Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Csak én nem tegezem őket, ez...

Csak én nem tegezem őket, ez jelenthet valamit?

Figyelt kérdés
A barátom szüleit csak én nem tegezem (4 év után sem), pedig a másik gyermekük házastársának a testvére is tegezheti őket.

2018. jún. 18. 12:05
1 2 3 4
 21/33 piroska és a farkas ***** válasza:
71%
Én már elmùltam 30 mikor megismertem a férjemet. És ùgy, - rajtam kìvül -mindenki mindenkit tegezett, nekem csak végül 2 gyerek után ajánlotta fel anyòsom. Apòsom nem, pedig ô is tegez az elsô perctôl, holott nem " bácsi", az 50- és éveiben jár. Én ùgy gondolom, h ez egyébként felém a részérôl illetlenség, most egy jò ideje ha együtt van a család " $ziasztok"- kal köszönök, különneki nem jònapotkìvánokozok. Ha szòvá tenné, h Nam ajánlotta fel, megemlìteném, hogy én sem....
2018. jún. 18. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 piroska és a farkas ***** válasza:
63%
Ja és nálunk apòs a többieknek koccintòsan felajánlotta, tehát nem az van, amit vki ìrt, h ennyi idôs koromban ha letegeznek, tegezzem vissza.
2018. jún. 18. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
92%
Nálunk az esküvőnkön jöttek oda anyósomék, hogy akkor tegeződjünk. Az én szüleim is az esküvői bulin ajánlották fel férjemnek. Ez lehet ilyen szokás is szerintem.
2018. jún. 18. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
30%

22-es:

Ne haragudj, de te baromi vicces vagy :)))

Azért nem tegeződsz az apósoddal, mert TE nem ajánlottad fel NEKI. Ugyanis neked kell megtenni :))))


Nem tudtad?

2018. jún. 18. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az esküvőnk után 1-2 évvel ajánlotta fel anyósom,hogy tegezhetem őket. Igazából vicces volt, hogy várt addig. :D Pláne, hogy a sógor meg tegezi, és anyu-apunak szólítja őket, mióta a családba kerültem.
2018. jún. 18. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 piroska és a farkas ***** válasza:
80%
De ő tegez engem....
2018. jún. 18. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
80%
Még a dédinagymamát is tegezhetem de az apósom 3 év után se. Már nem is tudnám szerintem.
2018. jún. 19. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:
62%
Nekem anyósom felajanlotta, de mondtam h ő tegezzen de én nem szeretném őt. Azóta is magazom őket.
2018. jún. 19. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:
80%
26 és te miért nem tegezed?
2018. jún. 19. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 piroska és a farkas ***** válasza:
74%
Mivel a nálam idôsebbnek is apòsom felajánlotta, és nem kezdetektôl volt kölcsönös a tegezôdés, azt gondolom, h nekem is majd egyszer felajánlja, vagy nem.... Mindenesetre én igazábòl kerülöm a tegezô/ magázò formákat irányába, pl a kér/ kérsz helyett adhatok? stb... Illetve ahogy ìrtam is, ha többen összegyûlünk, többesszámban tegezem ôket, külön ôt nem magázom ùgy, h pl Sziasztok, jò napot kìvánok... Érdekes ez, kicsit olyan nemistudom hatalmi fölény ...én ùgy vagyok vele, h ô is csak egy ugyanolyan földi halandò, mint én, tudja, h szeretem a fiát, szültam unokákat, ne legyen már ez a tegezôsdi egy kiérdemelendô kegy... Szerintem egyébként el fogom engedni ezt a görcsöt, és megtanìto magamat arra, h simán tegezzem, mintha ez lenne a világ legtermésetesebb dolga. Legfeljebb ha szòvá teszi, felajánlom, h magázòdjunk kölcsönösen😃
2018. jún. 19. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!