének az anyòsom viselkedése a magátòl értetôdô, elfogadom, és köszönöm a válaszokat.
2018. jún. 7. 14:13
 13/32 anonim ***** válasza:
91%
Más örül szerintem, ha nem vesz neki ruhát az anyósa. Elég kínos lehet, ha nem tetszik. Mondjuk nekem az is furcsa, hogy egy felnőtt nőnek az anyja vesz ruhát. Az anyukám jól öltözik, de nem egyezik az ízlésünk. Eszébe nem jutna ruhát venni nekem. Az viszont igaz, hogy anya is és anyósom is minden ünnepre ugyanannyi pénzt ad a fiának, a lányának, a vejének és nekem is, illetve ha csokit, bonbont bármit, azt is mindenkinek.
2018. jún. 7. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
100%
Ha a lányainak veszi a ruhát, de neked nem, abban nem találok semmi kivetnivalót.
2018. jún. 7. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
76%
Anyósomnak három fia van. Én lettem az első barátnő, aki be is lett mutatva. Az első perctől úgy kezeltek mintha a lányuk lennék. Jól esett, de mikor megkezdték a ruha vásárlást a férjem (már az) rájuk szólt. Tudta, hogy soha nem venném azokat fel és nekem meg kínos volt. Én nem várnám el meg nekem az olyan "magánügy". Nem szeretek ruhát kapni.
2018. jún. 7. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
100%
Nem értem ezen hogy tudsz kibukni. Te is írtad, hogy te nem vagy a lánya, míg a sógornőid igen, akkor mi a kérdés? Nyilván jobban szereti a lányait, mint téged, és szívesebben költi rájuk a pénzét, mint rád, és ez így rendben is van. Neked fordított esetben nem lenne fura, ha anyukád az esetleges bátyád/öcséd párjaira ugyanúgy költene, mint rád?
2018. jún. 8. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 A kérdező kommentje:
Nem vagyok kibukva, ez erôs tùlzás. Ha lennének sògornôim,és ismernénk az izlésüket, biztos vagyok benne, hogy 1-1 szép, jò árú ruhadarabnál anyukámban megmozdulna, hogy nem 1, hanem 2 v 3 fiatal nô van a családban, és venne nekik is, ha aztán ôk elmondanák, hogy ezt bármi miatt a jövôben nem szeretnék, azt persze tiszteletben tartaná. Ùgy képzelem, hogy elsô körben talán megkérdezne engem, h milyen ötlet, nem " sok"- e egy anyòstòl...ami engem illett, nagyon boldoggá tenne, ha a testvéreim olyan párra lelnének, akikkel kölcsönösen kialakulna egy olyan szeretettel teli viszony, hogy ez a kis gesztus a maga természetességével megszülethessen AZ anyukám szìvében, én egyáltalán nem lennék féltékeny.
2018. jún. 8. 10:27
 18/32 anonim ***** válasza:
100%

"hogy nem 1, hanem 2 v 3 fiatal nô van a családban, és venne nekik is"


Ne haragudj de nem vagy teljesen jól összerakva...és ahol van 7 fiatal nő a családban, vegyen a veletek egyidős keresztlányának, húgának és az unokahúgainak is?!? Azok SOKKAL közelebb állnak hozzá, hiszen együtt nőttek fel vagy épp tízen-huszon éve vérrokonok! Komolyan....elképesztő a gondolkodásod. Még csak 34 vagyok de ilyen menytől óvjon az ég!

2018. jún. 8. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
89%
Nem a "család fiatal nőinek" vett ruhát, hanem a saját lányának akit 20-30 éve nevel, imád, stb. Te komolyan egyenrangú bánásmódra tartanál igényt?
2018. jún. 8. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
100%
Akárhogy is vesszük, neki idegen vagy. Persze, családtag, meg minden, de akkor is, a lányait ő nevelte fel, téged meg jó, ha öt éve ismer (mióta be lettél neki mutatva). Ne várd már el tőle, hogy ugyanúgy kezeljen téged is, mert se nem jogos, se nem reális az elvárás.
2018. jún. 8. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!