Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Mit tegyek ha már ne sokkalta...

Mit tegyek ha már ne sokkalta a családjától?

Figyelt kérdés
Németországban élünk évente 1-2alkalommal megyünk haza. Mivel az én családom városába 20kmel hamarabb érünk ezért ide jövünk elsőnek. De a baj nem az, ismét jött egy üzenet hogy vártak minket, és neki állnak a férjemnek hogy őt is felnevelte az anyja mint engem és ha levezetett 12 órát akkor az a 20 perc már semmi nem lett volna, és hogy mindig ez van, mindig lesz.... Őket. Tény hogy én inkább vagyok a családommal mint ott, de örüljenek ha megyünk 1-2 órát ne pedig zaklassanak minket amikor a családomnál vagyunk! Ha megyek inkább el ülök az udvaron mint sem velük beszélgessek, úgy vagyok vele hogy foglalkozzanak az unokáival meg a fiával, ne velem. Sajnálom attól is rosszul vagyok ha hozzám szólnak!!
2018. júl. 23. 09:20
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
93%
Mert a párod egy papucs. De az, hogy nem tisztáznátok felnőttek módjára előre a szülőkkel, hogy ide fogunk érkezni, oda meg másnap megyünk, csak akkor várjanak, az rejtély. Felnőtt, házas nő létedre elég nagyfokú életképtelenség.
2018. júl. 23. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
97%

Itt nem a helyzet furi, hanem te. Az írásodból ítélve úgy látszik, mintha nem egyenlőek lennétek a pároddal, hanem az van amit te akarsz. Meg mi az hogy neked több rokonod van? Lehet a te famíliád összerakva nem ér annyit, mint a párod anyja egyedül. Nem is csodálom, ha csak az udvaron ücsörögsz náluk, gondolom annyira szeretnek, hogy a lakásba sem engednek be. Biztos nem lennék olyannal,akinek még az sem tetszene, hogy egy évben egyszer lássam a családomat. Csak szegény gyereket sajnálom, akit még tudsz manipulálni, hogy melyik nagyszülő jó vagy rossz!

ÉS MOST MEHET A PIROS KÉZ!

2018. júl. 23. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
91%

Ilyen ostoba nőt is rég láttam... Nevetséges vagy, komolyan.


Akkor ha így utálod őket, menjen a férjed anyjáékhoz, te meg maradj a sajátodnál.

2018. júl. 23. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
92%

Szinte látom a 35-40 éves gyermeket, ahogy az udvaron duzzog, amíg a férje a családdal beszél odabenn... ők se szerethetik nagyon ezt a rinyagépet! Szerintem szívességet tesz, ha nem ül oda hozzájuk, csak senki nem meri mondani.

Férjpajtit papucsnak hordja ("örüljenek ha megyünk 1-2 órát" - míg az ő családjánál tanyáznak), akkora nagyasszony lett németbe', hogy előtte már magától nyílik az ajtó, olyanokra már nincs is ereje meg ideje, hogy előretelefonáljon a családoknak, hogy hova mikor mennek (ahogy amúgy illene is, csak szólok). És akkor nem lenne sértődés, és nem lenne az, hogy "már ne sokkalta a családjától" - jelentsen ez bármit is elit németbekitelepültpi_csa nyelven.

2018. júl. 23. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
100%

A kérdésed és a válaszaid alapján számomra a legundorítóbb, hogy a bunkóság és az önzőség mellett magadat állítod be áldozatként, holott te vagy a konfliktusforrás.

Az egy dolog, hogy férjed nem szól semmit, amelynek okáról nem tudunk semmit. De az részemről nonszensz, hogy azon hőbörögsz, hogy ne zaklassanak 1-2 órát, s közben meg írod, hogy reggel 9-kor megérkeztek a családodhoz, és még este 6-kor is ott vagytok. Az meg a legteteje az egészben, hogy azért, mert neked több rokonod van, akkor elvárod a férjedtől, hogy elégedjen meg 1-2 órával a családjával, te meg tölts ott akár egy egész napot is.

Más anyagi helyzetéhez egyébiránt közöd nincs, másfelől az, hogy dolgoznak a férjed szülei nem jelent semmit. Nekem is van olyan ismerősöm, aki otthon elvan, már nyugdíjas. De van olyan, aki nyugdíj mellett dolgozik szinte egész nap, és soha sincs pénze, mert a hitelei elviszik a java részét.


Én elgondolkoznék a helyedben, mert a gyerekek többsége nem manipulálható. Vagy, ha igen, akkor előbb-utóbb ráeszmélnek, és elkezdenek lázadozni. Legkésőbb tinédzserkorban.

Érdekes lesz majd, ha akkor még együtt leszel a férjeddel, s a gyerekeid majd a férjed családjához fog húzni, és nem óhajtanak ott csak 1-2 órát eltölteni, ellenben a te családoddal meg egy egész napot.

2018. júl. 23. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
99%
Nekem csak anyukám van, ha így állna a párom hozzá, hogy az ő pereputtya a létszám miatt fontosabb, mehetne isten hírével.
2018. júl. 23. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
56%

1. Az nem derül ki, hogy a férjed akar-e a családjához menni és mikor? (NEM arról van szó, hogy beleegyezik-e abba, hogy a te szüleidnél vagytok)


2. Ha nem akar, vagy nem azonnal - ennyi vezetés utána 20 perc is sok lehet!!!- , akkor a szüleinek nem kell elöre megmondani, hogy mikor is értek MO-ra.


3. Ha feltétlen akarná, akkor te maradj a szüleiddel, ö meg menjen tovább, neked nem kell.


4. A legértelmesebb lenne, ha elöször TI KETTEN tisztáznátok, ki mit is akar, utána meg eszerint rendeznétek az utat!

2018. júl. 23. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
94%
Mekkora probléma, te jó ég! És ha esik az eső, hova ülsz? Van terasz?
2018. júl. 23. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
94%
Nagyon szimpatikus ember lehetsz :D Szegény férjed.
2018. júl. 23. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
94%
Ne haragudj de te tényleg önző és beképzelt vagy. Mi is külföldön élünk . Örülünk ha párom kap úgy szabadságot ,hogy 2x 2 hétre haza menjünk ... Anyósomék és az én szüleim 350km rel arrébb laknak egymástól . Mivel az én családommal egy városban éltünk mindent ott intézünk oda köt minket minden . Mégis megtudjuk őket látogatni . Tökéletes példa ,hogy most haza kell mennem a kicsivel több hónapra .. párom csak 2 hétre jön mégis az ÉN anyukám volt aki minden követ megmozgatott , hogy az anyósomék lássák az unokájukat . Az anyósom bénult beteg így nem tud csak hipp hopp utazni .. Láss csodát megoldottuk ,hogyan legyen .. 3 hónapja tervezünk anyukámmal ,hogy mindenkinek megfeleljen az egész helyzet . Neked fele ennyi dolgod sem lenne a 20 perces távval a két család közt .. Ja párom családja is kimerül a nagyszülőknél ..
2018. júl. 23. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!