Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Kötelező családlátogatás a...

Kötelező családlátogatás a hétvégén. Kinek adtok igazat? Mi a helyes döntés?

Figyelt kérdés

Én 22/f vagyok, Ő 19/n.

Kevesebb mint fél éve vagyunk együtt, kevesebb mint két hónapja lakik nálunk (szüleimmel élünk). Ez idáig oké.

Eredeti lakhelyétől kábé 120 km távolságra vagyunk.

Ő szülei elváltak, az édesanyjával élt, édesapja lépett le és egy másik nővel van.

Igaz hogy, amióta nálunk lakik nem sikerült még haza mennie látogatóba..sok anyagi dolog és a személygépkocsim meghibásodása miatt, amit egyik szerelőtől a másikhoz vittem mire egyik nekilátott..ezért is én voltam a hibás hogy eddig tart a dolog.

Tehát oké hogy hiányoznak a szülei, de a bajom a következő:

Normális esetben a szüleim az Ő szüleit ismerte volna meg..Most viszont meghívás nélkül beajánlkozva írt neki az a nő aki az apjával él, hogy baj lenne-e ha eljönnének ?

1. Szerintem ez nem így működik, mert erre úgyse mondott volna nemet..azért is kérdezte a nő meg így.

2. Ő nincs mit itt keressen, semmi dolgunk nem lenne vele, meg sem kellene ismerjék szüleim (szerintem) mert nem a család része, egy senki.

Találkoztam már vele, kényszeresen jópofizik, elviselhetetlen.

Erre mondta a párom hogy az apja akkor megfog sértődni és nem fog egyedül jönni..

Most gondoljatok bele, egy vadidegen nőt kell elviselnie mindenkinek, etetni, szállást adni egy estére..a fenét.

Nagy nehezen nem kimondva az igent, végül beleegyeztem a szüleim igenjei után.

Végül tegnap kiderült hogy még a nő lánya is jön. MEG SEM LETTÜNK KÉRDEZVE.

Az már végképp senki nekünk, mondjuk a nő is az amíg nem veszi feleségül az apja.

Egyeltalán nincs mit itt keressen a csaj, de nemhogy a csaj hanem az anyja sem..Felhúz a gondolat is.

A párom sem bírja a nőt, a lányát meg Ő sem ismeri pont mint én.

Na meg azt hajtogatja nekem hogy én nem értem meg. MIT ÉRTSEK MEG EZEN ? nincs mit itt keressen. Nincs itt helye.

Ti hogy fogadtátok volna ? Mit tennétek ?


2018. jún. 13. 19:10
1 2 3 4
 21/40 anonim ***** válasza:
68%

Pár dolgot megvilágítanék neked engedelmeddel egy másik szemszögből, ahogyan én látom a dolgokat.


Először is az a nő nem meghívatta magát, még ha a fogalmazása olyannak is tűnt, kérlelőnek, mert ilyen nem létezik egy olyan szituációban, ahol a meglátogatni kívánt személy nem a saját ingatlanában lakik. Ott ő, vagyis a barátnőd nem főnök, ezt mindenki tudja, tehát egy olyan helyre, ahol a barátnőd is csak vendég lehetetlen meghívattatni magunkat. Ezt csak te látod bele a dologba, nem erőszakoskodott az a nő, hogy de igenis hívjatok meg minket.

Másodszor meg a szüleidé a lakás/ház, ha ők beleegyeztek, akkor még ha te nemet is mondtál volna, akkor is mehetne oda a párod famíliája.


Az, hogy egészen addig idegen, amíg feleségül nem veszi az apuka a párját, hibás gondolat, ezzel az erővel a párod is csak egy idegen a szüleidnek, ráadásul szerintem ti kevesebb ideje vagytok együtt, mint az apuka a nőjével. Mégis a szüleid megengedték, hogy odavigyél egy számukra idegen lányt. Ahelyett, hogy elvetted volna feleségül, és úgy vitted volna oda. Ez így elég nagy pofátlanság volt tőled, házasság nélkül odaköltöztetni, miután így vélekedsz az emberi kapcsolatokról, hogy csak a házastárs ér valamit.

