Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Jogos a kérésem vagy nekik...

Jogos a kérésem vagy nekik van igazuk és nekem kell alkalmazkodnom? (kinél töltsük a szentestét)

Figyelt kérdés

10 hónapja vagyok együtt az új párommal. Én idén váltam el (jóval azután jöttünk össze, hogy elköltöztem az ex-férjemtől) és van köztünk egy nagyobb korkülönbség, én 31/N vagyok ő pedig 20/F. Minket nem zavar a dolog, nem is nézünk ki furán együtt (általában egyidősnek gondolnak minket), elvileg a családját sem zavarja. Szeretnek, elfogadtak engem, egy pillanatig sem volt ebből probléma.

A családja az édesapját és a nagymamáját jelenti. Az anyja elég csúnya körülmények között lépett le pár éve, azóta új családja van, így ő nem része a családnak. Viszont érhető módon az apjával és a nagymamával nagyon szoros a kapocs, csak hárman vannak egymásnak, egymásra támaszkodva vészelték túl, mikor az anyja lelépett, nagymama segíti őket anyagilag is stb...

A lényeg: jön a karácsony, és nekem az lenne a természetes, hogy a szentestét a kedvesemmel töltöm, azzal, aki a legfontosabb nekem (mint ahogy az elmúlt években az ex-férjemmel töltöttem, és utána mentünk a szüleinkhez, egyik nap egyikhez, másik nap másikhoz). Viszont párom apja úgy szervezkedett, hogy 24-én nagymamához mennek hármasban. Utána következő két nap már lehetek együtt a párommal, de 24-én nem.

Tudom, hogy még csak 10 hónapja vagyunk együtt, és így talán érthető is a dolog, de vajon jövőre is így lesz majd? Akkor is lestoppolják a szentestét hármasban, én meg csináljak, amit akarok?

Tervezzük, hogy 1, max. 2 éven belül összeköltözünk, bár erről lesz-após még nem tud. Nem tudom, hogy fogja fogadni.

A kérdésem: szerintetek jogos a kérésem, hogy ha idén már/még nem, de jövőre a párom már velem legyen 24-én vagy hagynom kellene, hogy ez maradjon meg nekik, hármasban programnak? Nem akarom amúgy fúrni a családi összhangot, szeretik egymást, apa és nagymama tényleg rengeteget segít(ett) páromnak a nehéz időkben is. De én meg igényelném a páromat szenteste.

Mit javasoltok?



2018. dec. 12. 12:37
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
15%

Lehet velem van a baj, de nekem gáz, az hogy:

1. "lestoppolták" a párod

2. téged nem hívnak

Jogos a kérésed, de szerintem simán együtt tölthetnétek idén is a 24-ét.

Ha egyedül lenne az apukája, akkor megérteném, hogy nem akar a fia nélkül lenni,de így..

2018. dec. 12. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
80%
Nezd, ha mar harminceves letedre huszevessel kezdesz, akkor varj meg ugy 5-10 evet mire felno...
2018. dec. 12. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
82%
Nézd, te kerültél be frissen egy családba. tessék alkalmazkodni. Mert szép, hogy te kisajátítanád a pasidat, de a nagyit sem lenne szép magányosan hagyni szentestén. Te vagy az új jövevény,neked illik alkalmazkodni. Amúgy kicsit megértem a családot: Lennének kételyeim veled kapcsolatban, hogy egy érett, megfontolt nő mit akar az éppen nem kamasz fiamtól... ha kitartanátok egymás mellett a következő karácsonyig, akkor alap lenne számomra hogy hívjalak - mint családtagot - , akár házasok vagytok, akár nem.
2018. dec. 12. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
77%

20 éves fiú teljesen normális, hogy a családjával lesz 24én, Te nem vagy még családtag (csak 1 elvált nő, akit cuccol a fiacskájuk) és nem is laktok együtt. Amúgyis ez csak fellángolás a részedről, jó, hogy friss hús nyúl hozzád, nem egy kopaszodó, pocakos 40es. Ő meg világos, hogy anyakomplexusos.

Szóval nem kell előre parázni/képzelegni a jövő karácsonyról mert nem egymással fogjátok tölteni ugysem.

