Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Ha anyósom szinte lopva eszik...

Ha anyósom szinte lopva eszik a főztömből, az azt jelenti, hogy bár tudja hogy pofátlanság, de azt is tudja, hogy a pofátlanságnak nincs határa, és ő bármit megtehet?

Figyelt kérdés
Egy házban élünk,a ház fele-fele tulajdonjogú,rezsibe télen-nyáron egyforma jelképes összeget ad,hozzák neki az ebédet.
2018. jún. 8. 12:56
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
62%
Szegény anyóska bolond? Én inkább éhen halnék, mint hogy egy gaz, kapzsi, némber főztjéből egyek!
2018. jún. 8. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
88%

Azért az anyós félék már benne vannak a korban. Én anyukám is panaszkodik meg szomorkodik, hogy nem bírja már úgy a dolgokat mint régen. Főzés, takarítás stb.

Lehet nem azért nem főz magának mert jobb tőletek "lopni" hanem mert nem bír 2 órán át a tűzhelynél állni

Az éremnek két oldala van, persze mi nem látjuk a másikat, csak tippelni tudunk

Inkább kérjetek tőle +30 ezret, és akkor annyival több ételt csináltok, hogy neki is jusson

2018. jún. 8. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
63%
3as vagyok. Ez azért így gáz..szinte mindent ti fizettek, de még rátok is kiabálja ha valami nincs itthon.Az övéből meg sem kínál.. Ugye úgy van a ház, ahogy gondoltam? Az "övé" csak a másik fele a párodén van már.Lehet ezért gondolja hogy ez természetes, hogy ellátjátok.
2018. jún. 8. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
53%
A ház a tiéd is vagy a férjedé és te csak beköltöztél?
2018. jún. 8. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 piroska és a farkas ***** válasza:
72%
De eleve miért jelképes a rezsi amit fizet? Más gond is lehet, ha nem természetes, hogy megkìnálod vagy, h eleve együtt esztek, egyszer amit Te fôzöl, másszor meg amit ô rendel pl...
2018. jún. 8. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
82%
Ha én észrevenném, hogy lopva eszik a főztömből, akkor legközelebb megkínálnám. És ezután úgy főznénk, hogy neki is jusson.
2018. jún. 8. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
87%

Fogd fel úgy, hogy ízlik neki az étel, amit főzöl. Ha nem ízlene, nem enné meg. Én még örülnék is neki. Elég szomorú, hogy lopva kell ennie.

Írtad itt valamelyik kommentedben, hogy kár volt kiírni a kérdést. Miért? Azt vártad, hogy elhordjuk az anyóst mindennek, mert lopva eszik?

Valami oka van, hogy csak így mer enni a kajádból. Elég szégyen. Nekem senki ne mondja azt, hogy belehal egy tányér levesbe, ha hiányzik a fazékból.

Neked azt sem tűnik fel, hogy itt a többség az anyósod mellett van, vagyis de, feltűnt, mert besértődtél. Nem kéne.

2018. jún. 8. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
81%

1. Az nem érv, hogy a férjedé a fele ház. Gondolom, az apja, vagyis az anyja férje meghalt, és így szerezte. Ilyen esetben szerintem ritka undorító dolog tulajdonjogi viszonyokat emlegetni, elvégre anyuka és apuka együtt szerezte, tehát több köze van hozzá, mint a gyereknek, aki megörökölte. Ha nem ez a helyzet, akkor meg...ki az a hülye, aki az anyjával vesz közös házat?

2. Utáljátok egymást, ez tény, ki se kell mondani. A párod is ennyire utálja a saját anyját, sajnálja tőle az ételt is? Gondolom, ha jelképes rezsiösszeget kér tőle, és ezen felül semmit, nincs is elvárás, akkor az ő viszonyuk nem ennyire vészes. Azért a bunkó beszólásokra reagálnék, mert egyáltalán nem jogos, hogy pikírt megjegyzéseket tegyen azért, mert valami elfogy. Mozgássérült? ha nem, akkor meg lehet neki mondani a következő ilyen beszólásnál, hogy igen, elfogyott, ha legközelebb megy a boltba, legyen kedves venni!

3. Lehet, hogy egy sárkány, de a párod anyja. Gondolj bele a helyzetébe, vénségére a saját házában - bocs, de ha a párodnak örökség, akkor az jogviszonyoktól függetlenül sokkal inkább minősül az ő házának, mint közösnek, vagy a tieteknek - nem csinál azt, amit akar, ráadásul együtt kell élnie egy számára vadidegen nőszeméllyel, akit nem is kedvel, és tul.képpen a halálára vár, hogy végre ne kelljen a házon osztozni vele. Nem ez a helyzet? Te hogy éreznéd magad, mennyire lennél frusztrált?Szóval a felháborodásokkal csak csínján, mert te vagy a történetben az idegen elem, nem ők költöztek be hozzád, hanem te hozzájuk.

Ettől függetlenül, ha ízlik neki a főztöd, azt illene megmondani, és ha kérne belőle, akkor kérjen, és ne lopjon belőle, főleg, ha külön konyhán vagytok. Ezt nyugodtan lehet vele közölni, nincs benne semmi sértő, mert roppant bosszantó, ha azt hiszed, hogy van még otthon 2 adag kaja, de amikor belenézel a fazékba, meglepetés ér...

2018. jún. 8. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 A kérdező kommentje:
Jajj,én nem kívánom a halálát!istenments!csak azért már rájöttem,hogy borzasztóan kihasznál minket.a ház csak akkor az övé ha valamit szóvá teszek és nem tetszik neki,ha valami felújításra vár,vagy javítani kell,akkor a miénk.lehet szegényt sajnálni,nem pukkadtam be,nyilván én látom rosszul,más meg,aki hasonló helyzetben van,helyesen
2018. jún. 8. 14:50
 20/32 anonim ***** válasza:
71%
Itt most sokan azt gondolják, hogy ti mentetek a nyakára..az ő háza, ő dolgozott meg érte .. hiába fele már a párodé.Az akkor sem fer, hogy a felújitást es a rezsit is szinte ti fizetitek.Itt nem az a legnagyobb gond, hogy zugevő.Nem tisztel benneteket, ennyi.Te nem a tányér kaját sajnálod tőle, hanem alapvetően az egész viselkedése a gond.Szerintem egy normális anya ha együtt él a felnőtt gyerekével és az, valamint a párja szinte az egész ház fentartasát állja, azon van, hogy a gyerekének legyen jobb.Szerintem ő nem így gondolja.Téged nem csíp.A fia odavitt a nyakára.Bármit csinálhatsz, te ott mindig csak megtűrt személy maradsz.Gyereketek van már?
2018. jún. 8. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!