Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Anyósomnak mi a baja? Miért...

Anyósomnak mi a baja? Miért piszkál állandóan?

Figyelt kérdés

Soha semmi tetszik neki, állandóan duzzog valami miatt. Egyik eset: már korán reggel, ahogy felkel, neki egyből rossz kedve van. Flegmázik, bebassza ránk az ajtót stb.

Vagy van a másik eset:amikor beszélgetümk valamiröl a párommal, ő egyből jön oda, közbeszól, hogy ezt ne így, azt ne úgy csináljuk (én nem tanácsot ad, hanem csaknem lebassza a 33 éves fiát, és próbálja ráeroltetni a sajat akaratát) es ha a parom megmondja neki, h "anya mi márt ezt átbeszeltuk, es eldontottuk mi hogy lesz, akkor szinten egybol felhuzza magát es bebassza rank az ajtót...es a kedvenc reszem: egy ilyen sertodes utan úgy beszél a párommal amikor en is ott ulok veluk egx asztalnál, mintha ott sem lennék!!!Konkrétan ugy fogalmazza meg a mondatait, hogy én ne legyek benne. Nevetséges...

Ezen felül van az is, hogy most vettünk lakast, 1-2 hónap múlva költöztünk be. Már nagy örömmel tervezzük, hogy melyik helyiseget hogyan fogjuk felújítani. Hát neki erről is megvan a véleménye... Mint mindenbe, ebbe is beleköt. Minek nekem új csaptelep, mások is tudnak élni a régivel, minek nekem ilyen vagy olyan konyhabutor, lehet pakolni a régibe is. Had szögezzem le: egyreszt én megdolgozok azért a pénzért, amiből fel kívánom majd újítani a lakást részletekben. Másrészt miert zavarja őt, mit teszek a lakásommal?

Minden egyes mondatomba/mondatunkbe beleköt, velem pedig előszeretettel flegmázik napi szinten.

Irígy vagy féltékeny vagy mi baja van???


31N


2018. júl. 20. 08:07
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
81%

Költözzetek el... nem 2 hónap múlva, hanem MOST.



Kellemetlen helyzet, és attól, hogy felájánlja, NEM kell elfogadnotok, pont.


Így tönkre fogtok menni, bár nekem eszem ágában nem lenne anyósomékhoz költözni egy hétre sem... pdig ők hagynak élni minket, és szeretnek engem.

2018. júl. 20. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
96%

Az anyosoknak mindig van problemajuk a fiuk parjaval. Ez valami zsigeri dolog. Plane ha egyke.

Azt ugye sejted, hogy nem fog megvaltozni? Ha jon a baba, akkor is bele fog szolni, hogy mit csinaltok jol vagy mit kellene maskepp -meg akkor is, ha az orvos az ellenkezojet mondja. Attol tartok az ilyen szemelyiseg nem fog valtozni. Valoszinuleg maganyos is, es mivel fontos neki a fia, felfogta, hogy a fiaval mar csak ilyen jellegu kapcsolata van, amiben Te is benne vagy. Plusz, mindent maskepp csinaltok, ahogy o tanitotta neki. Tehat mivel Te is a csomag resze vagy mar, kozvetlenul nem mondja ki, hogy baja van veled, hanem a fian keresztul igy kommunikal veled, veletek, illetve biztosan azert erzi azt is, hogy Teged nm cseszhet le, mert valamit nem a kedve szerint teszel -leht, h o vizet hasznalsz mosogataskor, mososzeres marad a mosogep, nem ugy takaritasz, ahogy o rutinbol csinalja. Valoszinu tat, h o mondja a fianak, mi nm tszik neki Veled kapcsolatban -mert ahhoz nincs pofaja, h Teged btamadjon- es keri ot, beszeljen veled. De a parod nem tartja fontosnak ezt, es/vagy hasonloan gndolja, mint te. Ritkan gondolkodunk ugy, mint a szuleink, van aki szembesi a sajatjait vele, van aki bhuzza fulet farkat, bologat anya,apa jelenleteben aztan mashogy cselekszik.


Azt is megoldasnak latom, hogy a jovore nezve is, leultok vele s megbeszelitek, mi a baja. Elmondjatok neki, hogy ugy latjatok, valami zavarja ot, titeket pedig az, hogy nem tudjatok mi az, igy nem tudtok valtoztatni. Remelhetoleg elmondja, ti pedig meghallgatjatok, es mondjk amig ott laktok az o lakasaban, addig nagyjabol a kdveben jartok es kesobb ti is lefektetitek a ti szabalyaitokat a ti lakasotokkal es eletetekkel kapcsolatban.

Fogadjunk, hogy nem tudja, miert csak havi 1 alkalommal ment hozza a fia? O csak annyit lat, h nem ment, es Veled van. Ha megosztanatok vele normal hangnemben, nem szemrehanyaskent, talan o is valtoztatna


Szerintem mindenkeppen tisztaznotok kell nehany dolgot, mert ha most nem mentetek a Te anyukadhoz, akivel jo a kapcsolatod,akkor annak biztos nyomos oka van, tehat anyosra meg szuksegetek lehet a jovoben barmi kapcsan. Ha esetleg megszuletik a baba, akkor jo lesz valaki anyukad helyett, aki vigyaz ra, amig orvoshoz mesz, vagy eppen lebetegedett oviban, te pedig most kezdtel meloban.


Nincs konnyu dolgod, mert az anyos dolog egy jo kapcsolato is megvisel. Tudnatok szerinted vele beszelni?

2018. júl. 20. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
66%

Nem kell megmondand neki semmit.

Téged a te viselkedésed minősít, nem az övé. Légy elengánsan udvarias, és ennyi.


