Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Együtt élni anyósommal?

Együtt élni anyósommal?

Figyelt kérdés
Kezdem az elején. Ideköltöztem páromhoz úgy három éve, aki ugye még a szüleivel lakik. Azóta összeházadodtunk és lett egy kisbabánk is. Mindig úgy beszéltük hogy amint kicsit jobban állunk anyagilag különköltözünk. És most igy is van, lehetőségünk lenne különmenni de azt mondja nem akar, mert így könnyebb megélni. Ezzel eggyet is értek , de én már megbolondulok. Sokszor belegondolok hogy velem van a baj, mert csak nem tudok örülni annak ami van de ha igy is van én ezt már nem birom elviselni!!! Nem részletezem de ő az a tipikus anyós aki mindenbe de tényleg mindenbe beleszól. A másik meg hogy ugye ez az ő házuk szinte semmi jogaim nincsenek. Sokszor úgy érzem magam mint egy ötéves kislány. De páromnak ezt meg hiába mondom meg sem próbál megérteni. Már a válás gondolata is megfordult a fejemben hogy szabaduljak... Pedig páromat szeretem. Mit csináljak? Vagy tényleg nekem kellene beletörődnöm és valahogy örülni ennek? Kérlek segítsetek
2018. jún. 30. 07:48
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
86%

Én most úgy írok hogy nem teljesen érint engem a táma.

Szüleim huszonéve így kezdtek közöd életet mint ti.

Gyerekkoromról még vannak emlékeim úgy 4-5 éves koromig amíg el nem mentünk.De addigra már a "mamám" teljesen tönkre tette az anyámat.Az apám pedig még a mai napig az anyja felé hajlik sokszor.

Miután elköltöztünk akkor is mentek a veszekedések a 3 fél között.Az anyám tiszta idegroncs lett pedig előtte teljesen normális volt a rokonok elmondása szerint...

Most hogy 2 éve kimentek apuval külföldre mintha kicserélték volna.

Nehogy te is ebbe a hibába ess gondolj a kisgyerekre is.

2018. jún. 30. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
19%
8# nem vagyok tökéletes de hülye se....
2018. jún. 30. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
6%
van anyaotthon tudtad?
2018. jún. 30. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
76%
Hiba? Tudatos döntést hozni, hogy "én ide vállalok gyereket", az nem hiba, az ostobaság.
2018. jún. 30. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
43%
Anyuci szoknyája mellett hiába érvelsz a kiskedvencnek...
2018. jún. 30. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
92%
Tényleg nincs több eszed, mint egy ötéves kislánynak. Odamész az anyósod nyakára, ott fialsz le, aztán játszod a mártírt. Vagy fejezd meg a nyávogást és fogadd el, hogy nincsenek jogaid, és anyuci haláláig csak egy alárendelt személy leszel, akinek mindenki parancsolhat abban a házban, vagy viselkedj végre felnőtt nőhöz (és anyához) méltóan, és állj a saját lábadra. A párod meg vegye inkább feleségül az anyját.
2018. jún. 30. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
87%

Mit segitsünk? Ha ilyen ostoba voltál, megérdemled, ennyi.


Értelmes ember NEM költözik és NEM szül le anyósékhoz.

2018. júl. 1. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 Izabella220 ***** válasza:
57%
Elmondanám hogy igazad van kérdező.Tudod ha a férjed szeret akkor igenis tudjon már egy kötetlen életet élni.Szerintem alkalmazkodtál eleget.Ebben igazad van hogy egy gyereknek fogod tudni érezni magad abban a házban.Ezeket az éveket bem kapod vissza amit odapocsékolsz most a folyamatos megfeleléssel.A helyedbe válnék ha nem látok arra esélyt hogy megértsen a párod.
2018. júl. 1. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy nagyon naív voltàl...elhitted, hogy minden szèp ès jó lesz úgy, hogy anyósékkal egy fedél alatt vagytok. A röbbgenererációs együttélès különben sem egészsèges. Mindenkinek megvan a napi rutinja, életritmusa, berögződèsei, stb. Úgy sejtem, Te azt gondoltad, hogy tűrsz és bizonyítasz anyósnak, aztàn egy szép napon elköltöztök a fiával. Aztán jött a gyermekáldás-olyan dolog, amiben anyósnak van tapasztalata, neked nincs, tehát MINDENT jobban tud a sajàt gyerekedről, mint Te. Itt màr jobban kiakadtál gondolom. A hab a tortàn pedig a férjed hozzáàllása a dolgokhoz. Nincs könnyű èleted, kedves kérdező. Hiába szîdnak a kommentekben, szerintem csak nagyon naív voltàl.

A javaslatom a következő: mondd el a férjednek hogy te màr azóta azt várod hogy elköltözhessetek és végre a közös életeteket élhessètek amióta anyóshoz cuccoltatok. Gyermeketek is van, ti már egy külön kis család vagytok, kell a magánélet nektek is. Ha màr szèpen felvetetted, adj neki ultimátumot, mert úgy az egészséges ha külön éltek a szülőktől. Elhiszem, hogy marha jó dolga van, és kényelmes neki hogy anyuci is körberajongja, elèrakja a kedvenc ètelèt, stb. De vegye màr észre, hogy TI vagytok a fontosabbak, nem pedig a kènyelem.

Ha màr van elèg pénzetek, menjetek külön, VAGY maradjon örökre az anyukàja szoknyája mellett. Csak akkor azt nem értem, hogy miért vert felesègül ès csinàlt gyereket...ő már felelősségteljes szülő kellene hogy legyen elsősorban, nem pedig anyuci pici fia!

Ha győzködnöd kell, vagy ne adj’ Isten nem menne utánatok, akkor mindenképp válj el, szerintem nem érdemes tovább húzni.

De azt kívánom, hogy legyen annyira értelmes és belátó, hogy ki se kelljen mondanod a “VAGY”-os mondatot, már a felvezetèsnèl bólintson a költözésre.

2018. júl. 1. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Nem vagy egyedül ebben a helyzetben, nem vagy ostoba, sem hülye! Megpróbáltad, nem megy! Én is ugyanezt az életet éltem 8 azaz NYOLC évig, pedig nekink külön bejárítú lakásunk van, mégsem az igazi. Gyerkőc is van, mint nálatok. Az én párom is 8 éven át azt mondta, jó itt nekünk, milyen szuper körülmények, anyós segít a gyereknél stb. MOST fogunk költözni, albérletbe, pedig saját különbejáratú lakásban éltünk, csak a kert volt közös, de így is állandó volt a beleszólás. Nem egészséges! Költözzetek, ahogy csak tudtok! Nekem is már a válás volt a fejemben, az nem megoldás. Meséld el párodnak, hogy mit érzel, miért kínlódsz, ne nyomd el magadban, meg kell értenie, hogy ez a ti érdeketeket szolgálja. Nagyon nehéz, mondom, mi 8 éve kínlódtunk ezen, mire én felálltam és azt mondtam, ha te nem is jössz velem, én megyek a gyerekkel... Persze nem ezt akartam, de megtettem volna már a végén... Hidd el, meg fogsz könnyebbülni! Ne mások életét éld, a sajátodat!v Hajrá! Szurkolok!
2018. júl. 6. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!