Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Mit tegyek, hogy anyósom ne...

Mit tegyek, hogy anyósom ne zaklasson folyton a főzéssel?

Figyelt kérdés
Mivel ők vidékiek, már egész kiskorában a tűzhely mellett állt, neki a kaja, főzés körül forog a világ. Mi városban élünk, ráadásul van egy éttermünk, teljesen felesleges napi szinten főznünk, nagyon ritkán adódik rá alkalom. Mégis minden egyes találkozáskor megkérdezi, hogy:"Szoktál főzni?" Mire a válaszom: Nem. Meg azt is kérdezi, hogy: " Mit főztél?" Mondom: Semmit. Állandóan recepteket mesél nekem, meg hogy majd eljön és főzünk ezt meg azt. Ilyenkor egyik fülemen be, a másikon ki. Hogy értessem meg vele, hogy ez engem nem érdekel? Az a baj, hogy teljesen más világból jött.
2018. jún. 18. 16:34
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
78%

Ha amúgy tényleg jó a kapcsolatotok engedj neki, főzzetek egyszer együtt.

Mivel nála központi téma, az élete egyik mozgató rúgója a főzés, biztos továbbra is gyakran meg fogja kérdezni, ahogy megkérdezi az összes asszonytól. Kb mint az angoloknál a "how are you?"

Ha annyira zavar legközelebb előzd meg!

Mama, olyan finom ...-ot főzött ma az étterem szakácsa. Ha legközelebb jön hozzánk szeretném, ha megkóstolná! :)

2018. jún. 18. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
32%
Sztem azt gondolja, hogy azért van éttermed, mert nagyon szeretsz főzni. :)
2018. jún. 18. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
10%
Ha van éttermem, ha nincs, nekem személy szerint a pofámról lesülne a bőr, ha nő létemre nem lennék képes néha főzni a családomra...
2018. jún. 18. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
91%
Mond azt neki, hogy Te azért nem főzöl, mert úgy spóroltok, hogy a saját éttermetekből elhozzátok, ami aznap nem fogyott el.
2018. jún. 18. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
86%

"Ha van éttermem, ha nincs, nekem személy szerint a pofámról lesülne a bőr, ha nő létemre nem lennék képes néha főzni a családomra..."


Komolyan fel nem fogom ezt a hozzáállást. Ha nem igénylik, megoldják máshogy, akkor mi a pitsának pazarolja az idejét valamire, ami teljesen felesleges? Hogy másoknak tessen? Ne legyünk már nevetségesek!

Ha neked lesülne a pofádról a bőr, akkor főzzél nyugodtan. Kit zavar? Csak ne ugass be másoknak akik merészelnek máshogy élni.

2018. jún. 18. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
65%

Ezek az asszonyságok a szocializmusban nőttek fel,ahol volt valami munkahelye,már amelyiknek,és nem eltartott háztartásbeli volt,és nagy unalmában a főzés jutott neki,mint elfoglaltság:D


Azért megnézném,hogy egy mai,dolgozó nő mikor főz napi szinten.

Szerintem egyik se.

A gyerekek kapnak enni az iskolában.

A legtöbben szerintem csak hétvégén főznek.

2018. jún. 18. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
20%
Csak én érzem úgy, hogy a kérdező lenézi az anyósát, mert az vidéki és kedvesen recepteket oszt meg vele?
2018. jún. 20. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim válasza:
27%
Először is kedves 2-es válaszoló, kèpzeld van más elfoglaltsága is a vidèki nőknek. Èn dolgozok de mellette mindig főzök a gyerekemre ès a fèrjemre is van időm. Kedves kèrdező örülj hogy ilyen az anyósod más sokkal rosszabb anyóst fog ki.
2018. jún. 20. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!