Nem lenne muszáj etetni őket, szállást adni nekik, elég lenne egy kávéval, keksszel megkínálni őket, az, hogy a szüleid úgy döntöttek, hogy etetik majd őket, és még ott is alhatnak... az ő dolguk. Az ő házuk, ők döntik el, ki jöhet és ki nem.


Az valóban igaz, hogy olyat bunkóság csinálni, hogy bejelenti a nő, hogy a lánya is megy. De ugyanakkor erre is lehetne nemet mondani. És a párodnak mégcsak magyarázkodnia sem kéne amiatt, ha nem jöhet a gyerek, hiszen mondhatná nekik, hogy ez nem az ő háza, a tulaj nem engedi, nincs hely, stb.

A szüleid nyilván úgy gondolják, hogy nincs azzal gond, ha látogatókat fogad a barátnőd, hiszen emberek vagyunk, miért is ne lehetnének látogatóink? És az ember nem csak a rokonait szokta fogadni, megvendégelni, hanem egy jó ismerősét is akár. A barátnődnek tulajdonképpen egy kedves ismerőse az apja párja. Még akkor is, ha esetleg nem annyira kedves számára, attól még lehetnek jóban.


Tehát nem kéne kiakadnod azon, hogy egy számodra idegen is érkezik látogatóba. Neked idegen, de a barátnődnek nem az. Akkor a barátnőd a barátait se hívja át később se, ha már saját lakásban laktok majd? Vagy akár egy csupán ismerősét? Csak azért mert neked az a személy idegen? Ez elég csökött gondolkodásmód.

Nem kell őket etetni sem, csak mondd meg a barátnődnek, hogy szíveskedjen ő állni majd a számlát, amibe a kajájuk kerül.

2018. jún. 13. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/40 anonim ***** válasza:
76%

Előbb nézz magadba, mielőtt így kiakadsz.

Te odaköltöztettél a szüleidhez egy idegen nőt, ők mindennap el is viselik a számukra senki nőt, de te egy napra sem lennél hajlandó elviselni a számodra idegeneket? Inkább vegyél példát a szüleidről, és te is viselkedj a párod látogatóival hasonlóképp. Olyan nagyvonalúan, ahogy a szüleid is épp ilyen nagyvonalúan elnézték, hogy egy 3 hónapja megismert lányt odaköltöztettél... Ők mindennap tűrik a barátnődet, de te bezzeg egy napig sem viselnéd el az idegen látogatókat? Nagyon el vagy te kényeztetve, az a bajod. A szüleid csakhogy a kedvedben járjanak nem mondtak nemet arra, hogy a 3 hónapos barátnőd ott lakjon. Ez a döntésük is azt mutatja, hogy túlzottan engedékenyek, hogy még ezt is megengedték, nagyon ki van neked nyalva a seged, azért vagy ilyen beképzelt.

2018. jún. 13. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/40 anonim ***** válasza:
74%

Úristen, elkényeztetett hisztis kislàny vagy te, messze mèg a fèrfi kategòriàtòl nagyon!

Költözz el albèrletbe vagy vegyèl hàzat ès ott pattoghatsz hogy ki jöjjön ki ne. Jaaa de azt nem lehet, mert csak egy kis nyafka vagy aki nyilvàn èletèben nem mozdìtott meg egy szalmaszàlat sem. Anyucièk hàzàban könnyebb pattogni! Amùgy hihetetlen milyen gonosz a baràtnőd apja ès pàrja, hogy meg mertèk kèrdezni elmehetnek-e ès EGY!! este meg kell őket vendègelni, hàt ez borzasztò!! :D :D

2018. jún. 13. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/40 anonim ***** válasza:
51%

Hiába esnek sokan a kérdezőnek. Szerintem normális esetben, azaz normális ember esetében senkinek sem jut eszébe ismeretlenül odacuccolni-akár egy éjszakára is-egy vadidegen családhoz. Tök mindegy, hogy a lány(uk) ott lakik, ott ő is csak vendég. Ilyen esetben odamegyek egy délutáni kávéra, megismerkedem a családdal (apa, nője), aztán egy kellemes bemutatkozós beszélgetés után elmegyek. Most komolyan, van itt olyan, aki természetesnek tartja, hogy sosem látott, random emberek, harmadmagukkal (apa, nője, annak a lánya) beállítanak ottalvóra. Ők megtennék???

