Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Ha anyósom szinte lopva eszik...

Ha anyósom szinte lopva eszik a főztömből, az azt jelenti, hogy bár tudja hogy pofátlanság, de azt is tudja, hogy a pofátlanságnak nincs határa, és ő bármit megtehet?

Figyelt kérdés
Egy házban élünk,a ház fele-fele tulajdonjogú,rezsibe télen-nyáron egyforma jelképes összeget ad,hozzák neki az ebédet.
2018. jún. 8. 12:56
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
96%

Nálunk is van hasonló. Rosszul tud esni, mikor kérdés nélkül megeszi a kajádat valaki, aki az övéből sosem ad. Nyilván nem halok bele, de tök idegesítő, hogy egész nap készülsz egy jó kajára és mikor oda jutsz, össze van turkálva és annyi van otthagyva, ami már senkinek sem elég.

A másik kedvencem, mikor egy ilyen után direkt úgy főzünk, hogy mindenkinek jusson bőven, és akkor tüntetőleg leül vajaskenyeret enni.


Szóval elvben tök jó, hogy ahol ketten esznek, ott hárman is jóllaknak, meg hogy ne kelljen már lopkodni az ételt, de vannak emberek, akikkel ezt sem lehet normálisan megoldani.

2018. jún. 8. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
100%

A ház tulajdonjoga szerintem nem döntő ilyennél, a jelképes rezsit nyilván megbeszéltétek és elfogadtátok.


A beszólogatás bunkó dolog, valóban.

S elsőre is lejött, hogy külön háztartás, de ugyanaz marad a véleményem, alapból nem akadnék ki (még ha nem is udvarias szólás nélkül enni a máséból, ha nem köztudott, hogy ez OK. sok családban ugyebár az, akárki akárhol is ebédel). De persze, nem tudhatom, hogy mégis milyen gyakran eszik bele az ételbe (ha rendel, akkor neki is van, így azt gondolnám, ritkán, ha épp nagyon tetszik neki, bár nyilván akkor is szólhatna, de ezzel együtt jó kapcsolatban nem akadnék ki), hogyan eszik bele s főleg beleeszik-e akkor, ha csak kevés van (erre harapok)... De ha mellé még bunkóskodó is, én is lehet, hogy sajnálnám tőle a speckó anyagokat is tartalmazó cseresznyés lepényt, viszont akkor együtt lakni sem akarnék vele semmiképp.


Nyilván nem tudjuk teljesen tisztán megítélni a helyzetet, kérdező, csak a kezdeti impresszióinkat tudjuk leírni a leírást olvasva. Ha pontosabb, mélyebb véleményt akarsz, írj több infót. Sok kérdésnél van 1-2 mondat, majd sokára derülnek ki igencsak cifra dolgok, amik alaposan megváltoztatják a leányzó fekvését.

2018. jún. 8. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
67%
Nem értem hogy ilyen viszony mellett azt a pénzt amit felújításra költötök miért nem teszitek félre hogy tudjátok venni egy saját(külön) házat? Ebből nekem nagyon úgy tűnik hogy egy újabb anyuci pici fia sztorira bukkantunk.
2018. jún. 8. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
100%
16-os a legemberibb válasz.
2018. jún. 8. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
100%
egyetértek - a 16-os szerzője állhatatosan és következetesen: ember. Mindig, minden helyzeteben.
2018. jún. 8. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
67%
Inkább beszéld meg vele hogy az ebédpénzt adja inkább oda nektek és főzöl rá is. Így nem kell lopva enni az ételből amit készítesz.
2018. jún. 9. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
76%
Ó hogy itt mindenki milyen cuki hogy azonnal főzne anyósra :) A többi kerdésben meg kb. lapáttal ütnétek agyon. Ki érti ezt..
2018. jún. 9. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
43%
Hát ha már 2 főre amúgy is főz, akkor egyharmaddal megnöveli a mennyiségeket és lesz az anyósnak :D Külön én se főznék, azért na :D
2018. jún. 10. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:
59%

Én is a 16-al értek egyet, ha meglátnám, hogy lopva eszik a főztömből, a föld alá süllyednék szégyenemben, hogy tőlem nem mer kérni egy tál ételt.

Mi már jó pár éve dolgozunk a saját lakásért. Belegondoltál már, hogy nektek ott volt készen a ház? Még jó, hogy rendben tartjátok! Úgy kezeled már így is, mintha a TIETEK lenne, előbb utóbb meg úgyis a tietek lesz, magatoknak teszitek rendbe, mert elköltözni gondolom nem akartok.

Gondolj bele ebbe: ott éltek már ketten, lesz gyermeketek, idős korodban egyedül leszel, a fiad viszont odaköltözik a párjával, mert megörökölte a felét, és neked kell majd lopva a menyed ételéből enned, abban a házban, amit te újítottál fel, csinosítgattál, és amiről utálkozó kérdést fog feltenni idegen embereknek. Hogy fog esni?

2018. jún. 11. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen az összes választ.Igazság szerint ki nem állhatjuk egymást,és azért rendelte meg az ebédet is mert állítólag én hetekig nem főztem.(Csak azt tudnám mi addig mit ettünk...sőt olyat is terjesztett,hogy csak akkor eszünk húst ha ő veszi...de persze ez sem igaz!)

Egyébként van gyerekünk,kettő is hálistennek😊

Az az igazság,hogy valóban csak egy megtűrt személy vagyok,12 év után is azon van,hogy szétszedjen minket,rendületlenül.

Hát ez van.mégegyszer köszi mindenkinek!

2018. szept. 15. 22:48
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!