Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » "Mérgező" anyós? Ellenség lettem

"Mérgező" anyós? Ellenség lettem

Figyelt kérdés

Előre szólok, hosszú lesz kicsit.

4 hónapos a kislányom, férjemmel vidéken élünk, közeljövőben költözünk vissza a fővárosba.

Én költöztem le vidékre, a párom kedvéért. ő ide valósi, távkapcsolatban éltünk ezt megelőzően. De eszembe nem jutott, milyen "fogadtatás" vár rám itt. Nem anyósékkal lakunk, külön lakásban és külön városban, de 15 km-re tőlük.

Amíg nem költöztem ide (Budapesten laktam) úgy éreztem, sőt tudtam, hogy szeretnek, nagyon szerettem ide járni, jól éreztem magam,nagyon egymásba szerettünk a párommal, különben nem is költöztem volna ide.

Kiderült, végtelenül rossz döntés volt, most csak a családi dolgokat tekintsük. Férjemmel hálistennek boldogan, szerelemben élünk.

Mikor ideköltöztem, előtte derült ki, hogy terhes vagyok, így én itt soha nem is dolgoztam, terhesen nem vesznek fel ugye sehova, meg kis város, kb. 0 lehetőséggel. 8 hónapig itthon ültem, barátok nélkül,depressziósan, fájó szívvel vártam haza a férjemet minden nap, akinek semmit nem kellett változtatnia az életén, a lakóhelyet leszámítva. (eddig egész életében otthon élt, szülőkkel-testvérekkel)

Anyósom egész terhességem alatt különféle dolgokkal "szembesítgetett", hogy rólam ezt meg azt terjesztik, így meg úgy láttak a városban, stb... utólag kiderült, ezek az ő agyszüleményei. Egyre jobban éreztem, "kegyvesztett" lettem, mióta ide költöztem, természetesen mert elvettem a fiát.

A baba születése előtt 1 hónappal házasodtunk össze. Ennek egy szóval nem örült, mikor bejelentettük, nem szóltak rá semmit, csak hogy ez a mi dolgunk. Aztán nekem annyit mondott utána, hogy "na, rábeszélted?"

Esküvő előtt 1 héttel rám támadt az udvarukon, náluk, én akkor már 34 hetes terhes voltam. Hogy takarodjak vissza Bp-re hogy mi a frászt (csúnyább kifejezéssel) keresek én itt, hogy tönkreteszem a fiát, és hogy nem is a páromtól van a gyerek... Zokogtam a földön, mint egy állat, nem védett meg senki sem... szemem láttára tépte szét az esküvői meghívót...minden indok nélkül, soha nem bántottam őket... hogy "megb*zhatjuk meg úgyis csak elválunk.." ilyeneket kiabált.

Esküvőnk is nagyon gázos volt, pont ezért, végig csinálta a fesztivált, zokogott, tüntetőleg félrevonult, esküvőnk reggelén még páromat hívogatta, hogy ő úgysem jön el, megnézhetjük magunkat,érezze magát minél szarabbul (mármint a párom) stb stb....Lakodalmon is ott volt végül,de nagyon gázul viselkedett, csak vele szabadott foglalkozni, stb... Nem , és nem veszi észre, hogy ezzel egyrészt magát égeti, másrészt a fiának, az én férjemnek okoz fájdalmat, amit látok is rajta az ilyen "akciók" után.

Kislányom megszületett, de őszintén szólva, nem merem vele egy helységben sem együtt hagyni. 6 hetesen már ültetni akarta... Sosem mos kezet, ha ide jön hozzánk, cipőt nem veszi le, én szóltsm rá, hogy mosson kezet mielőtt hozzáér a kislányomhoz. Azt mondanom sem kell, esküvőnkre nem kaptunk tőlük semmit (anyós+ apóstól), se egy fillért, se egy lapot, de még egy törött poharat sem. De a kisunokájának sem hozott még soha semmit. Itt most nem arról van szó, én az anyagiakat nézem, de szerintem szokás, és illik, ha mást nem jelképesen. Sajátjából soha, semmit.

Mikor még nagyon nehéz volt itthon, a babával, újszülőttként, férjemnek hozott kaját, amit én nem is láttam soha, mert rendszerint én bent voltam a babával a szobában, ők meg kint a konyhában, csak hallottam hogy szó volt róla.

