Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Mit csináljunk még?

Mit csináljunk még?

Figyelt kérdés

Tudom már az ezredik anyós kérdés.

Szokásos anyós gondok vannak nálunk is. Mindenkinél mindent jobban tud, mindenbe beleszól és ha valamit nem úgy csinálunk ahogy ő megálmodta akkor jön a hiszti.

Olvasgattam a gyk-s kérdéseket, hátha van köztük jó ötlet, de általában azt írtátok, hogy a férjem álljon ki az anyjával szemben.

Na már most, nálunk ez megtörténik, de semmi hatása.

Ilyenkor sajnálkozva mondja az anyja és az apja is, hogy biztos miattam gondolja így és ő nem ilyen, neki (férjemnek) biztos nem jutna eszébe stb. Hozzáteszem, az apósom egy minta papucsférj.

És mint egy körhinta, újra és újra ugyanott tartunk. Viszont én már nagyon unom, hogy mindenért én vagyok a hibás és ezt hangoztatja boldog és boldogtalannak. Tippek?



2018. aug. 26. 20:04
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
20%
Sajnos a 20assal egyetértek, pedig nem szoktam ordítani. Sőt megkerdeznem, hogy utoljára mikor jártak orvosnál, mert sajnos súlyos demenciába szenvednek... Sőt ha nagyon hepciáskodnak, akkor összepakolok es eljövök, hogy erre semmi szükségem. De a csaladtagok előtt elmondjatok, hogy 1 hete szóltatok, hogy később értek oda, és ha ebből ezt bírják kihozni, meg hogy te vagy a rossz, akkor megkapja, mostantól te leszel az. Eljösztök, ja és menne a rossebb oda többet. Kell neked a plusz ideg? Sztem nem! :D
2018. aug. 27. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 A kérdező kommentje:

Az ebédes szituáció évekkel ezelőtt volt. Csak az egyik választ követően jutott eszembe.

Azóta már igencsak limitáltuk a találkozókat.

Nemsokára gyerekünk lesz és nem tudom, hogy mi lenne neki a jó. Ha alig vagy szinte nem ismerné a nagyszüleit vagy ha ezeket tapasztalná.

Nekem nem hiányoznak. Saját szemszögemből nézve nem vinném oda, de a gyerek szemszögéből nézve mi lenne a jobb döntés. Ez adja most a fejtörést.

2018. aug. 27. 08:25
 23/30 anonim ***** válasza:
A "kiállás" nem valami csodafegyver, amitől valaki más majd úgy fog viselkedni, ahogy neked jó. A "kiállás" azt jelenti, hogy akármit is tesz a másik, te nem tűröd el belőle azt, ami neked nem felel meg. A párod nem állt ki magáért a szüleivel szemben, csak annyi történt, hogy most már nem mosolyogva tűri a bántást, hanem arcoskodva.
2018. aug. 27. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 A kérdező kommentje:

#23 ezt hogy érted?

Mit kellett volna csinálnia? Elmondta szépen, elmondta durvábban is. Aztán csökkentettük a találkozót, és elmondta köszi, de ebből nem kér.

A válasz minden esetben, hogy biztos miattam mondja. Így már csak nevetni tud ezen, mint ahogy én is. Természtetesen dühítő, de mit kéne csinálnunk? Ja és amikor felemeli a hangját, az apja egyből kikéri magának, hogy így nem beszélhet velük. Így sokszor már sehogy nem beszél velük (persze miattam, véletlenül sem azért, mert így viselkednek). Ha nem veszi fel a telefont, akkor írnak sms-t vagy email, amiben kifejtik, hogy ő nem ilyen.

Bármit csinál, amivel kiáll magáért és értem, az a vége, hogy ő nem ilyen. Tizenévesen tényleg nem volt ilyen, de már 30+ (szülei nem támogadták sem autóval, sem lakással, dolgozik rendesen, szóval nem naplopó anyuci és apuci a segge alá tett mindent férfiról beszélünk). Ő elevel nem a veszekedős fajta, csak akkor emeli fel a hangját, ha muszáj. A szülei meg minden csipcsup dologért vitatkozni szeretnek.

Érezzük, hogy az se a legjobb megoldás, hogy fel se veszi a telefont, de már időnk és engergiánk sincs a vitáikra.

Szembeszegülés nem működött. Nem hirtelen fellángolás, mert azt mondták nem tetszik a piros szoknyám. Ez már évak alatt felgyűlt sérelmek, amiket akkor és ott nem lehetett velük megbeszélni, mivel ők úgy gondolják nincs itt probléma csak akkor, ha nem az van amit ők akarnak és akkor is ugyebár miattam.

2018. aug. 27. 10:07
 25/30 anonim ***** válasza:
0%
Úgy csinálsz, mintha érdeklődve visszakérdeznél, de igazából befogod a füled és hangosan lalázol. Olvasd el újra, amit írtam.
2018. aug. 27. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 A kérdező kommentje:

Értem mit írsz. De "te nem tűröd el belőle azt, ami neked nem felel meg". Nem tűrjük el, mindig ki is kérjük magunknak és a férjem is többször mondta már, hogy fejezzék ezt be. Az eredmény mindig ugyanaz. Tehát életünk végéig játszuk ezt a játékot?