Egy dolgot azonban NE tűrj: amikor úgy beszél a jelenlétedben, mintha ott sem lennél, akkor azt ne tűrd szó nélkül, mert az megalázás. hanem higgadtan vedd magadhoz a szót, szólítsd meg és te válaszolj.


"-Fiacskám, szerintem a kék csempét vedd meg. Te mindig is szeretted azt a színt és az a lényeg, hogy tessék ...

-Erzsike, mi úgy döntöttünk, hogy a zöld lesz, így azt fogjuk megvenni.

-... és akkor kisfiam, a kék milyen vidám lesz a fürdőben ...

-Erzsike, a zöldet rendeltük meg."


És mindig nézz a szemébe, higgadtan, és mosolyogj. A lényeg, hogy ne tudjon sem megalázni, sem méltatlan helyzetbe vagy viselkedésbe kényszeríteni. Ugyanis provokál. Ne vedd fel a kesztyűt.

2018. júl. 20. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
13%
Hát egy ekkora proli, írástudatlan menynek valahogy megértem, hogy nem örül. Csak ebben a szövegben háromszor használtad a 'bassza' szót. Ha káromkodsz, legalább lehetnél választékos, de gondolom a rendkívül gazdag szókincsed nem teszi lehetővé. És ez egy 30 éves felnőtt nő. Vicc.
2018. júl. 20. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
86%

14

Nem, az a vicc, hogy valaki ekkora fölényességet képzel maga köré, mint te, csak azért, mert funkcionális analfabétizmusában egy szón képes lovagolni a szöveg értelme helyett. Csak a tudtalanok akadnak fenn ilyen esetben ezen.


Magányos lehetsz a nyeregben, mióta megdöglött a ló.

2018. júl. 20. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
12%
15 te súlyosan tévedsz, a 14-nek igaza van. FÁJT olvasni a kérdezőt a stílusa miatt. Ez van.
2018. júl. 20. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
83%

Itt mindenki fajdalmaban, banataban biztosan tokeletesen tud fogalmazni, torteneteket visszaadni, am ikor annyira szarul van lathatoan, hogy vad idegenekkel osztja meg a bajat.

Remelem ti teljesen funkcionalisan, osszeszedetten tudtok majd foglamazni, amikor egy szamotokra jelentos problemat kell megosztonotok valakivel.



Szertintem ne off-oljunk, hanem adjuk vissza a terepet a temanak.

2018. júl. 20. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
10%
15, tudod mit? Legyen igazad. Biztosan egy funkcionális analfabetizmusban szenvedő, tudatlan ember vagyok. Így még büszkébb vagyok a 3 diplomámra és az 5 idegen nyelvre, amit beszélek. Mellesleg teljesen megértem, hogy a te körödben elfogadott az ilyesfajta megfogalmazás, de azért ne állítsuk már be normálisnak, légyszíves.
2018. júl. 20. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
82%

Hát utolsó, nem tudom hogy a magadfajta karót nyelt "kihanemének" mi a fenének olvasgatnak fórumot ahova a "pórnép" írogat, komolyan :D Mert te biztos életedben nem káromkodtad még el magad, és életedben nem használtál egy csúnya szót sem mérgedben.

Jó csak akkor menj szépen a "köreidbe" ne itt offold szét a fórumot teljesen fölöslegesen.

Ez az élő fába is beleköt esete, de téged biztos nagyon boldoggá tesz. Szinte látom hogy nincs nagyobb örömöd. Kár.

2018. júl. 20. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, örülök, hogy azért a többségnek sikerült a lényegre koncentrálni, 1-2 ember kivételével. De tudom, hogy kicsit hosszan írtam, és a szövegértelmezés nem egy egyszerű feladat és könnyű elveszni benne.

Egyébként amikor valakinek elmondod a terveidet (jelen esetben én/mi anyósomnak) és ha az az ő elképzeléseivel nem egyezik, feláll az asztaltól és úgy becsukja az ajtót, hogy a szobaablak beleremeg...nah ennek érzékeltetésére használtam a "bebassza ránk az ajtót" kifejezést. Nem vagyok alpári, de erre mégsem írhatom azt, hogy becsukja az ajtót. :) Mert úgy akkor nem érthető, mire gondolok. Remélem érthető a különbség annak, aki ezen a szón akadt ki. Nem beszélek így, de ezt a viselkedést így írom le.

Ha a saját véleményem a saját dolgaimmal kapcsolatban elmerem mondani, nehogy már én legyek a paraszt. Ahogy írta is valaki, mi kiválasztunk valamit, anyuka erőlteti a saját akaratát, mi megmondjuk neki szépen, hogy mi másképp terveztük, ő vérig sértődik, én ráhagyom akkor, nem vagyok köteles azt csinálni, amit ő akar, és akkor alpári vagyok?Nehogy már ne lehessen saját akaratom.

Mert ezt csinálja. Megsértődik, ha nem azt a szakembert hívjuk, akit ő gondolt. Rengeteg dolog van, amiben hallgatunk rá, de azért ne legyen már az, hogy meg se szólalhatok, ha máskepp gondolom... Főleg ha a saját lakásomról és pénzemről van szó. Nem fogok engedélyt kérni, h a saját pénzemből vásároljak. Mert legutóbb ezen húzta fel magát, hogy én milyen ágyat akarok. Hozzátenném közösen választottunk a párommal és nem, nem félmillios. Még csak azt sem mondhatja, hogy szórom a pénzt. De azért ne tartsunk már ott, hogy ellenőrzi, mit és mennyiért veszek a saját pénzemből. Nah ilyen dolgok a problémák, nem az, hogy én azt mondom, hogy bebassza...

2018. júl. 20. 15:59
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!