Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » A párom miért nem látja be,...

A párom miért nem látja be, hogy csak az észszerűség határain belül kellene segítenie az anyjának?

Figyelt kérdés

Az anyja elég rossz anyagi körülmények között él, de nem is igazán akar ezen változtatni, mindig talál magának olyan balekot, aki kisegíti, sajnos legtöbbször a párom az. Rengetegszer megbeszéltük a párommal, hogy vissza fogja fogni magát és megtanul nemet mondani, de a végén csak annyi lesz, hogy összevész az anyjával és engesztelésül csak ad neki pénzt, mert "Szegény csak az anyám!"...

Hogyan tudnám kicsit ráébreszteni a páromat, hogy ez így nem megy?


2018. nov. 16. 09:31
1 2 3 4
 11/40 A kérdező kommentje:

Az tény, hogy a párom anyja nyugdíjas, a letiltások után marad belőle kb. 40000Ft. Emellett néha dolgozik is, de azzal sem jut előrébb mert valahogy mindig elfogy a pénze mielőtt rezsit, lakbért, gyógyszert vagy bármi más fontosat kellene fizetni, de cigi és pia mindig van nála. Érdekes, hogy azok soha nem fogynak el. 72 éves. Amikor eladta a házát akkor is csak eltűnt a pénze és a végén a páromnak sírt, hogy így most az utcára fog kerülni.


Igen, közös kasszán vagyunk, együtt is élünk, 3 gyermekünk van. Ha úgy nézzük, nem éhezünk azért, mert az anyjának ad, de az sem az álmom, hogy anyuékkal lakjunk, mert az albérletet fel kellett mondanunk és a lakásra félretett pénzünket is már odaadogatta, valamint a rezsit is csak részben tudjuk fizetni anyuék felé, mert ha azt fizetném, nem maradna élelmiszerre. Anyuék szívesen segítenek mindenben, de akkor is rossz érzés. Amikor meg anyósom arról regél nekik mikor itt van, hogy épp hol volt pihenni (pasijával, barátaival), végképp a föld alá tudnék süllyedni, mert mióta náluk lakunk anyuék még kettesben sem tudtak maradni, nem hogy egy hétvégére kiruccanjanak valahová. Anyuék is tudják, hogy a párom pénzt ad az anyjának, még támogatják is, de azt nem tudják pontosan, hogy mennyit is ad és arra sincs rálátásuk, hogy az a pénz mire is megy el. Sokszor attól félek, hogy én sem látok még teljesen tisztán. Ők teljesen másként éltek mint a párom szülei ezért nem is igazán értik meg ezt a helyzetet. Ők tényleg mindent megtettek értem és ahogy anyuval beszélgettem, ő ettől a képtől nem is nagyon tud eltekinteni. Amikor a párom anyjára gondol, akkor is magából indul ki és azt mondja, hogy gondoljak bele, milyen nehéz lehet szegény nő élete, hogy nincs egy fix pont az életében és a fia segítségére szorul. Szeretik a páromat és azt sem akarom, hogy ha borul a bili akkor ezért az egészért megutálják.


Nem azt várnám el a páromtól, hogy egyáltalán ne adjon neki pénzt, de azért lehetne ránk vagy a szüleimre is tekintettel és mondhatna néha nemet az anyjának.

2018. nov. 16. 11:15
 12/40 anonim ***** válasza:
22%
Öszintén szólva igen kíváncsi lennék, hogy TE hogy oldanád meg havi 40ezerböl a megélhetésedet!
2018. nov. 16. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/40 anonim ***** válasza:
60%

Szóval a derék mamának van cigi, pia meg pasi akivel néha pihenget, és 72 éves.

A párod kb mennyit ad neki havonta? Nagy mázli, hogy a szüleid ilyen jófejek.

De mire kell neki a pénz? Milyen körülmények között lakik? Tud fűteni most télen, tud fürdeni minden nap, jut neki kajára? Vagy a párodnak ebbe kell besegítenie? Azért azt csak lehet tudni kb mire megy el a pénz.

2018. nov. 16. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/40 anonim ***** válasza:
69%
Ha anyám ha nem amég piára meg cigire költené a pénzt amit adok neki és nem rezsire akkor szépen elzárnám a pénzcsapot. Vagy ne adjon neki fizesse ki a számláit aztán a többit oldja meg. A lakhatást igy biztositjátok neki a többiről meg ő dönt hogy eszik vagy cigizik
2018. nov. 16. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/40 anonim ***** válasza:
75%

Kérdező, jól értelmezem, hogy több hitelt is tiltanak az anyósod bevételéből, ezért gazdálkodik kevés pénzből, de közben cigarettázik is, meg ide-oda utazgat? És emelet pumpolja a fiát?

Milyen hitelei vannak? Csak mert nem tűnik az ésszerő gazdálkodás csimborasszójának.


Ha egy kisnyugdíjas nénike lenne, aki becsülettel él, nem veri el a pénzt, nyilván más lenne a helyzet, mintha egy lehúzógép ...