A szülők igent mondtak, mert gondolom, nem akarják az ott élő lányt, a fiuk barátnőjét megbántani, vagy nem akarnak duzzogást, stb. De azért kihasználni sem kéne a jószándékot. Miért kell egyáltalán 120 km távolság esetén ott aludni? Beállítok ebéd utáni időpontban, dumcsizunk pár órát, estére már otthon is vagyunk. Nem ez lenne a normális?

2018. jún. 13. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/40 anonim ***** válasza:
72%

Én a szüleiteket nem értem, miért hagyják a papás-mamást amikor a soraidat olvasva nem tippeltelek volna többre 13-nál.

"senki nem ért meg engem" - mint egy kamasz akit nem engedtek 8-ig a játszótérre, csak 7-ig.

Te amúgy odacuccoltattál egy idegen nőt anyádékhoz aki senkid hisz nem a feleséged....ehhez mit szólsz? Egy kis barinő, lesz még belőle pár, mindet odaköltözteted majd?

2018. jún. 14. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/40 anonim ***** válasza:
59%

Addig olvastam a válaszokat, hogy te kommentelted, téged senki nem ért meg. Ezért lehet már kaptál az enyémhez hasonló választ.

Te azt meg tudod érteni, hogy 22 éves fejjel összejössz valakivel, aki 120 km re el van választva a családjától? De neked még annyi pénzed sincs, hogy egy roh@dt vonatjegy árát a kezébe nyomj, hogy néha meglátogassa a családját ez a szerencsétlen nő. Igen szserencsétlen, mert egy ekkora balekkal állt össze mint te. Az meg külön dícséretes, lenne a számomra, hogy egy idegen nő, aki nem az anyám, érdeklődést mutatna felém, s eljönne meglátogatni. Nagyon önző vagy. Ki akarod sajátítani a barátnődet.

2018. jún. 14. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/40 anonim ***** válasza:
58%

Most gondoljatok bele, egy vadidegen nőt kell elviselnie mindenkinek, etetni, szállást adni egy estére..a fenét.


EZ nem volt baj, mikor anyád nyakára költöztetted a csajod?

2018. jún. 14. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/40 anonim ***** válasza:
57%

Édesem, neked! nincs beleszólásod, mert egyelőre a szüleiden élősködtök! mindketten.


Te is és a drága csajod is, szóval vegyél vissza. Örülj, hogy megtűrik a kislányt a házukban, én nem engedném, hogy a fiam-lányom párja beköltözzön.

2018. jún. 14. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/40 anonim ***** válasza:
53%
Na ezért nem költöznék senkihez. Én nem akarok senki házába megtűrt személy lenni, se vendég.. Nekem ne mondja meg senki, hogy mikor látogathatnak meg a szüleim, barátaim. Ha viszont belementetek a költözésbe, főleg a szüleid, akkor mérlegelni kellett volna, hogy mivel jár ez.... Mivel a csaj családja nem a szomszédban lakik. Ennek ellenére ezt így ilyen formában pofátlanságnak tartom. De most őszintén, ha nem mondják, hogy elmennénk meglátogatni a lányunkat és megismerni azokat, akikkel él, ti meghívtátok volna őket? Persze nem így kellett volna, hogy az egész pereputtyal itt aludni... Másrészt azt, hogy a párod az apjával milyen viszonyban van, és annak feleségével, nem a te reszortod eldönteni. Akár tetszik akár nem, most már ő is a családhoz tartozik.
2018. jún. 14. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/40 anonim ***** válasza:
4%
Nem vagy normális! Szegény fiú!
2018. jún. 14. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!