Tényleg érdekel mit kéne tenni, akkor légyszi nyisd fel a szememet.

2018. aug. 27. 10:38
 27/30 anonim ***** válasza:
31%

A konkrét kérdés: ha gyereketek születik, hogy viselkedjetek, mennyit találkozzatok velük.


Nos, férjed helyében bejelenteném megfelelő időben a terhességet. Utána szülésig igyekeznék feleségemet megkímélni a találkozástól.

Utána - ha kíváncsiak az unokájukra - akkor engedném, hogy eljöjjenek. Ha ott normálisan viselkednek, akkor utána óvatosan, de nyitnék feléjük. De ha ott is elkezdődne a b...tatás, akkor ajtót mutatnék nekik. Utána pedig én nem keresném többé őket. Ha ők hívnak, akkor mindig azzal indítanék, hogy most is b..ogatni akarnak-e, mint az utolsó találkozásunknál, mert akkor itt fejezzük be a beszélgetést. Egy idő múlva talán rájönnek, hogy ha bármi érdemit akarnak mondani, akkor erre nem reagálhatnak élesen, csak békítően. És ezt kéne beléjük verni: hogy tanuljanak meg végre normális ember módjára szólni hozzátok.


Néhány kérdés: férjednek van testvére? Ők hogy vannak a szülőkkel? Beszélnek-e a testvérek egymás közt erről a problémáról? Mi a testvére(i) álláspontja erről a konfliktusról.

2018. aug. 27. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
73%

Mintha rólunk lenne szó. Ugyanez van nálunk is, gyereknek néznek, mindenért én vagyok a hibás, a férjem rendszerint összebalhézik velük emiatt, de nem használ. Ők 60 évesek, essen mindenki hasra tőlük. Mindig, mindenről tudni akarnak, mindenről beszámolót követelnek. Ők mindig, mindent jobban tudnak.

Most, h van gyerek ebből van a balhé. Állandóan minden vacakkal tömnék a 8 hós babát. Ezerszer elmondtam, hogy nem bírja a gyerek a tejtermékeket, megy a hasa tőlük, de állandóan tejszínes, tejes, tejszínhabos cuccot adnának a 8 hónaposnak, aki persze elfogadja, mert kíváncsi rá, aztán éjjel én kínlódok vele. Mikor mondom nekik, akkor meg hazugnak titulálnak. Kekszet, joghurtot, tojást adtak a gyereknek az alatt az 5 perc alatt, míg nem figyeltünk a férjemmel. Persze ment a hasa éjjel. Most meg megy a dili azon, hogy nem akarok menni és a fiam sem mehet, de az apja amikor csak akar. Én is úgy gondoltam mindig mint te, sokat csitítottam a férjemet is a békesség kedvéért, mert csak a szülei, a gyermekem nagyszülei. Amikor azonban figyelmen kívül hagyják a kérésemet és konkrétan veszélyeztetik a fiam életét, azt én sem nyelem le.

2018. aug. 27. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 A kérdező kommentje:

Goldmund73

Van egy öccse. A testvéri viszony úgy néz ki, hogy anyuka egymásnak szídja őket. A férjemnek az öccséről panaszkodik, az öccsének meg rólunk. Kisebb korukban sem voltak jóban és azóta sem változott. Az öccse függ a szülőktől, szóval egyértelmű kinek a pártján áll.


"Ha ők hívnak, akkor mindig azzal indítanék, hogy most is b..ogatni akarnak-e, mint az utolsó találkozásunknál, mert akkor itt fejezzük be a beszélgetést. "

Ők mindig ártatlanok. Sose b..ogatnak, mi fújjuk fel.

Az a baj, hogy ezek tényleg hihetetlenül jó tippek, csak falakba ütközünk. Mindenre van valami kifogásuk. Tökéletesen be tudják magukat állítani áldozatnak. "Mert ők csak jót akarnak nekünk!"

Annyira nehéz megfogalmazni és leírni a teljes szituációt. Ezért is köszönöm a különböző tippeket. Mi már annyi mindent próbáltunk. Voltunk már pszichológusnál is és konkrét eseteknél felnevetett. Ami külső szemmel vicces és "jajj mit izéltek már" az belülről nem annyira egyszerű. Ha valaki nekem mesélné én is megmosolyognám és totál csődtömegnek gondolnám az illetőt.

2018. aug. 27. 13:15
 30/30 A kérdező kommentje:

#28 én is attól félek, hogy a gyerek látja kárát az "én mindenkinél jobban tudok mindent" hozzáállásának.

Ők is majdnem 60 évesek. Ha az öccsének lenne gyereke, azt gondolnám a sógornőm vagy. :D

2018. aug. 27. 13:19
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!