2018. nov. 16. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/40 A kérdező kommentje:

40000Ft valóban kevés, de mint már írtam is nem azt szeretném, hogy egyáltalán ne támogassa, csak azt, hogy minket se hozzon ilyen lehetetlen helyzetbe.


Havonta fixen utal neki 100000Ft-ot (60E az albérlet, 30E körüli a rezsi) és ezen felül szokott kérni tőle erre-arra pl. számlára, ételre, gyógyszerre stb.

Anyuék a 100E-ről tudnak, azt mondták ez egy korrekt összeg. Én is így érzem, de az előző hónapban a párom még 60000Ft-ot bevallott amit adott, mert balhéztam, hogy már megint tök üres a számlánk és a legdurvább becslésem alapján is kellett volna ennyinek maradni rajta. Attól félek ez az egész a mi kapcsolatunkat is tönkre fogja tenni, mert már nem tudok úgy hinni neki mint régen. Ebben a hónapban megcsináltatta a kocsit és azt mondta, a szerelő 40000Ft-ot kért, közben viszont egy ismerősöm azt mondta ezt egy tízesből simán megcsinálják illetve haveri alapon ő ingyen is megcsinálta volna. Néha tényleg nem tudom mit gondoljak.

2018. nov. 16. 12:00
 17/40 anonim ***** válasza:
93%

A 17-es függvényében, kérdező, érthető a kiakadásod. Tehát az anyósodtól vonnak mindenféle hiteteit, és a férjed havonta 100 ezerrel és még 30-60 ezerrel támogatja őt. Cserébe az anyósod utazgat és cigizik, és további összegekkel is a párodat pumpolja.


Miközben van 3 gyereketek.


Ez szerintem is rengeteg, a körülményeket figyelembe véve is. Én valószínűleg kifizetném a hiteleit, aztán éljen meg, elzárnám a pénzcsapot, örökre.

Ha azok túl nagy összegre rúgnak, akkor megállapítanák egy havi fixet, ami számomra is vállalható, és egy petákkal sem többet. De minden bizonnyal direkt fizetném az albérletét és annyi. A kezébe egy fillért sem tennék.

2018. nov. 16. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/40 anonim ***** válasza:
88%
Uh, azért itt elég nagy gondok vannak, ha párod gyakorlatilag a szüleiden élősködik, és velük tartatja el a családját, az anyjába meg tolja számolatlanul a pénzt, és még durván át is ver. Én nem tudnék benne bízni, és nem is akarnék így élni, ez addig fog így menni, amíg az anyósod fűbe nem harap...Ne haragudj, Ti éltek 5-en a szerencsétlen szüleid nyakán az anyósnak meg albérletet fizet?! Nem szégyelli magát családfőként? Anyósodnak nincs lelkismerete? Miből fogtok 3 gyereket taníttani , meg elindítani az életbe, ha önfenntartásra sincs pénzetek? Nagyon türelmes és jó ember vagy, hogy ezt eddig is tűrted, és tuti kivágnám a fenébe, menjen az anyjához, elválnék, és letiltatnám a fizetéséből a gyerektartást, legalább annyit költene akkor a gyerekire is.
2018. nov. 16. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/40 anonim ***** válasza:
89%

A faszidnak fontosabb az anyja (független attól hogy milyen ember) mint te meg a közös gyerekeitek.



Azt nem értem hogy mikor anyósod mondja hogy merre volt pihenni meg hasonlók, arra mit mond a drágalátos férjed?? Nem lát a szemétől?

2018. nov. 16. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/40 anonim ***** válasza:
16%

"az egész a mi kapcsolatunkat is tönkre fogja tenni"

-igen, ez várható, ha nem hagyod abba és nem akarod a FELNŐTT döntéshozatalra mentálisan képes embert "kicsit ráébreszteni" a te elképzelésedre.

De nem azért megy így tönkre a családotok- és vele a 3 gyerek élete-, mert ti nélkülöztök, nincs mit ennetek emiatt, hisz jól keres, sokat dolgozik a férfi.

Azért lesz kibírhatatlanan a férjed számára,(ez nem ritka helyzet, és ismert a hatása):

ő téged-gyerekeit IS szereti és az édesanyját IS szereti. Te pedig édesanyádat is szereted és őt is.

Ez így nem lenne probléma - de ha valaki gyűlölettel (!) bele akar ebbe a komplex érzésbe szólni az KIBÍRHATATLAN feszültséggel jár.


Úgy képzeld el, hogy egy ember, akit nagyon szeretsz odaállna eléd és lecurvázá, szidná és fenyegetné anyukád életét.

Nem tudnád elviselni.

És más sem. Belerokkannak ebbe a skizoid helyzetbe az emberek.

Javaslom, állítsd le ezt a furkálást (azzal együtt, hogy megtudtuk, egy iszákos-pasizó vén matrónáról van szó),

bízd rá, a felnőtt férfire - akivel nevelitek a 3 gyermeket-, hogy cselekszik.

2018. nov. 16. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!