Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » "Mérgező" anyós? Ellenség lettem

"Mérgező" anyós? Ellenség lettem

Figyelt kérdés

Előre szólok, hosszú lesz kicsit.

4 hónapos a kislányom, férjemmel vidéken élünk, közeljövőben költözünk vissza a fővárosba.

Én költöztem le vidékre, a párom kedvéért. ő ide valósi, távkapcsolatban éltünk ezt megelőzően. De eszembe nem jutott, milyen "fogadtatás" vár rám itt. Nem anyósékkal lakunk, külön lakásban és külön városban, de 15 km-re tőlük.

Amíg nem költöztem ide (Budapesten laktam) úgy éreztem, sőt tudtam, hogy szeretnek, nagyon szerettem ide járni, jól éreztem magam,nagyon egymásba szerettünk a párommal, különben nem is költöztem volna ide.

Kiderült, végtelenül rossz döntés volt, most csak a családi dolgokat tekintsük. Férjemmel hálistennek boldogan, szerelemben élünk.

Mikor ideköltöztem, előtte derült ki, hogy terhes vagyok, így én itt soha nem is dolgoztam, terhesen nem vesznek fel ugye sehova, meg kis város, kb. 0 lehetőséggel. 8 hónapig itthon ültem, barátok nélkül,depressziósan, fájó szívvel vártam haza a férjemet minden nap, akinek semmit nem kellett változtatnia az életén, a lakóhelyet leszámítva. (eddig egész életében otthon élt, szülőkkel-testvérekkel)

Anyósom egész terhességem alatt különféle dolgokkal "szembesítgetett", hogy rólam ezt meg azt terjesztik, így meg úgy láttak a városban, stb... utólag kiderült, ezek az ő agyszüleményei. Egyre jobban éreztem, "kegyvesztett" lettem, mióta ide költöztem, természetesen mert elvettem a fiát.

A baba születése előtt 1 hónappal házasodtunk össze. Ennek egy szóval nem örült, mikor bejelentettük, nem szóltak rá semmit, csak hogy ez a mi dolgunk. Aztán nekem annyit mondott utána, hogy "na, rábeszélted?"

Esküvő előtt 1 héttel rám támadt az udvarukon, náluk, én akkor már 34 hetes terhes voltam. Hogy takarodjak vissza Bp-re hogy mi a frászt (csúnyább kifejezéssel) keresek én itt, hogy tönkreteszem a fiát, és hogy nem is a páromtól van a gyerek... Zokogtam a földön, mint egy állat, nem védett meg senki sem... szemem láttára tépte szét az esküvői meghívót...minden indok nélkül, soha nem bántottam őket... hogy "megb*zhatjuk meg úgyis csak elválunk.." ilyeneket kiabált.

Esküvőnk is nagyon gázos volt, pont ezért, végig csinálta a fesztivált, zokogott, tüntetőleg félrevonult, esküvőnk reggelén még páromat hívogatta, hogy ő úgysem jön el, megnézhetjük magunkat,érezze magát minél szarabbul (mármint a párom) stb stb....Lakodalmon is ott volt végül,de nagyon gázul viselkedett, csak vele szabadott foglalkozni, stb... Nem , és nem veszi észre, hogy ezzel egyrészt magát égeti, másrészt a fiának, az én férjemnek okoz fájdalmat, amit látok is rajta az ilyen "akciók" után.

Kislányom megszületett, de őszintén szólva, nem merem vele egy helységben sem együtt hagyni. 6 hetesen már ültetni akarta... Sosem mos kezet, ha ide jön hozzánk, cipőt nem veszi le, én szóltsm rá, hogy mosson kezet mielőtt hozzáér a kislányomhoz. Azt mondanom sem kell, esküvőnkre nem kaptunk tőlük semmit (anyós+ apóstól), se egy fillért, se egy lapot, de még egy törött poharat sem. De a kisunokájának sem hozott még soha semmit. Itt most nem arról van szó, én az anyagiakat nézem, de szerintem szokás, és illik, ha mást nem jelképesen. Sajátjából soha, semmit.

Mikor még nagyon nehéz volt itthon, a babával, újszülőttként, férjemnek hozott kaját, amit én nem is láttam soha, mert rendszerint én bent voltam a babával a szobában, ők meg kint a konyhában, csak hallottam hogy szó volt róla.

De akinek volt gyereke, tudja, az első hetek milyen nehezek, milyen jól esik egy kis segítség, figyelmesség. Nagyon nehéz apró baba mellett főzni és a háztartást is elátni.

A kicsi keresztelőjekor is a templomban, tüntetőleg félre vonultak, ugyanúgy mint az esküvőnkkor, nem tetszett nekik, hogy nem rendeztünk vendéglőben ebédet, gondolom. (hogy nem hívtuk meg őket semmire.)És megjelentek, megintcsak üres kézzel, egy kedves szó nélkül.. sőt kifejezetten nyersek voltak velem (mert szóba mertem állni egy falujuk beli rokon nővel, akit ők utálnak, nem tudom miért... Nekem nem ártott... ).

