Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért baj az, hogy 5 éves...

Miért baj az, hogy 5 éves kapcsolat (ebből 2 év együttjárás,3 év együttélés) után már csak kettesben szeretném tölteni a szentestét a párommal?

Figyelt kérdés

A barátom családja(főleg az anyja és a huga, aki pedig már szintén felnőtt nő) ezt képtelen elfogadni és sajnos rajta is látom, hogy nem érti mi a problémám azzal, hogy ha 24-én hazamegy mindenki a saját szüleihez/testvéreihez és 25-én találkozunk. Amíg nem éltünk együtt az rendben is volt nekem, de mostmár ez nagyon zavaró. Mondta, hogy az anyukája meg ő is szeretné, ha ott lennék velük 24-én(az én szüleim nem csinálnának belőle problémát,ha 25-én mennénk hozzájuk, főleg, hogy mindkettem dolgoznak aznap),amúgy kedvesek, jól kijövök velük, de úgy érezném, hogy nincs benne az én kis személyiségem az ünnepben. Már lenne igényem arra, hogy együtt szépen feldíszitsük a kis fánkat, kidekoráljuk a lakást, közösen kitaláljuk a menüt stb. és aztán 25-26 felőlem családozhatnánk egész nap,de a szentestét én már vele szeretném eltölteni, kialakítani a közös kis szokásainkat. Félre értés ne essék,nem vagyok hárpia, nem hanyagoljuk el őket, sűrűn megyünk hozzájuk, tehát nem az van, hogy ez az év egyetlen napja,mikor találkoznak. De látom a páromon, hogy neki inkább a nyüzsgés, közös nagy családi banzáj hiányozna és célzott rá, hogy kettesben lehet unalmas lenne. Nekem pont az intimitásra és nyugalomra lenne szükségem 24-én,nem erre. Kiváncsi vagyok másnál mik a tapasztalatok, mert eléggé el vagyok keseredve. A válaszokat előre is köszönöm.


26/N a barátom 31 éves



2015. szept. 30. 12:17
1 2 3 4 5
 1/47 A kérdező kommentje:
Azért írtam ki ennyivel korábban a kérdést,mert már most elkezdtek szervezkedni...:(
2015. szept. 30. 12:18
 2/47 A kérdező kommentje:
Jó sokat használtam a kis szót, bocsánat, siettem...:D
2015. szept. 30. 12:20
 3/47 anonim ***** válasza:
37%

mi amíg nem házasodtunk össze, a szentestét a szüleinkkel, külön-külön töltöttük. 25-től voltuk együtt, csakis kettesben, a fát 23-án díszítettünk.

miután összeházasodtunk, onnantól 24-én voltunk ketten, a többi napon meg a családdal.

senkinek nem volt problémája ezzel.

2015. szept. 30. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/47 anonim ***** válasza:
21%
Igazából én is a nagy karácsonyozást szoktam meg, minden évben együtt van a család apraja-nagyja (20-25 fő) a nagyszüleimnél. Nálunk ez hagyomány volt, de most, hogy unokatesóméknak már van családja ezért mindig megy a huzavona, hogy kihez menjenek szenteste....számomra ez olyan szomorú, hogy ez a családi szokás megtörni látszik, mert mi így szoktuk meg!
2015. szept. 30. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/47 anonim ***** válasza:
68%

Mivel már együtt éltek, nem is vagytok már gyerekek, ezért teljesen érthető, hogy a Szentestét otthon szeretnétek tölteni. Szóval anyós miatt én nem mennék oda Szenteste. Arra ott van a többi nap.

Viszont ha a párod is szeretne menni, akkor már más a helyzet. Ha neki nincs igénye arra, hogy kettesben legyetek, akkor kár erőltetni. Talán hiányoznának neki a megszokott ízek, ételek, szokások. De nem tudom pontosan.

Én úgy gondolom, ahogy te, Szenteste otthon vagyunk és a többi napon megyünk másokhoz.

Egyébként a párod hogyan szeretné? Te mész anyósékhoz Szenteste vele? Vagy te menj a saját szüleidhez?