De akinek volt gyereke, tudja, az első hetek milyen nehezek, milyen jól esik egy kis segítség, figyelmesség. Nagyon nehéz apró baba mellett főzni és a háztartást is elátni.

A kicsi keresztelőjekor is a templomban, tüntetőleg félre vonultak, ugyanúgy mint az esküvőnkkor, nem tetszett nekik, hogy nem rendeztünk vendéglőben ebédet, gondolom. (hogy nem hívtuk meg őket semmire.)És megjelentek, megintcsak üres kézzel, egy kedves szó nélkül.. sőt kifejezetten nyersek voltak velem (mert szóba mertem állni egy falujuk beli rokon nővel, akit ők utálnak, nem tudom miért... Nekem nem ártott... ).

Férjemet hozzák nagyon nehéz helyzetbe. És nem látja, a fiát bántja, nem engem.. az hogy ennyire tapintatlan, és mintha nem tudná, mi az ami illendő.

Én anyám 130 km-re lakik innen, nem milliomos, de hetente 1x jön, alap hogy kezet most, hoz ennivalót férjemnek és nekem, meg mindig valami apróságot hoz a picikének is. Sosem nyúlt úgy a babámhoz, hogy féltenem kelljen tőle.

Szerintetek mi ebben az esetben a megoldás? Oké, hogy elköltözünk, de az addig lévő időben?

Férjemet látom, hogy bánatos, az ő helyzete baromi nehéz ebben az esetben.

Baráti, megértő válaszokat köszönöm!



2018. nov. 27. 14:24
1 2 3 4
 21/31 A kérdező kommentje:
Teljesen igazatok van, megbocsátani én sem tudok. És rengeteget nyeltem, nyeltünk így is. Ennek vége.
2018. nov. 27. 19:21
 22/31 anonim ***** válasza:
95%
Anyosom kileste dmikor vagyok egyedül otthon átjött szifott engem a halott babánkkal együtt sirva mentem munkába párom ott volt h elmegy az anyjához munka után és felképeli. Ha párod nem áll ki mellettetek cseszheted...hiába költöztök majd akkor is anyuci pici fia marad.
2018. nov. 27. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
90%
Nálunk anyos undoritó nő volt.. A férjét halálra dolgoztatta ő semmit se csinált otthon bejáronő volt. Utána a gyerekeit szivta le.. Mikor teherbe estem követelte h vetessem el a babát mert akkor a baba elviszi a pénzt amit a párom hazadadott mikozben otthon se lakott. :( Férjem pont ott volt előtte követelte. Na akkor megfogta anyuciját kirángatta közölte h lehet elhuzni dolgozni,mindhárom fia le se szarja már.. Azota nem láttuk és nem is hiányzik,párom mondta h felőle meg is halhat maximum pezsgőt fognak tesóival bontani..
2018. nov. 27. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
87%

Tönkre tudja tenni a hazassagot egy ilyen ordinare nöszemely az biztos , az tenyleg embertelen volt , hogy szoptatós anyuka ( aki az ö unokajat szoptatja) hata mögött etetni a fiat , de a masik kerdes , hogy a ferjed hogy tudta ezt nyeldekelni, nem volt lelkiismeret furdalasa? Ezek szerint nem.

Nem ajanlom , hogy állj neki ” tisztázni” , vitazni , tapasztalatból mondom, hogy nem segit .

Erzeseket nem lehet kieröszakolni , nem lehet letisztazni ezt sehogy .

Fölösleges streszz es a gyerek is hallja az ordibálást , mert az lesz

Itt a legbagyobb baj az , hogy a ferjed nem áll ki melletted , nem ferfi .

Es ezt vagy elfogadod igy , es birsz meg egy darabig , vagy továbbállsz, esetleg megvarod amig a mama meghal , de nem tudom ha ez megoldja a problémát

Itt a problema a FÉRJED , nem az anyja , mert az ö felelössege volna , hogy ezt a sok szennyet távoltartsa töled .

Itt a ferjed a kulcsfigura , nem te es nem az anyja kell megoldja a helyzetet , hanem a ferjed .

Ugyanigy kikezdhet barmelyik mas csaladtagja es majd szomorúan fog nézni maga ele akkor is

Fugg anyagilag a szuleitöl?