Férjemet hozzák nagyon nehéz helyzetbe. És nem látja, a fiát bántja, nem engem.. az hogy ennyire tapintatlan, és mintha nem tudná, mi az ami illendő.

Én anyám 130 km-re lakik innen, nem milliomos, de hetente 1x jön, alap hogy kezet most, hoz ennivalót férjemnek és nekem, meg mindig valami apróságot hoz a picikének is. Sosem nyúlt úgy a babámhoz, hogy féltenem kelljen tőle.

Szerintetek mi ebben az esetben a megoldás? Oké, hogy elköltözünk, de az addig lévő időben?

Férjemet látom, hogy bánatos, az ő helyzete baromi nehéz ebben az esetben.

Baráti, megértő válaszokat köszönöm!



2018. nov. 27. 14:24
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
8%

TLDR

Valaki foglalja már össze 2 mondatban!

2018. nov. 27. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
92%

1. A férjeddel egyeztetni, hogy ö miat akar, vagy mire hajlandó ebben a helyzetben.

2. Ha beleegyezik, akkor anyóst nem engedni be a házba, telefonon letiltani.

3. A házat árulni, máshol - Pesten vagy akárhol, ahol akarjátok - másik lakhatási lehetöséget keresni, átmenetileg akár albérletet is.


De azért az érdekelne, hogy ha már kezdettöl ilyen volt, amikor odaköltöztél, miért nem léptetek korábban, miért vártátok meg, mire a gyerek is ott van.

2018. nov. 27. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
96%
Ilyen helyzetben szerintem a férjednek is a sarkára kéne állnia. Hiszen a gyereke és a felesége most már a családja. Nektek kéne az elsőnek lennie a szemében. Bár nem fejtetted ki sem azt, hogy ő miért bánatos, mit tesz ez ellen. Sem azt, hogy te hogyan állsz anyósodhoz, apósodhoz, hogy beszéltél velük. Abban az esetben ha te maximálisan megadtad a tiszteletet nekik, jogos a kiakadásod.
2018. nov. 27. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
96%

ma 14:35-ös: ha nem is két mondat, de röviden ennyi:

A kérdezö odaköltözött a férjéhez, anyóstól 15 km-re.

Anyósnak nem tetszik a kérdezö mint a fia párja és ezért megveri, az esküvön meg a keresztelön is cirkuszol, a kérdezö és a férje meg türi.

Most azt kérdezi, mit tegyen, ahelyett, hogy a férjével beszélné meg, és vagy elköltöznének vagy/és anyóst kitiltanák a házukból!

2018. nov. 27. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 acelsziv ***** válasza:
77%

1: Szokásos.

Csaj odaköltözik a faszijához falura persze már azonnal terhes ezért csak otthon ül. Anyós aki addig a világ legcukibb nénije volt hirtelen házisárkány lesz akitől már nagy gesztusnak számít, ha nem támad baltával rájuk.

Apuci - a férj - pedig mindezt végignézi könnyes szemmel, mert anyucinak nem mer beszólni, hogy moderálja magát.

És most a nagy kérdés: Mi legyen? Merthogy egyszer majdcsak visszaköltöznek Bp -re na de addig el kell viselni a banyát.

2018. nov. 27. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 A kérdező kommentje:
megverésről nincs szó. Csak lelki terror. És igen, én mindig tisztelettudó voltam, és szerettem őket, szerettem náluk lenni. De amióta ide kerültem, úgy érzem egy ellenség lettem, a kisbabámmal együtt.
2018. nov. 27. 14:49
 7/31 anonim ***** válasza:
98%
Áruld már el, de őszintén, hogy neked mi zajlik a fejedben? Terhesen rád ront, majd ezek után meghívjátok őket az esküvőre, ott vannak a keresztelőn (láncfűrésszel kergettem volna el), átmegy hozzátok látogatóba. A szegény férjecskéd meg csak búsulgat, hogy egyem meg a lelkét, ahelyett, hogy belehúzta volna a mama fejébe a vejlingot a legelején.
2018. nov. 27. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
98%
A ferjed kepes volt az anyja konyvalékát sunyin megenni? Akkor aznapra szoptatos anyukaval, a felesegevel, gyermeke anjaval.nem evett, mert neki mar anyuvmci adott, egyel te magad?
2018. nov. 27. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
98%
Ez az ebédhozós rész azért rendesen rávilágít arra, hogy a férjed anyuci pici fiacskája. Volt már alkalom, hogy kiállt értetek?
2018. nov. 27. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
92%
Tudod kiment volna pestről anyoshoz a putriba Faszi eljon és közösen élünk városban külön v mehet amerre lát és szedem a fogamzásgátlót...
2018. nov. 27. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!