Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Mit szólnátok, ha az anyósotok...

Mit szólnátok, ha az anyósotok kilakkozná az összes körmét a 20 hós lányotoknak, úgy, hogy nem kérdez meg róla?

Figyelt kérdés
Azt hittem szívbajt kapok, amikor megláttam a lányom vörös lábujj körmeit fürdetésnél, de férjem szerint túl reagálom.

2018. júl. 2. 20:58
1 2 3 4 5
 31/47 anonim ***** válasza:
91%

Én a kislányomnak anno kilakkoztam a lábujján pirosra, két éves volt.

Én meg apukámtól kaptam letolást, hogy az a sok méreg, ami benne van, stb.stb.

Elsőre azt hittem amúgy, hogy a kérdezőnek is ez a gondja vele.

2018. júl. 3. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/47 anonim ***** válasza:
59%
Peeersze, most már a tiltásod ellenére csinálta... milyen érdekes, hogy mivel nem adtunk neked igazat, hirtelen "megtiltottam és akkor is!"... nevetséges vagy.
2018. júl. 3. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/47 anonim ***** válasza:
63%

Sejtettem amúgy, hogy nemsoká jön a "magyarázat", ami abból fog állni, hogy anyósod amúgy is leszarja az unokát, nem törődik vele, a csaj szinte fél tőle, stb.


Csak épp egy gyerek, ha valakitől tart, vagy nem szimpatikus neki, azzal NEM marad kettesben - adott esetben vidsítva rohan utánad a boltba - és NEM engedi, hogy lakkozgassa a körmét.


Legközelebb erre figyelj, mielőtt UTÓLAG odakamuzol ezt-azt ;)

2018. júl. 3. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/47 anonim ***** válasza:
59%

Nem kell támadni a kérdezőt szerintem, miért ne történhetett volna így?

Amúgy tényleg sok méreganyag van a körömlakkokban, de 1x-2x belefér, úgyis elfelejti utána. De ezen logika alapján ha én nem engedem, hogy a gyerekem tojást egyen, mert fosik tőle, de anyós mégis ad neki, mert a gyerek szeretné, akkor is mindenki anyóst védené, hogy ő csak jót akart. Ami nem, az legyen már nem, mindenki egyéni döntése, mit nem enged a gyerekének, meg mit lát jónak, nem? Ezért nem kell leszólni. Nektek is van, amit nem engedtek meg, más meg igen és ha tudtotok nélkül megcsinálják, azért ti is rosszul éreznétek magatokat. Tudom, tudom, mindjárt 0%-ban leszek hasznos... :)

2018. júl. 3. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/47 anonim ***** válasza:
80%
Kicsit gurcsa, hogy a kérdésben még azt írtad, hogy "úgy, hogy nme kérdez róla", a kommentben meg már kifejezetten a tiltásod ellenére történt. Ha én valamit megtiltok, akkor arra később nem úgy hivatkozok, hogy nem kérdezték meg, hanem úgy, hogy megkérdezték, de nem engedtem. Szóval hogy értetted ezt?
2018. júl. 3. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/47 anonim ***** válasza:
70%
A másik, hogy a kérdésben az összes körmét írod, alatta meg, hogy a lábujjkörmeit láttad meg. Akkor csak a lábán volt vagy a kezén nem vetted észre először (amit kétlek).
2018. júl. 3. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/47 anonim ***** válasza:
26%

Nekem ekcémás lesz tőle a kezem.

Ismerős gyerekénél allergiás reakciókat váltott ki.

Nyilván nem gyereknek való körömlakkal kente ki.


Plusz eléggé prosztó dolog...nagyon egyszerű embereknél tudom ezt elképzelni.


Lehet lepontozni sértetten.

2018. júl. 3. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/47 anonim ***** válasza:
96%
Vennék neki egy gyereknek való körömlakkot, hogy legközelebb legalább azzal fesse ki, de egyébként furcsállnám, hogy én levágni is alig tudom, mert csapdos össze-vissza, nemhogy még kifesteni...:D
2018. júl. 3. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/47 anonim ***** válasza:
39%
Lehet, én vagyok rosszul bekötve, de én ebben az esetben a kérdező pártját fogom. 1) a kommentből kiderül, hogy az anyós önkényesen felülírta az ő döntését és szabályát, ami sztem a legocsmányabb dolog, amit egy anyós elkövethet (nyilván amennyiben az anya döntése nem veszélyezteti a gyereket), 2) egy 2éves gyerekről beszélünk. Nyilván kevésbé lenne gond azzal, ha egy 4-5 éves gyerek körme lenne kilakkozva, mert azzal már azért meg lehet értetni, hogy ne zabálja le a lakkot a körméről (akár úgy, hogy lekaparja, és megeszi, vagy ha hajlékonyabb, akár a lábkörméről lenyalja)... és hát gyanítom, hogy magának nem ilyen bébibiztos körömlakkot vesz anyu, ami tele van vegyszerrel meg olyannal, ami nem a kölök szájába való.
2018. júl. 3. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/47 Argloss ***** válasza:
89%

A kérdésből, a leírásból, de még a plusz hozzászólásból sem egyértelmű, hogy az anyósnak lett-e mondva, hogy a körömlakkozás tiltott dolog-e. Annyi derült ki, hogy te nem lakkozod ki a gyerek körmét.

Egy körömlakk nem maradandó dolog. Ha befonja a haját kiakadsz? Ha elmennek valami rendezvényre és ott csinálnak lemosható arcfestést kiakadsz? Ha összesározza magát a gyerek kiakadsz? Ha rajz közben összekeni magát kiakadsz? Honnan kellene tudnia a másiknak a határt, ha nem beszélted meg vele egyértelműen!?

2018. júl. 3. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!