Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Mit szólnátok, ha az anyósotok...

Mit szólnátok, ha az anyósotok kilakkozná az összes körmét a 20 hós lányotoknak, úgy, hogy nem kérdez meg róla?

Figyelt kérdés
Azt hittem szívbajt kapok, amikor megláttam a lányom vörös lábujj körmeit fürdetésnél, de férjem szerint túl reagálom.

2018. júl. 2. 20:58
1 2 3 4 5
 21/47 anonim ***** válasza:
54%

szerintem a kėrdező sem amiatt mėrges mert baja lesz tőle a gyereknek hanem mert:kėrdezės nėlkül csinált olyan dolgot ami neki nem tetszik.

Én azt gondolom hogy saját gyerekét mindenki ugy festi/lakkozza stb. ki ahogy akarja-de másėt (kėrdezės) nėlkül ne.


nyilván nem törtènt tragėdia ės nem is vesznėk vele ezen össze de azert szòlnėk ėrte..

2018. júl. 3. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/47 anonim ***** válasza:
90%

Ugyanekkora probléma lenne akkor is, ha párod anyósa csinálja? Lehet, ebben az esetben örülnél, hogy PÁROD ANYÓSA le tudta kötni kislányod figyelmét ennyi időre?

.

Nem tudni, milyen a mindennapi viszony közted és anyósod közt. Az említett eset miatti reakciódnál viszont erősen közrejátszhat/közrejátszik.

2018. júl. 3. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/47 anonim ***** válasza:
95%

Akik azt írják, hogy az a baj, hogy kérdezés nélkül...


Nyár van, szünet sok helyen a bölcsibe, gondolom, a nagyi vigyáz a gyerekre.

Napi 8-9 óra alatt sok minden spontán jön. És a nagyobbak nem feltétlenül kell tudnia (ha nem beszéltek róla), mit nem tolerál az anyuka.

Vagy a munkahelyén 5 percenként fel kellene hívnia a szülőket? Vigyázott rá, jól érezte magát, gondolom, ő kérte...


Túlreagálod.


Nálunk az volt a szabály, ha anyukámnál volt a lányom, anyukám diktálta a szabályokat. Ez volt, amiben megengedőbb volt, volt, amiben szigorúbb. A gyerekemre ez nem volt rossz hatással, el tudta különíteni.


Viszont hihetetlen módon imádta a mamát!


Nyaranta kb. két hét volt... Nem veszélyeztette, én meg úgy voltam vele, nyáron legyen kicsit lazább nyugodtan az a gyeplőt...


Ilyenkor azért mindenki emlékezzen vissza nyugodtan a saját gyerekkori, mamánàl történt nyaralására! ;)

2018. júl. 3. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/47 anonim ***** válasza:
84%

AKik szerint meg kellett volna kérdezni az anyukát: ha ti ott hagyjátok a gyereket a nagymamánál, akkor elvárjátok, hogy MINDENT megkérdezzen töletek?

Képzeljétek el: amama felhív, hogy ehet-e a gyerek zsíros kenyeret, tíz perc múlva, ihat-e tejet, utána kiviheti-e a kertbe sapka nélkül, leszedhet-e a gyerek két szál virágot, beleülhet-e a homokozóba, stb - szerintem a negyedik-ötödik hívásnál idegrohamot kapnának, hogy a mama semmit nem tud egyedül eldönteni ilyen léynegtelen apróságok esetében.

A körömlakkozás is ilyen, sem a gyereknek nem lesz töle baja, se nem olyasmi, ami miatt elöre szólni kellene, föleg, mert a legelképzelhetöbb az, hogy a mama a saját körmét festette, a kicsi meg odaállt, hogy neki is, mert az olyan érdekes - szóval nem elöre elhatározott dolog volt, hanem egy spontán ötlet!

2018. júl. 3. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/47 anonim ***** válasza:
82%

Megkérném, hogy ezentul is ö lakozza néhanapján ki, de a körmét is vághatja, mert nála akkor megül a gyerek türelmesen. :)


Szerintem ebben semmi nincs, csak ne legyen rendszer belöle, ennyit mondanék neki.

2018. júl. 3. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/47 anonim ***** válasza:
75%

Más: ha a párod anyósa csinálja, akkor is kiakadsz? ;)


Ugyan már, szünet van, vagy innentöl minden szrért hivjon fel a mama? Lazitsál, lesz ennél sokkkal rosszabb is ;)

2018. júl. 3. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/47 A kérdező kommentje:

Na akkor a teljes sztori, csak tegnap nem volt időm leírni. :) kislányom aznap meglátta, hogy nekem is ki van festve a körmöm és kérte, hogy neki is. Azt mondtam, hogy nem, de amíg elszaladtam a boltba, csak kifestette neki anyósom. És amúgy de, az zavart, hogy a megkérdezésem nélkül csinált valamit, ráadásul határotozottan megtiltottam.

És mielőtt még valaki azt írná, hogy csak a kedvében akart járni, hát persze... mert a város másik felén lakik, de ha mi nem visszük el hozzá kéthavonta, akkor magától sose látogatná. A lányomnak minden egyes alkalomnál kell fél óra, míg újra megszokja.

Ezért kérdeztem hogy jogos-e a reakcióm, mert bennem ezek miatt (meg kismillió más miatt), van egy ellenszenv és nem tudok tiszta fejjel gondolkozni. :) köszi a válaszokat, tőlem mindenkinek ment a zöld kéz.

2018. júl. 3. 08:00
 28/47 anonim ***** válasza:
80%

Nem ertem az ilyen kerdeseket sose. Ezek az extra dramazaseol szolnak? Mi van ha kilakkozta. Talan maradando egeszsegkarosodasa lesz a lakktol? Vagy barmilyen hatranya? Vagy mint egy tetkot mar soha eletebe nem tudnam leszedni rola? Nem ertem ebbe mi olyan nagy gond? Nem fulbevalot szuratott amit en meg direkt nem, azon kilennek en is. De egy hulye lakkozason?!...istenem!

Ha a kislany hagyta hat akkor mi van ebbe? En nevetnek rajta. Max ha nem tetszik lemosom. Uristen! Kevesebb ido mint ezen porogni.

2018. júl. 3. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/47 anonim válasza:
41%
Csontját törném.
2018. júl. 3. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/47 anonim ***** válasza:
83%

Tehat a kislany akart volna lakkozni mert neked is van. Es reszedrol miert nem lehetett egyebkent? Nyilvan ennyi idosen is utanoz teged. Mert tetszik neki es szeretne olyat. Gondolom elmeselte a mamanak es o meg mondta hogy gyere kilakkozom neked. Vagy csak megkerdezte nincs e lakkja a mamanak akinek volt es kilakkozta neki.

Nem tudom emlkeszel e de a nagymamak/nagyszulok mindig is azert favoritok mert naluk “mindent” lehet. Gondolom te is igy voltal gyerekkent! Es ezt a pszichologus is mondta ha a gyereknek hatranya nem lesz belole, ha nem konkret nevelessel kapcsolatos dolog vanakkor igen KELL az hogy a gyerek ott egy picivel tobbet tehessen meg.

Altalaban a nagyszulok mindenkinek az emlekeben azok az emberek ahol az ember szabadabb es vegre tobb mindent lehet es tobb mindent kiprobalhat mint otthon.

2018. júl. 3. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!