Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Mit csináljunk még?

Mit csináljunk még?

Figyelt kérdés

Tudom már az ezredik anyós kérdés.

Szokásos anyós gondok vannak nálunk is. Mindenkinél mindent jobban tud, mindenbe beleszól és ha valamit nem úgy csinálunk ahogy ő megálmodta akkor jön a hiszti.

Olvasgattam a gyk-s kérdéseket, hátha van köztük jó ötlet, de általában azt írtátok, hogy a férjem álljon ki az anyjával szemben.

Na már most, nálunk ez megtörténik, de semmi hatása.

Ilyenkor sajnálkozva mondja az anyja és az apja is, hogy biztos miattam gondolja így és ő nem ilyen, neki (férjemnek) biztos nem jutna eszébe stb. Hozzáteszem, az apósom egy minta papucsférj.

És mint egy körhinta, újra és újra ugyanott tartunk. Viszont én már nagyon unom, hogy mindenért én vagyok a hibás és ezt hangoztatja boldog és boldogtalannak. Tippek?



2018. aug. 26. 20:04
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
85%
Én ugyan nem bunkó módon, de határozottan kiosztanám azért hogy tudja hányas a kabát. Ne vagy köteles tolerálni ezt a viselkedést.
2018. aug. 26. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
71%
Pl. férjed nyugodtan mondhatná nekik, hogy ő a szabad döntéséből tesz így vagy úgy, de ha rágalmazzák a feleségét, akkor még inkább takarékra teszi velük a kapcsolatot. Döntsék el ők, hogy mit szeretnének, de ezzel csak azt érik el, hogy szökőévente (se) fogják látni.
2018. aug. 26. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 A kérdező kommentje:

Pont ez a gond. Mondja ő határozottan. Kiáll mellettem 100%.

Ilyenkor jön a biztos azért mondja mert én mondtam, hogy mondja. Mert magától tuti nem mondana ilyet, ő nem ilyen ...

Olyan kegyetlennek tűnik a kapcsolat megszakítás a szülővel. Azért is próbáljuk kitalálni mit lehetne tenni. Persze hülyét sem akarok magamból csinálni. Nekünk is véges a türelmünk. Ha nincs más megoldás meglépjük.

2018. aug. 26. 22:38
 14/30 anonim ***** válasza:
13%

S ha bólogattok, majd úgy cselekedtek ahogy éppen jól esik nektek? Pl áthívnak hozzuk, mondjátok jólvan jövünk. Majd mégsem mentek? Kitör a világháború ti meg mindenre mondogatjátok jólvan anyuka, apuka jólvan, majd így tovább minden kérésre amihez nincs kedvetek. Ezt másképp nem lehet, ki s le kell fárasztani őket :)))


Én addigbmondtam férjemnek, anyámnak, anyósnak h jólvan, hogy már mind tudják az igazából nálam azt jelenti, hogy most hagyjál nincs kedvem.

2018. aug. 26. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
0%

Sajnos ezzel nem sokmindent lehet csinálni ha szépen leültök és férjed is kiáll 100%-ban de ők rádkenik, hogy biztos csak miattad.

A dolgok a ti oldalatokról amennyire itt átjön teljesen rendben vannak. Rendben van a te és a férjed hozzáállása is. Igazából anyóséknak kellene elmenniük agyturkászhoz, hogy miért nem képesek szembesülni a valósággal, és miért akarnak mindent rád kenni. Ez egy pszichológiai probléma, hogy álomvilágban próbálnak élni. Lehet egy ilyen csoportos családterápia session helyretenné őket. Mármint ott az agyturkász. (Vagy ne adj Isten kiderül ott, hogy férjed kettős játékot játszik, mást mond nekik négyszemközt, mint amikor te ott vagy, egyszerűen azért mert a konfliktust próbálja hárítani, de gyakorlatilag ezzel okozza a konfliktust.) Mert egy családterápián kiderülne ha valaki szabotálja ezt, vagy az is, ha ők egyszerűen nem képesek szembesülni a valósággal. Itthon nem divatos, de ha ti magánemberként nem tudjátok megoldani, szerintem egy próbát megérne.

2018. aug. 27. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
0%
És h egy rokont, jó szomszédot, barátjukat megkérnétek (elmondva a fájdalmaikat nekik), hogy alkalomadtán, tapintatosan, hozzák szóba a témát és térítsék észhez az anyósékat? Nem járható út?
2018. aug. 27. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 A kérdező kommentje:

Biztos nem mond mást. Mi értelme lenne, hiszen neki se tetszik, hogy 10 évesnek nézik.

A hitegetésre egy szitu. Mondtuk, hogy megyünk ebédre, de csak 1 órával később tudunk odaérni (1 héttel előbb tudták). Abban az 1 órában vagy 3x hívtak minket és több smst is küldtek, hogy mikor érünk oda, mert a többiek már ott vannak. Mi lett volna, ha ne megyünk. 😃

Szomszédokat nem ismerjük, mert még csak egy városban sem lakunk. De ő biztosan már besarazott nekik.

2018. aug. 27. 07:26
 18/30 anonim ***** válasza:
54%

A férjed kapha össze a tökeit, és ne immel-ámmal ellenkezzen.


Megmondhatja kerek-perec hogy ha nem fejezik be, akkor 100% ignorálás.

2018. aug. 27. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
53%

De a kedves férjed képtelen kiállni érted... öszintén sajnállak.


Ha engem okolnának hofy miattam nem beszél velük a párom annyit, mert... akkor elég hamar NEM látogatnánk ölet pár honapig.

2018. aug. 27. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
47%

17-re:

A konkrét esetre:

Tehát egy héttel előtte megmondtátok, hogy ti csak 1 órával később fogtok odaérni. Nos, akkor az első telefonnál csodálkozva és udvariasan emlékeztetném őket arra, hogy mi ezt egy hete már jeleztük nekik, és úgy tűnt, tudomásul is vették. A következő ilyen telefonnál ingerülten mondanám ugyanezt. A harmadiknál ordítanék a telefonba. És miután odaértünk, emelt hangon vonnám őket kérdőre (hadd zengjen a ház!), hogy miért nem képesek megérteni, amit mondok nekik.

De nekem egy ilyen eset elég lenne ahhoz, hogy nagyon meggondoljam, mikor megyek el hozzájuk legközelebb.

2018. aug. 27. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!