Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Szerintetek szentestét kettesb...

Szerintetek szentestét kettesben töltenj nagy kérès lenne?

Figyelt kérdés

Már 7ève egy pàr vagyunk, de csak idèn diplomàztunk le ès házasodtunk össze a férjemmel. A főiskola ideje alatt kollègiumban èltünk, de volt sajât lègterü k, így feleslegesnek tartottuk azt, hogy albérletbe költözzünk-így olcsóbb volt.. Lènyeg, hogy soha nem laktunk az édesanyjàéknàl, megvolt a saját kis èletünk, ès “a kis kuckónk”. És anyagilag sem kellett minket egyàltalàn tàmogatni, mert àllamin tanultunk, ès ösztöndíjat is kaptunk, illetve dolgoztunk.

Eddig a karàcsonyaink úgy teltek, hogy az ő szüleinèl többet voltunk, mint az én szüleimnèl.

Ès most jön a lényeg:

Elkezdtünk dolgozni, ès el is költöztünk 300km-rel arrèbb anyósèktól. Úgy tervezzük, hogy a szentestèt együtt töltjük itthon, kettesben. De abból kiindulva, hogy anyós minden héten elvàrnà h elmenjünk hozzájuk, és mindenről tudni akar, ès elmondja mit hogy kellene csinàlnunk-nem tudom hogy fogja ezt elfogadni. (a fősuli ideje alatt nem volt ilyen, pedig havonta egyszer max.kétszer látogattuk meg őket, mert dolgoztunk hétvègèn is)

Nem tudom, hogy mi vàltotta ki belőle, talàn a diplomaosztó és az esküvő?

Nem akarjuk megbàntni természetesen, de mi mâr hivatalosan is egy kis család vagyunk, és felnőtt emberek. Szeretnènk eszerint is élni.

Szerintetek hogy tálaljuk ezt neki?

(Azért azt mèg hozzàteszem, hogy szereti manipulàlni, érzelmileg zsarolni az embereket. Szerintem fel sem fogja egyèbkènt.)



2018. okt. 22. 15:37
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
86%
Meg kell mondani anyósnak,25én találkoztok. Eméssze. Anyám is számtalan karácsonyom elcseszte..utólag bánom. Ne hagyjátok.
2018. okt. 22. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
82%
Ha az embernek van saját családja, még ha jelenleg gyerek nélkül is, azt el kell fogadni, tehát jogotok van kettesben tölteni a szent estét. Amúgy azt mi is mindig itthon töltjük, a családhoz 25-én szoktunk menni ebédre. Tehát nyugodtan megmondhatjátok anyósnak, hogy a szent estét otthon töltitek kettesben, 25-én pedig meglátogatjátok őket.
2018. okt. 22. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
84%

Szerintem minél előbb, annál jobb, ha szembesül ezzel az anyósod.

Nálunk is volt cirkusz ebből amúgy, amikor összeköltöztünk valamikor év elején, és rá 11 hónapra a szentestét a kettőnk közös kis otthonában töltöttük. Nálunk apósom csinált belőle oltári cirkuszt, de nem engedtünk belőle.

Ezt meg KELL értenie egy szülőnek, ez a TI döntésetek.

2018. okt. 22. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
72%
"Kedves anyuka, a szentestét kettesben töltjük Bélával, és 25-én megyünk önökhöz." De egy bonyolult mondat.
2018. okt. 22. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

#4!

Nem a mondat a bonyolult, hanem az, hogy nem tudom hogyan tàlaljuk, mert ahogy említettem nem akarjuk megbàntani.

De a te èrzelmi intelligenciàd ezek szerint 0. Szóval jobban járnád ha azt fejlesztenéd az okoskodás helyett!

A többieknek köszönöm a válaszokat, megnyugtat, hogy más is jàr/t ebben a cipőben.

2018. okt. 22. 17:16
 6/17 anonim ***** válasza:
62%
A 4-es nagyon jól leírta. Ennél többet vadidegenek nem tudnak segíteni,mivel nem ismerjük anyósod, nem tudjuk milyen természet, mire hogyan reagál.
2018. okt. 22. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
82%
Csokolom Margit neni, azert telefonalok mert szeretnem elkerni a mitudomenminek a receptjet, mert az iden lesz az elso szenteste amit ketten toltunl Gezaval es szeretnem ezzel a vacsoraval meglepni. Egyuttal megbeszelhetnenk, hogy jo-e Margit nenieknek ha 25-en megyunk latogatoba vagy jobb lenne-e a 26? Milyen sutemenyt vigyek?
2018. okt. 22. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
11%

Szép dolog a szenteste!

Szép dolog kettesben lenni pároddal!

De! Ezt az év mármelyik napján megtehetitek!

Ha úgy gondoljátok, hogy kettesben hú, de romantikus, mondjátok meg, hogy csak 25-én tudtok menni!

Tapasztalatból írom: tudom, szép és romantikus egy pohár pezsgőt inni és ünnepi vacsorát enni szenteste kettesben. DE ha együtt éltek, akkor az este további része pont olyan lesz mint bármelyik este.

Családdal lenni, társaságbam és még nem is neked sütni, főzni, tálalni stb. az az igazi ünnep.

2018. okt. 22. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
12%

És még valami!

Ha én meghívok valakit 24-ére, mert akkorra főzök, sütök, tálalok stb. akkor ne gondolja senki, hogy Ő majd 25-én jön.

Itt menyek nagyon el vannak tévedve!

Cselédnek nézik az anyóst, aki úgy ugrál, ahogy nekik tetszik.

Ha nem jöttök amikor meghívlak bennetek, akkor otthon lehet maradni!

Mért gondoljátok, hogy ő majd köteles 25-én is vendégséget fogadni?

2018. okt. 22. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Utolsó!

Nem értem a felháborodást. Ki beszèlt arról, hogy 25-èn köteles fogadni bennünket, és hogy elvárom, hogy körbeugráljon?! Soha nem nèztem cselèdnek az anyósomat ès nem vártam el tőle semmit. Nem csak 24-èn este szoktunk náluk lenni, ès nem csak egy vacsoràra főzünk ilyenkor. Te valamit nagyon nem tudtàl értelmezni. Sajnàlom, hogy itt èled ki a menyed irànti rossz érzéseidet.

2018. okt. 22. 20:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!