Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Túlreagálom a helyzetet?

Túlreagálom a helyzetet?

Figyelt kérdés
Vettünk párommal egy családi házat, most felújítás zajlik. Ezért anyósomnál lakunk. Fizetünk rezsit , meg a számlák felét, nekem is és páromnak is van egy lánya. Most terhes vagyok, ezért itthon vagyok mert elkezdett kinyílni a méhszájjam. Mosogattam és észre vettem, hogy gyümölcsölé be van téve a mosogató mellé. Kérdeztem reggel, hogy van e itthon erre anyósom nincs. És ott volt 3 liter. A párom lánya csak azt iszik és délután jön. Én nem járok sehová mert feküdnöm kell. Nagyon rosszul esett. Pedig a kaja felét, és a számlák felét mi fizetjük. 100-120 ezret és el van dugva előlem, meg a gyerekem elől.
2018. okt. 5. 09:20
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
66%

És mi van ha elfelejtette?

Ha el akarta volna dugni előled, akkor nem a mosogató mellé rakta volna, hanem a szobájukba.

Ne csinálj magadnak álproblémákat, pihenj sokat, őrizd a nyugalmadat és készülj a baba érkezésére!

2018. okt. 5. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 anonim ***** válasza:
37%
Igen túl. Örülj, hogy ott lehettek. Főleg a te gyereked, akihez anyósnak semmi köze.
2018. okt. 5. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 anonim ***** válasza:
66%
Nekem is sz#rul esne, de nem mondanék semmit, hanem fognám, és bevinném őket a szobánkba, hiszen úgysincs! :D Keresse csak a néni délután...
2018. okt. 5. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 A kérdező kommentje:
De nem ingyen lakunk ott. Sőt , ha elmegyünk neki nem lesz sokkal kevesebb a rezsije.
2018. okt. 5. 09:27
 5/41 A kérdező kommentje:
Nem viszem el. Párom majd este hoz haza. :)
2018. okt. 5. 09:28
 6/41 anonim ***** válasza:
30%
De ingyen laktok ott, csak a költségeiteket fizetitek. Igen, túlreagálod. Mondjuk én említeném, hogy találtam a mosogató mellett ivólevet. Az is lehet, hogy a nagyi az unokájának tette félre, de az is, hogy elfelejtette.
2018. okt. 5. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 anonim ***** válasza:
36%
Értem én, hogy rosszul esik, de extrában vásárolnia nem kell rátok akkor sem, ha fizetitek a költségeiteket. Üdítőt sem neked, sem a gyerekednek (aki tetszik, nem tetszik, vér szerint neki senkije)nem anyósnak kell vennie számotokra. Persze így is nettó surmóság dugdosni, de a gyümölcslé nem kenyér kategória, nem alapvető élelmiszer, nem arról van szó, hogy az ételt dugja el (mondom, nem értek vele egyet), csupán az üdítőt úgy érzi vegyétek magatoknak, ha kell, ő az unokájának szánja ami van. Ennyi erővel azt is kérdezhetted volna, van-e otthon csoki. Az sem létszükséglet és simán rendben van, ha csak az unokának veszi, mással nem kalkulál. Ha ez később is így marad, az persze még inkább gáz, normális családban az új jövevényeket is egyformán elfogadják, akkor is, ha nem képesek ugyanúgy szeretni (pl. a te lányodat). Nem lehet senkire semmit ráerőltetni, lehet nem kedvel, vagy csak a helyzet nem tetszik neki, az is lehet sosem fognak igazán elfogadni, lehet az unoka érkezésével ez változik, a lányod talán sosem lesz egyenlő a szemükben a másik kettővel, ezek mind olyan kérdések, amikben mindenki a szívére, lelkiismeretére hagyatkozik, hogy az anyósodé milyen, azt csak te tudod,(pláne a párod), de megváltoztatni nemigen lehet, ha fájdalmas a megkülönböztetés, akkor sem. Tudom, hogy minden ilyen kérdésnél elhangzik amit most írok, de ha ennyi pénzt beleinvesztáltok, meg százezrekről beszélsz havonta, nem bírom ésszel felfogni miért nem lehetett arra a pár hónapra is albérletbe menni, egy olcsóba, de mégiscsak külön és akkor minden konfliktusforrást kiküszöböl az ember. Pár hónap nem visz el sokkal nagyobb összeget, mint amit itt is fizettek, így az sem érv, hogy annyival kevesebb jut a felújításra.
2018. okt. 5. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 anonim ***** válasza:
41%

"De nem ingyen lakunk ott." - dehogynem, vagy talán lakbért is fizettek? Óriási szívesség, hogy beköltözhettetek pereputtyostól és csak a saját költségeiteket kell fedeznetek.

Én nem gondolnék rosszra, lehet, csak megfeledkezett róla, hogy van otthon gyümölcslé.

2018. okt. 5. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 anonim ***** válasza:
27%
Mi ezért mentünk inkább barátokhoz és albérletbe.. A családok sajnos undoritoak..
2018. okt. 5. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 anonim ***** válasza:
63%

Fülig érő szájjal mutasd meg anyósodnak, hogy találtál három litert, milyen jó!

Amúgy khm... "a párom lánya csak azt iszik" - ha csak sima csapvizet kapna, abba sem kéne belehalnia.

2018. okt. 5. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!