2018. dec. 12. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
88%

20 éves a fiam.Karácsony előtt mindig megkérdezem fogja e hozni az aktuális párját.

Mindig hozza, mindig szivesen fogadom.


Ha a gyerekem úgy érzi, hogy a lány a párja és nem egy dugópajti, evidens, hogy együtt szeretnének jönni.Nekem meg onnantól családtag.


Lehet az apa és a mama körében nincs sikered, különben meghívtak volna.

2018. dec. 12. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
76%
Picit az az érzésem hogy túl előre gondolkodsz,és túl sok mindent látsz bele ebbe a kapcsolatba.Okés hogy az ember nem nézi a korkülönbséget,de ebben az esetben én soknak tartom.Meg se fordult volna a fejemben hogy elmenjek hozzájuk karácsonykor,egyenlőre várnék hogy egyáltalán mi sül ki ebből a kapcsolatból.Nem leszel a kedvencük ha összeköltöztök.
2018. dec. 12. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
83%
Egy huszeves meg nem ugyanolyan melysegu es tartossagu kapcsolatot keres mint egy harminceves (es itt most elvonatkoztatok attol hogy raadasul a no az idosebb). Neki meg evekig jo ha elvan erosebb kotottsegek nelkul, nem gondol meg csaladalapitasra. A gond itt szerintem az, hogy a fiu parkapcsolatot akar, a no viszont mar csaladban gondolkodik. Ez viszont a fiunak ugy fog lecsapodni hogy birtokolni, kisajatitani akarja es menekulore fogja.
2018. dec. 12. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
91%

Egy valamiről nem volt szó: mit akar a párod?


Mind a hárman úgy rakjátok ide-oda, mint egy kisgyereket. Te is.


Konkrétan nekem az jön le, hogy nem is izgat, a srác mit gondol: "vagy hagynom kellene, hogy ez maradjon meg nekik, hármasban programnak?"


Neki akkor nincs önálló véleménye ezek szerint...? Vagy nem is kérdezted?

2018. dec. 12. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
81%
Jövőre majd beszéljétek meg előre
2018. dec. 12. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 A kérdező kommentje:

Nagyon bírom, hogy két kommentemből (amelyek javarészt nem is a párommal való kapcsolatomról szóltak) némely mindentudó emberek máris levontak ilyen konzekvenciákat, hogy ez úgysem fog működni, halálra van ítélve az egész, a párom még gyerek, amúgy meg anyakomplexusa van és csak "cuccol engem", ne is tervezzek komolyan, ez csak fellángolás, és én biztos örülök, ha jut nekem egy kis friss hús, erről szól az egész...

Semmit nem tudtok rólunk emberileg, alig tudtok valamit a körülményeinkről, de ilyeneket ki mertek jelenteni. Wow. Inkább maradtatok volna a csendben. A többieknek köszönöm a válaszokat, vannak bennük értékes gondolatok!

Párom amúgy azt mondja, neki mindegy, melyik nap kinél vagyunk, csak jusson idő mindenkire. Tudjon velem is, meg nagymamával+apával lenni. Az apja pedig azért találta ki ezt a beosztást, mert egyértelmű volt nekik is, hogy a szüleimhez egyik nap haza fogok menni... Akkor miért ne szerveztük volna így? Ha már úgyis nagymamánál szoktak szentestézni, és a 80 éves mama azért már nehezebben alkalmazkodik. Elfogadtam, megértem. Az kicsit rosszul esik, hogy nem kérdeztek meg, csak közölték, ez lesz, de mivel igazatok van, én vagyok az új jövevény a családban, én fogok most alkalmazkodni. Jövőre, ha tényleg összeköltözünk, majd változnak az "erőviszonyok" a családon belül.

Ja, de várjatok, úgysem lesz ilyen, igaz? Nem leszek már együtt jövő karácsonykor a párommal, mert nem létezik olyan, hogy két ember boldog, sikeres kapcsolatban éljen egymással 10 év korkülönbséggel. Nektek sincs egy olyan pár sem a környezetetekben, ahol 10, 11, 15, 20 vagy akár több év van a felek között, ugye? Sosem volt még ilyenre példa a történelemben...

2018. dec. 13. 07:31
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!