Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Amikor el kell menni anyósékho...

Amikor el kell menni anyósékhoz, az miért van, ki akarja igazán?

Figyelt kérdés

Úgy értem, amikor az van, pl. ünnepkor, hogy azt tanácsolják egymásnak fórumokon, hogy "tedd fel a pléhpofát, egyszer kibírod".

De ilyenkor ki akarja a találkozást? Anyós akarja? Mindenáron? De miért, ha tudja, hogy a másik félnek nyűg ez? Mi az oka, hogy besértődik, ha nem megy a meny? Amikor kölcsönösen nem bírják egymást?

A kérdés elméleti, nincs anyósom, de érdekel, mert ezt hallom ismerősöktől, munkatársaktól. Én a magam részéről örülnék, ha nem látom az étkezőasztalomnál azt, akivel nem bírjuk egymást. Akkor miért??



2018. okt. 7. 16:25
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
58%
9# te is nagyon okos vagy... Attól, hogy az anyja nevelte, (és az apja, ezt ne felejtsd el), attól még egy férfi volt nő lehet teljesen különböző ember, mint a szülei.... Kivánom az ilyen okoskodóknak mint te, hogy találkozzanak egy igazi köcsög anyóssal. Egyébként ha már ott tartunk az anyós miért nem bírja a menyèt? Hisz a fia választotta nem? 😀 Nyilván vannak hülye emberek, anyós is, meny is, de az ilyen baromságokat amit ide leírtál...
2018. okt. 7. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
26%

10

Értem a mondandódat, elég eklatáns példával illusztráltad.


Nem tudom, nálatok mi a szokás, mi például hasonló emberekkel házasodunk, így ilyen meglepetés nagyon nem érhet.


Másfelől, ha mégis: azért, mert valaki unintelligens, a másik félnek nem kell ugyanúgy viselkednie vagy a kesztyűt felvennie. Ennyi a titok.

2018. okt. 7. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
21%

9

Nekem teljesen mindegy, hogy a másik fél milyen. Az az én viselkedésemet nem változtatja meg. Marad az udvarias viszony és annyi. Semmiben nincs ráhatássalaz életünkre.

2018. okt. 7. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
60%
12# pontosan, nem kell felvennie a kesztyűt, például ki is hagyhatja a kötelező pofavizitet ha annyira rossz a viszony.... Másrészt mèg mindig nem érted, hogy nem vagyunk egyformák.... Én pl hozzám hasonló párt választottam (aki valószínűleg az apjára ütött), anyósom pedig pont az ellentétünk. Én egyébként jóban vagyok vele, csak nem birom mikor valaki ilyen értetlen mint te.... Meg ismerek gonosz anyóst... Pl. Apám anyját... Anyám elég intelligens, ahhoz, hogy ne álljon le vele, de 30 éve csak tűrni elég fárasztó.
2018. okt. 7. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
31%

15

Az intelligens ember onnan ismerszik meg, hogy képes felmérni az unintelligens ember korlátait is. Lefordítom neked: nem megy bele a játékaiba, nem veszi fel a kesztyűt, nem veszi sértésnek és nem törődik vele, abban a havi egyszer 2 órában, amint együtt töltenek.

Ennyi az egész.


A rossz viszonyhoz két ember kell, két unintelligens ember.


És nem, nem játszik egy intelliges ember prolit, hogy nem magyek a házastársammal ide meg oda ... egyrészt, mert a családi egységet nem tudja megbontani semmifél külső személy, másrészt ezzel sem adunk muníciót a bunkóknak, azaz nem megyünk bele a játékukba.


Feltéve, ugyebár, ha intelligensek vagyunk.

2018. okt. 7. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
37%

16

Ugye, te most az unintelliges embert jeleníted meg a stílusod alapján?


Nem, nem "csesztet folyton" senki és nem vagyok "birka". Ha valaki nem képes rendes viselkedni, azt megkérem rá, ha továbbra is dirket műsorozik, akkor csókolom, jövünk a jövő hónapban felkiáltással, nagyon udvariasan hazamegyünk. Mert más bunkósága miatt én nem fogok hülyét csinálni magamból.


És egy hónap múlva újra megyünk, együtt, és eljátszuk ugyanezt. Ennyi.

2018. okt. 7. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
57%

Ez az, hogy a családi egységhez nem kell együtt menni mindenhova, előző. Ha rossz any=som lenne, sose látna, ez világos és nem érdekel, hogy proli vagyok-e, ez nekem nem is negatív szó.


Ez persze elméleti, nekem remek családtagjaim vannak, de ha nekem valakivel bajom van, akkor sem állok vele szóba többé, ha a saját apámnak nem nevezett közeli hozzátartozóm. Haláláig s azon túl sem érdekelt többé, pedig nem is volt olyan szemét, mint egyes anyósok. Van egy határ, amíg lehet elmenni és viselkedni (én ehhez túl őszinte és hedonista vagyok, persze egy egészen enyhe esetben még működhet. én sem értek egyet mindenben anyóssal, de mindketten normálisak vagyunk, így nincs gond. az én temperamentumom elég erős, anyámmal rengetegszer összekaptam, pedig hasonlóak voltunk igen nagyon). De van egy határ, ahol az ember önbecsülése és nyugalmának megőrzése megköveteli, hogy ne is lássa az anyóst, ha lehet. Hallottam már rémtörténeteket. A házastárs és a gyermekek persze mehetnek, annak megfelelően, hogy mennyire közveszélyes az anyós (ha az, akkor gyerek legfeljebb csak felügyelettel).

2018. okt. 7. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 A kérdező kommentje:

Köszönöm, érdekeseket írtatok.

Mondom, a kérdés amúgy elméleti, nincs anyósom (meghalt, mielőtt férjhez mentem volna, apósom sincs már).

De én is amondó vagyok, hogy végső soron akkor menjen csak a házastárs a szüleihez, ha nem jó a viszony. Szóval én is úgy lennék (szerintem), hogy feszengve, minden szót grammra kimérve "kibírni" azt az 1-2 órát, háááát:(

2018. okt. 7. 19:13
 19/29 anonim ***** válasza:
100%
Nekem sincs kedvem sosem menni, szerencsere ritkan megyunk, nalunk altalaban az anyos akarja 😂 mondjuk jogos, mert kulonben szerintem evente kb 1 2x menne haza a parom is. latszolag normalisan viselkedik pedig anyosom, de biztos, hogy van valami a hatterben, ami miatt parom sem szivesen megy. mondjuk volt par szemet huzasa amirol tudok.
2018. okt. 7. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
86%

Lehet, hogy önző lesz a válaszom/véleményem, de őszinte.

Szerintem nem kell erőltetni a találkozást, ha ennyire nyögvenyelős.

Ma volt itt a kedves anyósom ünnepelni.

Jól meg is bőgetett a megjegyzéseivel, de neki persze nem lehet visszaszólni, mert akkor világvége van. Továbbá ő rendezkedett itt mindenféle megbeszélés nélkül, ami szintén úgy kellett, hogy legyen.

Nekem erre nincs szükségem, illetve én képtelen vagyok jópofizni, amikor nem azt gondolom. Utolsó ilyen találka volt, máskor inkább elmegyek itthonról.

2018. okt. 7. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!