Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Csak én nem tegezem őket, ez...

Csak én nem tegezem őket, ez jelenthet valamit?

Figyelt kérdés
A barátom szüleit csak én nem tegezem (4 év után sem), pedig a másik gyermekük házastársának a testvére is tegezheti őket.

2018. jún. 18. 12:05
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
84%
Nem vagyok a csendőrpertu híve, pedig sajnos sokan csinálják, főleg a gyerekük párjával szemben. Bunkó dolognak tartom, ha közben meg elvárja , hogy a tegezés ellenére a másik meg magázza őket. Ha ők felnőtt emberként téged letegeznek, akkor tegezd őket vissza. Ha emiatt szót emelnek, akkor viszont kérd meg, hogy legyenek kedvesek akkor a tiszteletet visszafele is megadni, egyrészt így illendő, másrészt meg neked nagyon kellemetlen beszélgetés közben arra figyelni, hogy kinek szólj vissza tegeződésre tegeződéssel, és kinek magázva...Hátha ebből észbe kapnak.
2018. jún. 18. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem ezt legegyszerűbben úgy fogod megtudni, ha elmondod a párodnak, hogy ez neked fura és kérdezzen rá a szüleinél, hogy mi az oka.
2018. jún. 18. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
22%

És?


Anya sem tegezhette papát sohasem, mégsem volt ebből hiszti a részéről.

2018. jún. 18. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
85%

Szerintem a pároddal beszélgess erről.


Nálunk pl én első perctől tegezem anyósomékat, ahogy ők is engem. Apósom magázza a saját anyját. Férjem tegezi őt (ugye a mamája). Én magázom, hisz jóval idősebb, és sosem ajánlotta fel.


Szóval lehet, ez olyan családi szokás.

De szimplán az is lehet, hogy simán tegezhetnéd őket, hisz ők is tegeznek, csak nem teszed. Ha tegeznéd őket, lehet, nem is szólnának érte. Csak megszokták, hogy nem teszed.

Nem mindenhol szokták felhívni a figyelmet, pontosabban "engedélyt" adni.

2018. jún. 18. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
68%

"*tisztelet tudóan *nyugott"


És kijavította :D :D :D


Kész vicc.


(gyengébbek kedvéért helyesen: tisztelettudóan, nyugodt.)

2018. jún. 18. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
68%

Mikortól tegezhette a másik gyerekük házastársa a barátod szüleit?

Ha pl. nem megismerkedéstől, hanem eljegyzéstől, akkor világos: majd neked is akkor fogják felajánlani.


Tényleg, 4 év együtt járás után miért nem merült föl, hogy megkérje a kezedet? Lehet, ez se véletlen, és szülei kivárják, mi lesz veletek.

2018. jún. 18. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 A kérdező kommentje:
Nem vagyunk gyerekek egyébként. Azt pedig nem tudom, hogy a testvére férje mikor kezdte el tegezni a szülőket. Már együtt voltak, mikor én megismertem a családot. Természetesen addig nem fogom őket tegezni, amíg meg nem engedik.
2018. jún. 18. 13:23
 18/33 A kérdező kommentje:
16-os, ettől féltem, hogy várnak, és én is a fiukra, de hiába.
2018. jún. 18. 13:26
 19/33 anonim ***** válasza:
70%
4 után nem aktuális csaj vki szerintem..
2018. jún. 18. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
62%
Év*
2018. jún. 18. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!