Meg mi náluk a szokás? Szenteste megy anyósékhoz mindenki? Mert írod, hogy nagy családi banzáj. Akkor nyilván más, mert ha más nap mennétek hozzájuk, akkor a többiekkel nem tud találkozni.

2015. szept. 30. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/47 A kérdező kommentje:
Négyes még azzal is kilennék egyezve, hogy hozzánk meghívjuk a szüleit és a testvérét mondjuk délutántól estig. És akkor legalább megvolt a közös díszítés,főzés, családoztunk is és este voltunk egy picit kettesben is miután hazamentek. Ebbe így bennelennék. De már az anyukája meg a huga már begőzölt, hogy dejóó, majd ők kitalálják ketten a menüt, meg feldíszitik a házat, ahogy ők megszokták és mi meg ott csak vagyunk,a készülődésben nem veszünk részt. Tehát én hajlanék a kompromisszumra azért.
2015. szept. 30. 12:28
 7/47 A kérdező kommentje:
Ötös nem úgy van családi banzáj, hogy ott van 500 rokon, hanem csak a szülei és a testvére. Mondtam neki, hogy mit szeretnék, arra húzta a száját(hogy kettesben legyünk otthon és a többi nap mindenki családjáé),merthogy neki velem, a szüleivel és a hugával igazi a karácsony,merthogy ők a családja. Mondtam neki és az én szüleim,testvérem? Mondta, hogy ezért menjen akkor mindenki haza 24-én és a többi nap együtt vagyunk. Ez zavar igazán, hogy nem azt érzem, hogy igen,dejóó, mi már egy szűk kis család vagyunk és mellette természetesen ott a tágabb család,mindkettőnk szülei,testvére, hanem ott az ő családja,amihez be csatlakoztam én. Bocsánat a zavaros fogalmazásért,remélem érthető,amit írtam.:)
2015. szept. 30. 12:31
 8/47 anonim ***** válasza:
75%

Akkor díszítsétek fel a fát, lakást 23-án, 24-én menjen mindenki a családjához. És utána 2 napot meg kettesben vagytok otthon.

Igazából csak a sorrend más. Ha otthon vagytok 24-én és utána mentek a rokonokhoz, az is ugyanez majdnem.

2015. szept. 30. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/47 anonim ***** válasza:
33%

Meg tudom érteni az álláspontod. Nekem is volt olyan párom akinél a "család az első" volt a jelszó, és én is azt éreztem hogy én mint kívülálló csak odacsapódok hozzájuk.


Mondjuk én ezért is szarok az ünnepekre is. Mintha nem mindegy lenne hogy 24-én vagy 25-én vagytok együtt, a "szenteste" is csak egy éppen odamondott dolog, attól még pont olyan nap mint a többi.


Amúgy kérdés, hogy beszéltél is erről családjával, vagy csak dúlsz fúlsz? Mert simán összehozható lenne hogy mindenki családja együtt nálatok, meg lebeszélni ki mit csinál, miben segít, és akkor utána lehetnétek kettesben.

2015. szept. 30. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/47 anonim ***** válasza:
35%

Én 16 éve vagyok együtt a párommal, aki 12 éve a férjem. Attól az évtől kezdve, hogy összejöttünk, a 24-ét kettesben töltjük, a szenteste a mi ünnepünk, a következő napokon van családozás. Nálunk ezt teljesen természetesnek vették, soha nem volt ebből probléma.


Nálatok az lehet a probléma, hogy 5 éve nem így ünneplitek a karácsonyt, ergó, a családja megszokta ezt. Pedig elsősorban a párodnak kell elmagyarázni, hogy ez nem feltétlenül "uncsi", a családi összejövetelre ott van a többi nap, a szenteste legyen a tiétek. Vagy ha sehogy se megy, akkor kössetek alkut, egyik évben így, másik évben úgy.


Megjegyzés: miért is uncsi az, hogy ketten vagytok egy darab ünnepnapon?

2015. szept. 30. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!