De akkor se megbocsajtható ez

Sajnos a ferjed nem ert be a feladatra, se mint férfi se mint apa

Lehet 15 ev múlva mas lenne

2018. nov. 27. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
48%
Kukönben a ferfiakban nagyon erös a vedelmezöi ösztön , hogy a szeretett nöt megvedje
2018. nov. 27. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
73%
Ja, nyilván vége, azért írod ki a kérdést is mert annyira határozottan a sarkadra fogsz állni és véget vetni annak h a férjed egy papucs ayy
2018. nov. 27. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
90%

Azért nézzél mélyen magadba mégis mi a fene gátol benne, hogy ha anyós végigviszi a sarat a házadban miért nem üvöltöd le a fejét neki úgy istenigazából legalább egyszer. Ez nem istálló, ez a TI házatok, egy kisbabával. Nem ő van itt otthon hanem TE. Vagy normálisan viselkedik vagy takarodik. De ezt úgy szót se kapjon s repítse el a keleti szél.

Majd szépen becsukod az ajtót s ha a párod már felkelt a szék mellöl ahova leesett, hogy a tutyimutyi mártír felesége helyett lett egy felnőtt önmagáért kiállni tudó párja akkor majd adhatsz neki órákat.


Az agresszív emberekkel erélyesen kell bánni mert a fejedre nőnek. Nálatok ez történt. Mindketten nyámnyilák vagytok. Hagytátok idáig fajulni pedig már az udvaron ki kellett volna röhögni s otthagyni egy életre. Most akkor már csak az ő stílusát fogja fel agyilag akkor egyszer kell úgy kiabálni ahogy bírsz (azért gyereket vidd át egy ismerőshöz arra a két órára) ő is megtanulja merre hány méter s a begyed is megkönnyebbül, hogy végre kiálltál értetek ha már a férjed még anyuka szoknyaráncainak emlékében él...

2018. nov. 29. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
86%

Te terhesen a földön fetrengve zokogtál mint az állat, mert anyós rádtámadt. (Most úgy elképzeltem, vizuálisan az egészet.)

Aztán írod, hogy nem támadott meg.

Akkor hogy kerültél a földre, leültél kicsit zokogni?


Férjed bánatosan nézte?


Meg bánatosan behúzódik anyukával a konyhába, sutyiban megenni a papit, amit anyuka neki hozott, szegény kisfiam, éhen ne vesszél már emelett a cundra mellett...


Ezek után esküvő, keresztelő, anyuka jön-megy kedve szerint...


Ilyen felmosórongy és lábtörlő kereszteződés létezik a világon?

Ez a Rosalinda hányas?, már megbocsáss.


És még a férjecskédet sajnálod, mert szegénynek milyen rossz, és bánatos stb. stb.

Amúgy meg: miért, őt bántotta valaki? Nekem nem úgy tűnik, veled meg úgysem foglalkozik, akkor mi a bánatos francért bánatos pont ő 🤔?


Az lenne a megoldás, hogy nektek nem kell összejárni, sőt, beszélni sem. Unoka ide vagy oda.

Több millió emberből egymás mellé sodródnak véletlenszerűen némelyek, akik amúgy soha egymással szót nem váltanának, ha megismerik egymást, még annyit sem, erre valami miatt megpróbálják erőltetni, amit nem kéne.

Költözzetek messzire (nem fogtok, mert oda is azért mentetek, mert anyós meg a férjed szerelmes egymásba), éljétek a saját életetek (szintén zéró esély rá, ugyanazon okból) és meg a megoldás.


És: NEM (!) a férjed helyzete nehéz ebben a sztoriban.

Férjedet kiszolgálja 2 nő, egy buta és egy beteges gondolkodású, megtestesült rosszindulat, harcolnak érte, mintha valami isteni ajándék lenne, szóval, NEM AZ Ő HELYZETE A NEHÉZ.

Akármennyire is játsza a bánatos lovagot.


Az okos ember tudja, ezt úgy hívják, érzelmi zsarolás, amivel téged akar rákényszeríteni, hogy tűrd az egészet. Amint látom, műkődik.

2018. nov. 29. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
Hu, ezt jól megmondta.
2018. nov. 30. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
89%

A vén elmebeteg állat, a tutyimutyi balfąsz óriáscsecsemő, és egy Pestről a paraszti "kultúrába" belecsöppent nő játszmái.

A férjed egy 0. Nektek nincs jövőtök, teljesen ki fogsz készülni, jobb ha visszamégy a te közegedbe.

2018. nov. 30. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!